Google Sıralamanızı Nasıl İyileştirebilirsiniz? 4 önemli İpucu

Google Sıralamanızı Nasıl İyileştirebilirsiniz? 4 önemli İpucu
Google Sıralamanızı Nasıl İyileştirebilirsiniz? 4 önemli İpucu

İşletmenizi mümkün olan en iyi şekle sokmak için aylar harcadınız. Yeni bir web sitesi tasarlayıp yayınladınız, tüm dahili çalışma süreçlerini belirlediniz, doğru personeli işe aldınız ve sonunda dijital pazarlamaya bakmaya hazırsınız.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), ücretli arama kampanyaları ve sosyal medya reklamcılığını duydunuz, ancak bunların bütçenizi korumaksızın yapabileceğiniz harcamalar olduğuna karar verdiniz. Devam ettiniz ve pazarlama, sosyal medyada organik olarak yayınlama, birkaç SEO dostu blog yazma ve haftalık bir haber bülteni oluşturma konusunda en iyi çabalarınızı yaptınız.

Ancak birkaç ay sonra, Google sıralamanızın pek değişmediğini ve pazarlama tekniklerinizin etkili olmadığını fark ettiniz. Şimdi ne yapmalısınız? Hızlı bir arama sizi bu makaleye getirir.

Dijital Pazarlama 101'e Hoş Geldiniz

Dijital pazarlama mayın tarlası gibi görünebilir. Ancak endüstri uzmanlarından doğru türde ipuçları ve teknikleri kullanarak, markanızın büyümesine yardımcı olmanın en etkili yolu olabilir.

Bir işletme olarak ilk başladığınızda, isminizi ortaya çıkarmak başarılı olmak için hayati önem taşır. Ancak bu kadar çok çevrimiçi rekabet ile bunu yapmak, yapmaktan çok daha kolay olabilir.

Çevrimiçi ortamda öne çıkmak, ancak son derece alakalı ve iyi düşünülmüş içerik ve pazarlama kampanyaları ile gerçekten elde edilebilir. Ve bugün size bu konuda yardımcı olmak için buradayız.

Google sıralamanızı yükseltecek ve markanızın nihayet ulaşmaya çalıştığınız kitlenin önüne çıkmasına yardımcı olacak en iyi web sitesi iyileştirmelerinden bazıları aşağıda verilmiştir.

Google Sıralamanızı Yükseltmek için 4 İpucu

Meta Açıklamalarınızı Tıklanabilir Yapın

Web sayfalarınızın her birinin kendi benzersiz meta açıklaması olacaktır - arama sonuçlarında sayfa başlığınızın altında görünen, sayfanızda tam olarak ne olduğunu ve birisinin neden tıklaması gerektiğini belirten bir pasaj.

Sıralama açısından bakıldığında, bu meta açıklamalar, dikkate alınması gereken en önemli ve en görünür unsurlardan biridir. Aslında, web siteniz için mini bir reklam görevi görürler. Müşterileri çekmek için ne kadar cazip olurlarsa o kadar iyidir.

Başlık etiketinizi ve URL'nizi kısa tutun. Ardından, her bir açıklamayı hem çekici hem de bilgilendirici bir şekilde yazın ve 150 kelimelik bir sınır içinde izleyicinin merakını uyandırın.

Küçük bir ayrıntı gibi görünseler de, meta açıklamalar genellikle web sitenizin ilk izlenimini tüketicilere verir. İşte bu yüzden harika olduklarından emin olmalısınız.

Uzun Biçimli İçeriği Yayınlayın

Araştırmalar, içeriğiniz ne kadar uzun ve derin olursa o kadar iyi olduğunu buldu. Açıkçası, İletişim Sayfanızın işini yapabilmesi için 1.500 kelime içermesi gerekmiyor. Ancak bir konuda derinlemesine giden blog gönderileri veya örnek olay incelemeleri gibi zengin içerik, Google'ın altın sıralamasında yer alır.

Google'ın daha derin kopyayı, bilgileri dışarıda bırakan daha kısa bir gönderiye göre daha alakalı olarak tanıması sayesinde, daha uzun gönderiler için özgünlük artabilir. Ayrıca, bir konu ne kadar iyi araştırılırsa, o kadar güvenli ve alakalı hale gelir - Google'ın sıralamasını belirlerken aradığı iki şey. Yapı ve düzen, uzun biçimli içerik için eşit derecede önemlidir. Kopyanızı büyük bir metin parçası olarak kullanmak yerine, hedef kitlenizin muhtemelen arayacağı anahtar kelimeleri kullanan alakalı alt başlıkları kullanarak parçalayın. Mümkün olan yerlere madde işareti listelerinin yanı sıra, paylaştığınız bilgileri destekleyen her türlü yararlı görüntü veya videoyu ekleyin. İçerik kaliteniz ne kadar iyi olursa, Google onu o kadar iyi görür ve sıralamada o kadar yüksek olur. Basit, değil mi?

Dahili Bağlantıları Kullanın

Web sitenizde çok sayıda ilginç, iyi yazılmış ve bilgilendirici sayfa olması harikadır, ancak doğru SEO teknikleri olmadan kimse onları göremez. Her sayfanın doğru konu etiketlerine sahip olmasını, iyi yapılandırılmış olmasını ve alakalı anahtar kelimeleri içermesini sağlamak bir şeydir - ancak her sayfayı veya gönderiyi sitenizdeki diğer sayfalara bağlamak Google'ın web sitenizi genel olarak nasıl algıladığında büyük bir fark yaratabilir. Dahili bağlantılar, hedef kitlenizin web sitenizde dolaşmasına yardımcı olur ve arama motorlarının sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu ve birbirleriyle nasıl ilişkili olduklarını anlamalarına yardımcı olur. Her sayfadaki diğer sayfalarınıza ve gönderilerinize bağlantı kurma fırsatları arayın - ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Google'ın mevcut algoritması, bir aramayla eşleşen en kaliteli içeriği bulmak için Web'i tarar. Kopyanıza amaçsız olarak bağlantılar doldurmak, yalnızca yazdığınız içeriğin kalitesinden ödün vermekle kalmaz, aynı zamanda Google'ın alarm zillerinin çalmasına da neden olur.

Alakalı görüntüler veya multimedya eklemede olduğu gibi, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yalnızca doğal olarak sığdıkları bir sayfaya bağlantılar ekleyin. Bu da Google örümceklerine dişlerini kazmaları için çeşitli sulu kaynaklar sağlayacaktır.

Web Sitenizi Daha Hızlı Hale Getirin

Günümüzün teknolojik gelişmeler ve yüksek hızlı internet çağında, tüketiciler kolaylık, rahatlık ve - en önemlisi - hız arıyor. Web siteniz özellikle mobil cihazlarda yavaş yükleniyorsa, müşterilerinizin dikkatini çekmiyorsunuz demektir. Arama motorları da insanları yavaş sitelere göndermekten hoşlanmaz. Google, istedikleri sonuçları verdiği için insanların ürününü mutlu bir şekilde kullanmasını sağlamak ister, bu yüzden web sitelerini ilk sırada sıralar.

Başka bir deyişle, yavaş web siteleri Google sıralamanız için sorun çıkarır ve arama motoru sonuçlarında çok daha düşük görünen sayfalara neden olur. Bu, daha az sayfa görüntüleme, daha az reklam geliri ve nihayetinde daha az dönüşüm anlamına gelir - bunların hepsi korkunç bir haber. Bununla mücadele etmek için yapmanız gereken ilk şey, web sitenizin hızını artırmak için barındırma planınızı yükseltmeyi düşünmektir. Ayrıca web sitenizdeki resimleri her zaman optimize etmelisiniz, çünkü dosya boyutu açısından ne kadar büyük olursa, yüklenmesi o kadar uzun sürer. Bunu yaptıktan sonra, web sitenizin eklentilerini gözden geçirin ve bunları (web sitenizden ödün vermeden) yalnızca düzenli olarak kullandığınız eklentilere ayırın. Değerli alan kaplamanın yanı sıra, güncel olmayan eklentiler güvenlik açıklarından sorumlu olabilir. Yararlı değillerse, onlardan kurtulun.

Son olarak, web sayfalarınızı önbelleğe almayı düşünün. Bu, ziyaretçilerin ileride sayfalarınıza daha hızlı erişmesini sağlayacaktır çünkü sayfanın verileri, ilk eriştiklerinde kullanıcının veritabanında zaten depolanmış olacaktır.

SEO ve pazarlama ilk başta kulağa inanılmaz derecede karmaşık gelse de, işin özünü araştırdığınızda, gerçekten de her şeydir.

Burada ve orada birkaç web sitesi iyileştirmesi yaparak ve ürettiğiniz içerikten en iyi şekilde yararlanmak için bir plan hazırlayarak, yalnızca Google sıralamanızın yükseldiğini görmemeli, aynı zamanda web trafiğiniz ve dönüşümlerinizin de önemli ölçüde artması gerekir. Hatırlanması gereken en önemli şey, kendinizi daima hedef tüketicinizin yerine koymaktır. Sizi bir web sitesiyle etkileşime sokmanın ne olduğunu anlayın ve bu uygulamaları hayata geçirmek için zaman ayırın.

Web Sitesi SEO Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 933 kelimedir.

Bu makale 2020-12-30 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.