Web Sitenizin Sayfa Sıralamasını İyileştirmenin 13 Yolu

Web Sitenizin Sayfa Sıralamasını İyileştirmenin 13 Yolu
Web Sitenizin Sayfa Sıralamasını İyileştirmenin 13 Yolu

İyi bir sayfa sıralaması, içeriğinizin daha keşfedilebilir olduğu ve tıklama kazanma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Herkes arama sonuçlarında o ilk konuma gelmeyi hayal ediyor, ancak oraya nasıl ulaşırsınız? Google, 200'den fazla sıralama sinyaline sahiptir ve birkaç SEO tabusunu kırmak, web sitenizin sayfa sıralamasını iyileştirebilir.

1- Alakalı içerik yayınlayın

Dünyaya yeni bir sayfa veya gönderi koyarken, içeriğinizin bir amaca hizmet ettiğinden emin olun. Kaliteli içerik - ister kaynaklar, ister ipuçları veya ürün bilgileri olsun - daha iyi arama motoru sıralamalarının bir numaralı itici gücüdür. Hedef anahtar kelimeleriniz için sitenizin otoritesini ve alaka düzeyini artırmak için, sürekli olarak kitlenizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yeni, paylaşılabilir içerik yayınlayın.

2- Okunabilir hale getirin

Tuhaf ifadelerden karmaşık ifadelere kadar, içeriğinizi yazarken çok basit tutmak, ziyaretçilerin anlamasını engellemekten daha iyidir. Başka bir deyişle, içeriğin okunabilir olması gerekir. Kısa ve öz bir dil kullanın, jargon kullanmaktan kaçının ve çevrimiçi okumayı kolaylaştıran (taranabilir hale getirin) stil ekleyin. Bir ziyaretçi içeriğinizi okumak için ne kadar uzun süre harcarsa, Google'ın gözünde kullanıcı deneyimi o kadar iyi olur.

3- Başlıkları kullanın

İçeriği bölümlere ayırmanın iki temel avantajı vardır:

·        Okumayı kolaylaştırır (yukarıya bakın)

·        SEO için anahtar kelime fırsatları sağlar

Başlığınız, okuyucunun sayfanın o bölümünde ne bulacağını açıklamalıdır, böylece onlar için en yararlı bilgileri hızlı bir şekilde tarayabilir ve bulabilirler.

4- Anahtar kelimeler konusunda akıllı olun

Anahtar kelimeleri araştırın ve sıralamak istedikleriniz etrafında içeriğinizi oluşturun (veya mevcut sıralamanızı iyileştirin). Anahtar kelime doldurmaktan kaçının (kendi okunabilirlik sorunlarını yaratan arama motorlarını kandırmaya çalışmak için anahtar kelimeleri aşırı kullanmak) ve bunun yerine kendi müşterilerinizin kullanacağı doğal ifadeler kullanmaya odaklanın.

5- Meta açıklamalarınızı güncelleyin

Meta açıklamanız, arama sonuçlarında sayfa başlığının altında görünür ve birisini tıklamaya ikna etmek için birincil fırsatınızdır. İçeriğinizle eşleşmeli, anahtar kelimelerinize dokunmalı ve net bir harekete geçirici mesaj içermelidir. Bir meta açıklamanın nasıl yazılacağını okuyun ve onu ön izlemek ve mükemmelleştirmek için Yoast WordPress eklentisini kullanın.

6- Mobil uyumlu hale getirin

Siteniz herhangi bir cihazda eşit derecede harika bir kullanıcı deneyimi sunuyor mu? Cevap hayır ise, başın belaya girebilir. Google, mobil uyumlu sitelere öncelik verir. Kopyanız, resimleriniz, site stiliniz ve gezinmenizin tümü telefonlara ve tabletlere yanıt vermelidir. Mobil web tasarımı ve web sitenizin sayfa sıralaması neden bu kadar önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

7- Sayfa hızlarınızı kontrol edin

Web sitesi deneyimleri söz konusu olduğunda her saniye önemlidir. Arama sonuçlarında yüz binlerce seçenek varken, sitenizin yüklenmesi için kimse on saniye beklemeyecek. Google Analytics verilerinizi kontrol edin veya nasıl performans gösterdiğini görmek için sitenizi Google'ın PageSpeed ​​Insights üzerinden çalıştırın. Sayfalar yavaş yükleniyorsa, daha düşük sıralanabilir ve sitenizin genel sıralamasını etkileyebilir. Resimleri optimize etmek, kodu güncellemek ve daha fazlası gibi sayfa yükleme sürelerini iyileştirmenin birçok yolu vardır.

8- Giden bağlantılar ekleyin

Ne kadar sık ​​görünse de insanlar İnternette okudukları her şeye inanmazlar. İçeriğinizin yararlılığını artırmak için, bilgileri genişletmek veya okuyucularınıza daha derin okumalar için alternatif kaynaklar sağlamak üzere diğer güvenilir sitelere bağlantı verin. Yetkili sitelere bağlantı vermek, hem içeriğinizin alaka düzeyini artıracak hem de SEO sıralamanızı iyileştirecektir.

9- Dahili bağlantılara ekle

Dahili bağlantı, web sitenizin sayfa sıralamasını iyileştirmek için birçok harika SEO faydasına sahiptir. İlgili içeriği sunmak, ziyaretçiye doğal bir yol boyunca yardımcı olur, bu da kullanıcı deneyimini ve ilgili Analytics verilerinizi - sitede geçirilen süre, sayfa başına bekleme süresi ve oturum başına sayfa sayısı - iyileştirir. Dahili bağlantılar, anahtar kelimelerinizi güçlendirir ve arama motoru örümceklerinin sitenizi daha iyi taramasına yardımcı olur.

10- Medya ekle

Görseller, videolar ve infografikler, içeriğinize daha uyarıcı bir katman ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştirebilir. Bu, okunabilirliğinizi artırır, anahtar kelime kullanımı için yeni fırsatlar (resim başlıkları ve ALT metni) sağlar ve içeriğinizin bir ders kitabı gibi görünmesini engeller.

11- Navigasyonunuzu geliştirin

Siteniz, yarattığından daha fazla sorunu çözmelidir. Ziyaretçiler bir web sitesinde ihtiyaç duyduklarını hemen bulamadıklarında, bir rakibin sitesini denemeye gideceklerdir. Bu, yüksek bir hemen çıkma oranına ve görüntülenen sayfa sayısının düşük olmasına katkıda bulunur - ayrıca işleri uzaklaştırır. Web sitesinde net gezinme, içeriğin keşfedilmesine yardımcı olarak, katılımı artırarak ve dönüşümleri artırarak sayfa sıralamanızı artıracaktır.

12- Sosyal paylaşımı teşvik edin

Sosyal medyada içerik paylaşmak, sayfa görüntülemelerini artırmanın yanı sıra erişim ve marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olabilir. İnsanlar bu içeriği okumak için zaman ayırdıkları sürece, Google söz konusu olduğunda bu iyi bir şeydir. Site içeriğinizde paylaşım bağlantıları sağlayın ve izleyicilerinizi onu yararlı bulacak kişilerle paylaşmaya teşvik edin.

13- İletişim sayfanızı güncelleyin

Kullanıcı deneyimi için özel bir iletişim formu harikadır. Ayrıca yeni iş yaratmaya, müşteri hizmetlerini iyileştirmeye, güven inşa etmeye, katılımı artırmaya ve yeni potansiyel müşteriler elde etmeye yardımcı olabilir. Diğer taraftan, çok fazla alan içeren, kafa karıştırıcı seçenekler içeren veya sitenin çok derinlerine gömülü bir form, potansiyel müşteriler ile işletmeniz arasındaki engellerdir. Ayrıca arama motorları, iletişim sayfanızdan, altbilginizden, sosyal medyadan ve diğer işletme profillerinden işletmeniz hakkındaki ayrıntıları alır. Bunu güncel tutmak yerel SEO için çok önemlidir.

Web Sitesi SEO Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 761 kelimedir.

Bu makale 2020-12-29 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.