Web Sitenize Eklemeniz Gereken İçerik Türleri

Web Sitenize Eklemeniz Gereken İçerik Türleri
Web Sitenize Eklemeniz Gereken İçerik Türleri

Web siteleri içerikten oluşur. Söylemesi basit ve açık gibi geliyor olabilir Ancak, özenilmemiş herhangi bir eski içerikle web sitenizi yayınlamaya başlamadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Web sitenize herhangi bir içerik koymadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun.

İçeriğin amacı nedir?

Farklı içerik türleri, makaleler, blog gönderileri, slayt gösterileri, videolar vb. İle bunları oluşturmak için farklı nedenler olabilir.

Örneğin, ziyaretçileri eğitmek olabilir:

Belki aynı soruları defalarca sorarsınız, böylece sitede bir SSS bölümü veya sayfası oluşturabilirsiniz.

İnsanları farklı şekillerde eğitmek için ihtiyaç duyduğunuz karmaşık bir ürün veya hizmetiniz olabilir, böylece ayrıntılı yazılı kılavuzlara, hatta bir Powerpoint sunumuna veya videosuna sahip olabilirsiniz.

Her içerik parçasının bir amacı olması gerekir. Bir amaç olmadan ziyaretçilerinize veya pazarlama çabalarınıza değer katmaz.

Hangi format olmalı?

Daha önce de değindiğimiz gibi, içerik birçok farklı biçimde olabilir ve bazen içeriğin birden çok biçimde eklenmesinin iyi bir nedeni vardır. Belki insanlara yazılı kelime, video veya ses seçeneği vermek daha faydalı olabilir.

Bazen gözden kaçan diğer içerik türü araçlar ve hesaplayıcılardır. Etkileşimli araçlar, kullanıcıların fiyatlandırma ve maliyetleri hesaplamalarına veya bir süreci anlamalarına yardımcı olmalarına olanak tanır veya karşılaştırma için kullanılabilirler - internette çok büyük bir şey. Başka hiç kimsenin yapmadığı ürün ve hizmetleri karşılaştırmak için bir araç oluşturabilirseniz, o zaman kendinize daha fazla trafik çekebilirsiniz.

Yararlı kaynaklar gibi, başka hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi sağlıyorsanız veya sergiliyorsanız veya insanların onu benzersiz bir şekilde kullanmasına izin veriyorsanız bu tarz içerikler de yararlı içeriklerdir.

İçerik türleri:

        Video

        Ses

        İnfografik

        Sunum

        Araçlar

        Web tabanlı hesap makineleri

        Nasıl yapılır… (Eğitilebilirler)

        Blog gönderileri

        Kılavuzlar

        Soru ve cevaplar

        SSS

        Yararlı Kaynaklar

        Ve daha fazlası…

Unutmayın, her içerik parçası için bir format kullanmak zorunda değilsiniz.

Bunu daha önce söylemiş miydim?

Yeni bir sayfa eklemeden önce mevcut içeriğinizi yeniden gözden geçirmek, zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Örneğin, bir konu hakkında ayrıntılı bir rehber yazmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz ve genişletebileceğiniz bir sayfanız var mı? Sayfanın Google'da zaten sıralaması olabilir ve metni değiştirip sayfayı daha güncel hale getirebilirsiniz, bu aslında sıralamayı iyileştirmeye ve daha fazla trafik çekmeye yardımcı olabilir. Bunun diğer çarpık etkisi, daha sonra yararlı ve kapsamlı bir kaynak olduğu için diğer sitelerin bağlanmak isteyeceği bir şey haline gelebilir.

Eşsiz mi?

Bu içerik parçası zaten var mıydı? Yoksa başka birinin sitesinden mi kopyalıyorsunuz? Lütfen başkalarının içeriğini kopyalayıp yeniden kullanmayın (yazarın iznine sahip değilseniz).

İnsanların onu okuduktan sonra ne yapmasını istiyorum?

İçeriğinizin amacı, bahsettiğimiz gibi eğitmek, eğlendirmek veya bir satın alma kararı vermelerine yardımcı olmaktır. Müşterilerinizin ne yapmasını istiyorsanız, yolculuklarında bir sonraki adıma geçmelerine yardımcı olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bülten posta listenize katılmalarını veya bir araştırma yapmalarını veya sizi aramalarını veya çevrimiçi bir şey satın almalarını isteyebilirsiniz. Her ne  olursa olsun, içeriğin dibinde insanlara bundan sonra ne yapacaklarını söylediğinizden emin olmalısınız - onlara bir eylem çağrısı verin ve bileceklerini varsaymayın.

Özet

Umarız bu sorular web sitenize her içerik eklediğinizde size rehberlik eder. Sadece içerik eklemek işinizi büyütmenize yardımcı olmaz. Dikkatli planlama ve anlayışla, herkes için işe yarayan bir içerik pazarlama planı oluşturmak için çok daha iyi bir fayda sağlayacaktır.

Web Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 475 kelimedir.

Bu makale 2021-01-02 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.