Web Sitenizin İhtiyaç Duyduğu 9 Sayfa

Web Sitenizin İhtiyaç Duyduğu 9 Sayfa
Web Sitenizin İhtiyaç Duyduğu 9 Sayfa

Küçük ve orta ölçekli işletmenizin bir web sitesine ihtiyacı olduğunun farkında olabilirsiniz, peki ya içeriği? Hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olabilecek temel sayfalar nelerdir?

Zorunlu bir kural olmasa da, deneyimli bir web sitesi tasarım ajansı Web Tasarım Sistemleri olarak, en azından aşağıdaki 9 sayfanın dahil edilmesini önerebiliriz.

1. Ana Sayfa

"Açılış sayfası" olarak da bilinen bu sayfa, tam da söylediği gibi - sitenize gelen herhangi bir ziyaretçinin gelmesi muhtemel ilk sayfadır.

Ana sayfa, potansiyel müşterilere girişiniz olarak hizmet eder ve tüm iyi tanıtımlar gibi çok çekici olmalıdır, ancak aynı zamanda ziyaretçinin konuyla ilgili çok daha fazla bilgi edinmek istemesini de sağlamalı.

2. Ürünler

Başlık net olarak kendini açıklamalıdır ve tam olarak ne sattığınızı açıklamada hayati bir rol oynamaktadır. Hacminize bağlı olarak, tüm ürünlerinizi açıklamak için birden fazla sayfa yazmak isteyebilirsiniz.

3. Hizmetler

Ürün sayfalarında olduğu gibi sunduğunuz hizmetleri tanımlayanların da kısa, etkili ve isabetli olması gerekir.

Kısa, elbette herhangi bir önemli bilgiyi dışarıda bırakmak anlamına gelmez - sadece kısaca açıklanmıştır.

4. Haberler

Web sitenizin dinamik ve güncel olması gerekir. Ziyaretçilerinize sitenin yıllar önce inşa edildiği izlenimini vermekten daha kötü bir şey yoktur.

İşletmeniz ve ürün veya hizmetleriyle ilgili en son olayları, gelişmeleri ve haberleri açıklayan sayfalar, en son haberlerle baştan sona güncel olduğunuz mesajını vermenize yardımcı olacaktır.

5. İletişim

Bu bariz bir nokta gibi görünebilir, ancak ziyaretçilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetler hakkında daha fazla soru sormak veya sipariş vermek için sizinle nasıl iletişime geçeceklerini açıkça bildirmeniz gerekir.

İrtibat çevrimiçi olabilir - çevrimiçi bir sipariş formu veya sorgulama yoluyla - telefonla veya posta adresinizdeki postayla veya kişisel arayanlarla da olabilir.

6. Hakkında

İşletmenizle ilgili bilgiler, ne zaman kurulduğu ve yöneten kişiler, ziyaretçilerin neyle ilgili olduğunuzu daha yakından tanımalarına yardımcı olabilir.

Bu, işletmenizi neyin harekete geçirdiğini ve bu kadar başarılı olmasını sağlayan şeyin ne olduğunu açıklamak için yararlı bir sayfa olabilir, ancak ayrıntılı geçmişi aşırıya kaçmaktan sunmak isteyebilirsiniz.

7. Gizlilik politikası

Muhtemelen bu sayfanın nadiren ziyaret edildiğini göreceksiniz.

Bununla birlikte, çevrimiçi alışveriş yapmaktan veya hatta bir ad, adres, telefon numarası veya e-posta paylaşmayı içeren soru sormaktan endişe duyan ziyaretçilere güvence vermek önemlidir. Güvence, bunun gibi kişisel verilerin tamamen ve muhtelif şekilde paylaşılmayacağına dair korkuları gidermelidir.

8. SSS

Kendinizi ziyaretçinizin ve potansiyel müşterinizin yerine koyun.

Sorulması en olası sorular nelerdir ve yanıtlarınız, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tam olarak ne işe yaradığını ve neden gerekli olabileceklerini en iyi nasıl açıklayabilir?

9. Yorumlar

Memnun müşterilerden gelen yorumlar ve övgüler, yeni müşterileri sizinle alışveriş yapmaya ikna etmede büyük bir fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, değerlendirmeleri abartmaktan kaçının ve parlayan yorumların doğru olduğundan ve açıkça sizin tarafınızdan oluşturulmadığından veya uydurulmadığından emin olun.

Web Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 406 kelimedir.

Bu makale 2021-01-02 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.