Web Tasarımında ve İçerik Pazarlamasında Sinerji

Web Tasarımında ve İçerik Pazarlamasında Sinerji
Web Tasarımında ve İçerik Pazarlamasında Sinerji

İçerik pazarlaması ve web tasarımı ayrılmaz bir ikilidir. Biri olmadan diğerine sahip olamayacağınızı söyleyebiliriz. Pek çok şirket, içeriklerinin denkleme nasıl uyacağını düşünmeden web siteleri oluşturur. Bize göre bu, kaçırılmış çok büyük bir fırsat. 

Sonuçta içerik, çevrimiçi varlığınızın en önemli unsurudur ve bir gecede başlayabileceğiniz bir şey değildir. En iyi içerik pazarlama ROI'sini elde etmek için, bunu en başından itibaren web sitesi tasarımınızla entegre etmeniz gerekir .

İçerik Pazarlamasına İlişkin Bir İlke

İçerik pazarlaması, şirketlerin kendilerini çevrimiçi olarak pazarlamalarının en iyi yollarından biri haline geliyor. Daha geniş bir dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olarak, içerik pazarlaması, web sitesi ziyaretçilerinin ilgisini çekmek için materyal (bloglar, makaleler, sosyal medya gönderileri, videolar vb.) Yayınlamayı içerir .

Buradaki fikir, düzenli ve tutarlı mesajlaşmanın şirketlerin izleyicileriyle etkileşim kurmasına yardımcı olması, düşünce liderliklerini göstermesi ve potansiyel müşterileri şirketten satın almaya teşvik etmesidir. Ciddi sonuçlar verebilen dijital pazarlamanın güçlü bir tamamlayıcısıdır: Benzersiz site trafiğindeki yıllık büyüme, takipçilere kıyasla içerik pazarlama liderleri için 7,8 kat daha yüksektir.

İçerik Dostu Web Tasarımı

İçerik dostu web tasarımı , tamamen erişilebilirlik ve basitlikle ilgilidir. Amaç, tasarımı içeriğin mesajını rahatsız etmeden işini yapacak kadar ince yapmaktır.

Sadeliği ön plana çıkartın

Her şeyden önce, içeriğinizi görsel olarak çekici tutmak için düzenlerinizi oluşturun. Bloglarınızdan birine bir göz atın. Kenar boşluklarında ne kadar beyaz alan var? Metnin nefes alacak yeri var mı? Peki ya kullandığınız yazı tipleri?

Bunlar küçük sorunlar, ancak içerik dostu web tasarımının amacının UX ile ilgili olduğunu unutmayın . Okuyucuların materyali anlamasını kolaylaştırın ve işleri dengede tutmak için sayfada her şeyi uygun şekilde yerleştirin.

Sosyal paylaşım

Doğal olarak, web tasarımınız sosyal paylaşımı teşvik eden unsurlar içermelidir. Bugünlerde çoğu web sitesinde, kullanıcılardan içeriği iletmelerini istemek için kenar boşluklarına entegre edilmiş sosyal paylaşım düğmeleri var. Bu, güncellenmesi yalnızca saniyeler süren kolay bir web tasarımı düzeltmesidir. Pazarınızın genellikle hangi kanalları kullandığını kontrol edin ve bunların her bir içerik parçasında temsil edildiğinden emin olun.

Harekete geçirici mesajlar

Aynı çizgide, CTA'larınızı nereye yerleştirdiğinizin bilincinde olun. CTA konumu, web tasarımında çok büyük bir konudur ve bunların çalışmasını sağlamak için birçok yaklaşım vardır. Stratejilerden biri, CTA'nızı menünüzde sabit bir konuma yerleştirerek her zaman görünür tutmaktır - sayfanızdaki dikey veya yatay menü çubuklarında. Bu, sayfanın neresinde olurlarsa olsunlar okuyucularınız için onu ön planda tutar.

CTA'nız satış hedefinize açılan kapı olduğundan bu adım çok önemlidir. Ve herhangi bir içerik parçasının amacı o anda okuyucuları dönüştürmese de, daha fazlasını görmek istedikleri bir nokta gelecek. Bu gerçekleştiğinde, görünür bir CTA veya e-posta formu onları içeri getirmenin harika bir yoludur.

Resimleri kullanın

Görseller, içeriğinizi web tasarımı aracılığıyla desteklemenin başka bir harika yoludur. İçeriğinize birkaç görsel eklemek için fırsatlar arayın. Stok görseller uygundur, ancak metinle ilgili görseller en iyisidir: Araştırmalar, içerik alakalı bir görselle eşleştirildiğinde , kullanıcıların tek başına metni görüntülediklerinden yüzde 50 daha fazla veriyi hatırladığını gösteriyor.

Bu ipucu, veri ve araştırmayla dolu içerik için çok önemlidir. İçeriğiniz çok ağır ve bilimsel görünüyorsa, verilerin bir kısmını çekip bir infografiğe dahil etmeyi düşünün. Bilgi grafikleri kuru istatistiklere görsel bir bileşen getirmeye yardımcı olur ve içeriğinizin okunabilirliğini büyük ölçüde artırabilir. Bazı tahminlere göre, infografiklerin okunma olasılığı düz metinli bir makaleden 30 kat daha fazladır.

Açılış sayfaları

İşte içeriğinizle web tasarımınızı nasıl birleştireceğinize dair bir hızlı ipucu daha: Açılış sayfası optimizasyonu. Özellikle, belirli ürün açılış sayfalarınızın her birine kısa açıklayıcı videolar eklemenizi öneririz. Bu basit değişiklik, izleyicileri takip etmeye ve verilerini form alanlarınıza girmeye teşvik eden bir itici güç olabilir. Bir çalışmada , videolu bir açılış sayfası, dönüşümlerde statik bir açılış sayfasını yüzde 32 oranında geride bıraktı.

Web Tasarımına İçerikle Katılma

Yayına girdikten sonra site tasarımınıza bir içerik pazarlama bileşeni eklemek kesinlikle mümkündür, ancak bu ideal olmaktan uzaktır. İçerik ve web sitesi arasındaki en sorunsuz entegrasyon, içerik varlıkları planlama sürecinin erken aşamalarında hesaba katıldığında ortaya çıkar

Web Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 551 kelimedir.

Bu makale 2020-12-25 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.