2021'de Web Site Hızı Neden Çok Önemli Olacak?

2021'de Web Site Hızı Neden Çok Önemli Olacak?
2021'de Web Site Hızı Neden Çok Önemli Olacak?

Web sitenizin en iyi performansı göstermesini sağlayın.

2021'de dönüşüm için rekabet şiddeti oldukça artacak, gittikçe daha fazla tüketici internete yöneliyor bu yüzden işletmeler genellikle bir müşteriyi herhangi bir rakibe kaybetmelerindeki sebebi sorguluyor olacaklar.

Onları etkileyen fiyat, konum, çılgın yorumlar veya eski marka sadakati olabilir, ancak web sitesinin hızı daha önce düşünülen bir şey olmayabilir.

Potansiyel bir ürün / hizmet seçerken tüketiciler, sadece kendilerine hangi ürünün sunulduğundan değil, siteyle ilgili her şeyden etkilenirler. Hatta kendi taraflarında bilinçsiz bir davranış bile olabilir, ancak zayıf site hızı, markalaşma, içerik veya kafa karıştırıcı bir müşteri yolculuğu, herkesi vazgeçirmek için yeterlidir.

Daha spesifik olarak, sitenizin yükleme süresini iyileştirmek, çeşitli nedenlerden dolayı önemlidir, şimdi bunları inceleyelim.

Daha Yüksek Dönüşüm Oranları

saniyenin altında yüklenen sitelerin ortalama dönüşüm oranı % 35'in üzerindedir ve bu durum, 2 saniyeden kısa sürede yüklenen siteler için hala çok yaygın bir şekilde % 20'ye düşmektedir.

Site hızınızı artırmak, bir işletme olarak sizin çıkış noktanız olabilir, çünkü bir kaç milisaniye, bir müşterinin sizi bir rakip yerine seçmesi arasındaki fark olabilir.

Kullanıcı Talepleri

İTunes Store'dan 15 dakika içinde indirilen bir albümden etkilendiğimiz günleri hatırlıyor musunuz? Evet, o günler geride kaldı ve tüketicilerin taleplerini karşılamayan kuruluşlar en sonunda geride kalacak.

Dijital tüketiciler, her gün çevrimiçi platformlardan daha fazlasını bekliyor ve bu durum gittikçe daha da zorlaşıyorlar çünkü gerçekten seçilecek daha çok şey var. İşletmeler için işleri iyice zorlaştıran bir başka durum ise müşterilerin, işlerin hemen yapılmasını istiyor olmaları.

Hemen Çıkma Oranı

Hemen çıkma oranı, bir ziyaretçinin bir web sitesini tıklaması, ancak herhangi bir işlem yapmadan ayrılmasıdır, örneğin: bir form doldurmak veya sepetine bir ürün eklemek gibi.

Ziyaretçilerin yeterince hızlı yüklenmeyen siteleri terk etme eğiliminde oldukları bir sır değildir. Google'dan alınan veriler, yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren sitelerin, mobil kullanıcıların yarısından fazlasının başka bir yeri tercih etmesini sağlamak için yeterli olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, site yüklenme hızınızı düşürmek için yatırım yapmak gerçekten işe yarıyor.

SEO

Hızlı yüklenen bir siteye sahip olmak, SEO açısından ders kitabındaki bir ana konu gibidir. Bir tarayıcının bir web sayfasına bağlanmasından ilk bayt’a kadar geçen süre, sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında sıralandığı yeri etkileyen binlerce faktörden biridir.

Arama motoru optimizasyonunuzu iyileştirme işindeyseniz, dürüst olalım, her işletme olmalı, tarayıcılara hızlı yanıt veren bir siteyle daha iyi geri dönüş alacaksınız.

Site hızınızı nasıl artırabilirsiniz?

Web sitenizi test ederek başlayın. Ücretsiz hız testleri sağlayan ve sayfa yükleme sürelerinizi nasıl azaltacağınız konusunda size önerilerde bulunan yüzlerce çevrimiçi araç vardır. Ancak, yaşatmak için yaşadığımız için, yavaş bir web sitesinde en yaygın sorunları çözmek için yapabileceğiniz birkaç iyileştirmeyi aşağıda belirttik:

Görüntüleri sıkıştırın

Web sitenize yükledikten sonra bir görselin boyutunu değiştirmeye çalışmayın. Görüntü boyutlarını işin başında optimize edin.

Dosyaları sıkıştırın

Genellikle, web siteniz ne kadar yenilikçi ve karmaşıksa, sayfa yükleme hızları da o kadar uzun olur. CSS ve JavaScript'inizi sıkıştırmak, daha büyük dosyaların boyutunu azaltarak sayfa hızınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Tarayıcı önbelleğe alma

Tipik olarak, ziyaretçiniz sitenize ilk girdiğinde, tarayıcıları birden çok bilgi türünü önbelleğe almaya başlar. Bu, tarayıcının sonraki ziyaretlerde sayfayı daha hızlı yüklemesini sağlamak için yapılır. Sitenizi, bir tarayıcı önbelleğine yalnızca belirli bir süre izin verecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yaklaşık bir yıla çıkarın ve sayfalar genellikle geri dönen ziyaretçiler için daha hızlı yüklenecektir. Bu durum, web sitenizde büyük bir değişiklik olmadığında en iyi şekilde çalışma eğilimindedir.

Sonuç

Bu makalede hız konusuna oldukça açıklayıcı bir şekilde değinmeye çalıştık, ancak site hızınızı nasıl artıracağınız konusunda hala eksik kaldığınızı düşünüyorsanız umutsuzluğa kapılmayın. Özel geliştiriciler ve tasarımcılardan oluşan ekibimiz, sizin için güzel bir şekilde yanıt veren ve hızlı siteler oluşturmak için buradalar.

Web Site Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 577 kelimedir.

Bu makale 2020-12-24 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.