Web Sitesi Barındırma İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?

Web Sitesi Barındırma İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?
Web Sitesi Barındırma İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?

Bu iş pahalı, değil mi? Benim gibiyseniz, her zaman orada burada bir kuruş biriktirmeye çalışıyorsunuz.

Bakalım. Maaş bordronuz, vergileriniz, pahalı bir ofis kiralamanız, pazarlama bütçeleriniz var (bunlara hakkınız var mı?) Ofisimizde, su hattımıza içme suyu hattı olmadığı için içme suyunu bile ödemek zorundayız.

Elbette, birkaç kuruştan kurtulmak ve daha ucuz barındırma seçeneğiyle gitmek, sağduyulu bir işaret olacaktır, değil mi?

Cevap: Kocaman Bir YANLIŞ!

O büyük kutu sunucusundan gelen o süper düşük, tanıtım özelliğinden fazla etkilenmeden önce, aşağıdaki uyarıları göz önünde bulundurun. Bu listeyi kendi sorumluluğunuzda görmezden gelin.

1: Web Siteniz Saldırıya Uğrayabilir

Hiçbir web sitesini ziyaret ettiniz ve size “bir şey kazandığınızı” söylediğinde hazırlıksız yakalandınız mı? 

Ucuz barındırmanın en büyük dezavantajlarından biri genellikle ucuz güvenlik olabilir

Bunun nedeni oldukça basit. Daha ucuz barındırma genellikle daha geneldir (yani barındırma, Drupal veya WordPress gibi belirli bir platform için değildir) ve genel barındırma ile, barındırma sağlayıcınızdan genel güvenlik desteği alırsınız. Hangi platformu kullanıyor olursanız olun, daha özel sunucu yapılandırmaları ve hatta donanım gereksinimleri gerektirebilir. Daha ucuz barındırma şirketi hacim için gidiyor, bu nedenle üstel miktarda müşteri için güvenliği optimize etmek mümkün değil, hatta hiç mümkün değil.

Peki web sitenizin saldırıya uğramasının sonuçları nelerdir?

Kaybedilen beklentiler, gelir kaybı, marka hasarı. Ne tür bir şirkette çalıştığınıza bağlı olarak, sonuçlar sinir bozucudan çok büyük sorunlara kadar değişebilir.

20 ABD doları tasarruf etmeye çalışıyorsanız ancak web sitenizi güvenlik risklerine açıyorsanız, şunu sormalısınız: tasarruf ettiğiniz para gerçekten buna değer mi?

2: Ucuz Barındırma Korkunç Desteğe Sahip Olma Eğilimi

Gerçek şu ki, barındırma için fazla ödeme yapmıyorsanız, destek için fazla bir şey beklemeyin. İş dünyasındaki en büyük harcamalardan biri, çalışanlarınızdır ve fazla ücret almıyorsanız, o zaman ya yeterince insanı karşılayamazsınız ya da iyi insanları işe almazsınız. Daha iyi, daha uzmanlaşmış barındırma şirketi daha pahalıya mal olur, ancak genel olarak fiyata daha iyi bir destek yansıdığını göreceksiniz.

3: Ucuz Hosting Genellikle Yavaştır

Ajansımızı 10 yıldan fazla bir süredir yönetirken, daha ucuz, platformdan bağımsız barındırma sağlayıcılarının aylık 40 $ / 50 $ planlarından önemli ölçüde daha yavaş olduğunu gözlemledim.

Bu durumda, "ödediğinizin karşılığını alırsınız" atasözü doğrudur. Web siteniz bazen orta derecede hızlı yüklenebilir, ancak bazen de çok gecikir ve kullanıcılarınızın ağızlarında ekşi bir tat bırakır.

Bunu kısa süre önce, anlaşılır bir şekilde, onlara sunduğumuz daha ucuz seçenekle giden bir müşteriyle yaşadık. Web sitesi süper görsel ağırlıklıydı ve daha ucuzu seçerek işi tamamladı. Resimlerin yüklenmesi çok uzun sürdü. Sayfalar yüklenirken gecikti. Genel deneyim ortalamanın altındaydı ve yalnızca ayda 10-15 ABD doları tasarruf sağladı.

Müşteriyi tercih ettiğimiz barındırma seçeneğine taşıdığımızda, web sitesi sıkıştırıldı.

Performans oldukça üstündü ve müşteri sonuçtan çok daha mutluydu.

Cep telefonu faturanıza ne kadar harcadığınızı düşünün

Bir keresinde bir meslektaşım iyi bir noktaya değindi. Birçok müşteri için web sitesi barındırma hizmetine aylık 10 $ + harcamaya takılıyorlar, ancak kaçımız cep telefonlarımız için 10 $ dan az harcıyor? Bak, bu senin iş siten. Size iş getiriyor. 

Hala ikna olmadınız mı? Peki, bunu bir düşünün. Web sitenizin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse, ziyaretçilerinizin% 47'si kadarını kaybedebilirsiniz. Çoğu, markanızı bir daha asla deneyimleyemeyebilir.

En son ne zaman bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç saniyeden fazla beklediniz?

İşin gerçeği, çoğu insan için, web sitesinin daha hızlı çalışan başka bir şirket bulacağıdır. İnternet sabrımıza yardımcı olmadı. Potansiyel müşterilerinizi kaybedersiniz, gelir kaybedersiniz. Riske değmez.

ÖZET

Çoğu şirket için web siteleri, başarıları için hayati önem taşır. Daha ucuz barındırma şirketleri tipik olarak yetersiz desteğe sahiptir, daha yavaş çalışır ve daha az güvenlik özelliğine sahiptir. En iyi web sitesi barındırıcıları zengin özelliklere sahiptir, son derece hızlıdır, kurumsal düzeyde güvenlikle birlikte gelir ve mükemmel bir desteğe sahiptir.

Kendinize bir iyilik yapın ve birkaç dolar daha harcayın. Daha fazla iş alacak, daha mutlu müşterileriniz olacak ve en önemlisi daha iyi uyuyacaksınız. 20-30 dolarlık bir tasarruf ne sıklıkla böyle olumlu bir getiri sağlayabilir?

Web Danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 564 kelimedir.

Bu makale 2021-01-23 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.