Web Tasarımcı ve Web Geliştirici Arasındaki Fark

Web Tasarımcı ve Web Geliştirici Arasındaki Fark
Web Tasarımcı ve Web Geliştirici Arasındaki Fark

Pek çok insan web tasarımcıların ve web geliştiricilerin aşağı yukarı aynı rolü oynadığını varsayar ve bunun nedenini anlamak kolaydır. Birçok web tasarımcı ayrıca web geliştirme bilgisine sahip olduğunu iddia eder. Bununla birlikte, her ikisinin de çok farklı rolleri vardır ve web sitenizde çalışmaya başlamak için bir profesyonel seçmeden önce farkı bilmek önemlidir.

Web Tasarımcılar Ne İş Yapar?

Bir web sitesine baktığınızda, görebildiğiniz her şey web tasarımcısının çalışmasıdır. Sitenin görsel yönleri - renk şeması, yazı tipleri, resimler, grafikler - hepsinin en iyi genel sonucu oluşturmak için nasıl bir araya geldiklerine dair uzman bilgisi olan web tasarımcı tarafından kararlaştırılır.

Web Tasarımcılar sayfaların düzenini oluşturur. Sayfaları doldurmak ve etrafındaki tasarımları oluşturmak için sağladığınız içeriği kullanırlar. Kullanılabilirlikle ilgilenirler, bu da ziyaretçilerin yollarını kolaylıkla bulabilmeleri için gezinmenin açık ve basit olmasını sağlamak anlamına gelir.

Bazı web tasarımcıların belirli alanlarda uzmanlık becerileri vardır. Örneğin, bazıları tipografi konusunda uzmanken, diğerleri logo oluşturma konusunda uzmanlaşabilir. Web tasarımcılar, vizyonunuzu hayata geçirmelerini sağlamak için genellikle sizinle yakın çalışırlar. Süreçte aktif bir rol oynayabilmeniz için size sorular soracaklar, örnekler gösterecekler ve web sitesinde güncellemeler sağlayacaklar.

Genel olarak, sitenizi güzel, zarif ve kullanımı zevkli hale getirmeye kendini adamış yaratıcı bireylerdir.

Web Geliştiriciler Ne İş Yapar?

Web geliştiricilerin çok farklı - ancak aynı derecede önemli - bir rolü vardır ve bir web tasarım şirketi bulduğunuzda ekipte genellikle en az bir web geliştirici olacaktır.

İşlevsellik, web geliştirici için en büyük husustur. Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için her şeyin perde arkasında sorunsuz çalıştığından emin olmaları gerekir. Web sitenizin kullanıcılarının farkında olmayabilecekleri, ancak sitenin düzgün çalışması için gerekli olan altyapısı ile ilgilenirler.

Web geliştiriciler, web tasarımcılardan daha teknik olma eğilimindedir. CSS, HTML, JavaScript ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli dillerde kod yazmayı biliyorlar. Ayrıca web formlarıyla çalışırlar ve veritabanları oluştururlar - yine, bunlar siteyi kullanırken fark etmeyebileceğiniz şeylerdir, ancak çalışma biçiminde büyük bir fark yaratırlar.

Web geliştiriciler ayrıca, kullanıcılar için sorun haline gelmeden önce hataları bulmak ve düzeltmek için web sitesinin kullanılabilirliğini test edecekler.

Hangisine İhtiyacınız Var?

Kısa cevap her ikisidir. Web tasarımcılar ve web geliştiricilerin çok farklı rolleri vardır, ancak genel amaçları temelde aynıdır: Kullanması zevkli, işlevsel, çekici bir web sitesi oluşturmak.

Çoğu web tasarımcı ve web geliştirici birbirlerinin becerileri hakkında biraz bilgi sahibidir. Web tasarımcılar biraz kodlama biliyor olabilir ve web geliştiriciler bazı tasarımlar yapabilirler. En azından, bir web sitesi oluşturmak söz konusu olduğunda her iki alanın da önemini anlıyorlar.

Ekibimizde Hem Uzman Web Tasarımcıları Hem de Uzman Web Geliştiricileri Yer Alıyor

Web tasarımcıları ve web geliştiricilerinin çok farklı rolleri olsa da, en iyi sonuçları elde etmek için iki uzmanında web sitenizde çalışması önemlidir. Bu nedenle Web Tasarım Sistemleri'nde çalışan hem deneyimli web tasarımcılara hem de web geliştiricilere sahibiz.

Web tasarımcılarımız ve web geliştiricilerimiz, günlük olarak yakın bir şekilde birlikte çalışarak, istediğiniz web sitesini elde etmenizi sağlamak için sürekli olarak en yüksek kalitede web siteleri oluşturur.

Web Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 445 kelimedir.

Bu makale 2021-01-04 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.