Web Sitesi İçeriğini Planlamanın ve Yazmanın Önemi

Web Sitesi İçeriğini Planlamanın ve Yazmanın Önemi
Web Sitesi İçeriğini Planlamanın ve Yazmanın Önemi

Çoğu web sitesi tasarımcısı için, bir sitenin görünümü ve verdiği his en önemli faktördür, ancak yazılı web içeriğinin yalnızca nasıl görüneceğini değil, aynı zamanda hedef kitlenizle nasıl etkileşim kuracağını ve onlarla nasıl çalışacağını da düşünmeniz gerekir.

Tasarımınızla uyuşan web sitesi içeriği yazmak için iyi bir strateji belirlemenize yardımcı olacak birkaç ipucu. Ve daha da önemlisi, sitenizin üst sıralarda yer almasına ve trafiği etkileşime dönüştürmesine yardımcı olacak ipuçları.

1. Önce son kullanıcınız için yazın

Web sitenizi Google'da üst sıralara çıkaracak şekilde yazmanızı özellikle öneren birçok makale var. Ancak bu, dil ve ifade seçiminin ziyaretçiniz için mutlaka doğru olmadığı anlamına gelebilir. 

Ayrıca içeriğin zorlanmış ve basit görünmesine de neden olabilir. Günün sonunda sizden satın alacak olan müşterinizdir, bir arama motoru değil, bu nedenle herhangi bir içerik yazarken onları aklınızda tuttuğunuzdan emin olun.

2. Doğal bir şekilde yazın  

Karşılaşacağınız bir şey, olabildiğince çok anahtar kelime doldurulmuş gibi görünen web metnidir; bu, yine yukarıdaki birinci nokta gibi, içeriğin kaliteli olmadığı ve biraz zorlandığı anlamına gelir. Anahtar kelimeler önemli olsa da, içeriğinizin her sayfasında o anahtar kelimeye odaklanmayın. Anahtar kelimelerin aşırı kullanımı Google'a "spam" görünmesine neden olabilir.

3. İçeriğinize odaklanın  

Bir anahtar kelimenin sıralanmasına yardımcı olması için bir makale veya web sayfası yazıyorsanız, bir ana anahtar kelime kullanın ve ardından bunu olabildiğince doğal bir şekilde açıklayın. Google'a kaliteli içerik sağlamanın anahtarı budur. Makalede anahtar kelimenizi belirli sayıda almaya çalışmayın. Mesajı güçlendirmek ve metnin akmasını sağlamak için eş anlamlılar da kullanın.

4. Farklı amaçlar  

Yazılı metinlerde bile içerik yazmanın birçok farklı yolu vardır.

·  Blog Yazıları

·  Yararlı Makaleler

·  Bilgi Rehberleri

·  SSS

·  Ayrıntılı Kılavuzlar

·  İndirilebilir belgeler ve PDF'ler

·  Ve daha birçok fikir.

Farklı türden yazılı metinleri kullanmak, daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek uzun kuyruk anahtar kelimeleri (içinde dört veya daha fazla kelime içeren arama terimleri) etrafında içerik keşfetmenize ve yazmanıza olanak tanır

5. Biçimlendirme  

Herhangi bir içeriğin, ekranda okunmasının kolay olduğundan emin olun. Büyük paragrafları ayırın, madde işaretli listeler kullanın ve başlıklar ve alt başlıklar, içeriğin gerçekten okunmasını ve aynı zamanda bir makaleyi taramaktan hoşlananlar için de kolay olmasını sağlar.

6. Yeni içerik eklemek  

Sürekli olarak yeni, faydalı içerik eklemeye çalışın. Site oluşturulduktan veya yeniden tasarlandıktan sonra daha fazla içeriğe ihtiyacınız olmadığını düşünmeyin. Ayrıca mevcut sayfaları iyileştirmeye ve güncel tutmaya çalışın.

7. Bağlama  

Her sayfanın kapsamlı olması gerektiğini düşünmeyin. Diğer kaynaklara hem dahili olarak web sitenizde bağlantı verin hem de uygun olduğu durumlarda sektörünüz için ilgili otorite kaynaklarını bağlayın. Bu, kullanıcılarınıza karar vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamaya yardımcı olur. Metninizin eğitmek ve karar vermelerine yardımcı olmak için orada olduğunu unutmayın.

8. Sırada ne var?  

İlgili bir harekete geçirici mesaj içeren herhangi bir makale veya içeriği kapatın. Artık içerik sayfanızı okudular, onları bir sonraki adıma - bir sonraki makaleye veya içerik parçasına - yönlendirmeniz veya etkileşimde bulunmalarını veya bülteninize kaydolmalarını sağlamanız gerekir.

Özet

Web sitesi içeriği yazmak basit düşünülmemeli ve dolgu maddesi olarak düşünülmemelidir. Web sitenize eklediğiniz her sayfanın hem kullanıcınızı hem de işletmenizi eğitmesi, yönlendirmesi ve yardımcı olması gerekir. Bu ipuçlarının web sitenizin içeriği konusunda size yardımcı olacağını ve ayrıca daha fazla arama motoru trafiği çekmeye yardımcı olacağını umuyoruz.

 Web Sitesi İçerik Yönetimi hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 474 kelimedir.

Bu makale 2021-01-03 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.