Web Sitenizin Daha Hızlı Yüklenmesine Yardımcı Olacak 5 İpucu

Web Sitenizin Daha Hızlı Yüklenmesine Yardımcı Olacak 5 İpucu
Web Sitenizin Daha Hızlı Yüklenmesine Yardımcı Olacak 5 İpucu

İster masaüstü ister mobil sürümünüz olsun, web siteniz için sayfa yükleme süreleri önemlidir. Daha hızlı yükleme süreleri:

• SEO için daha iyidir çünkü yükleme süreleri Google'ın sıralamaları belirlemek için kullandığı faktörlerden biridir; 

• müşteri memnuniyeti için daha iyidir çünkü sayfaların yüklenmesi uzun sürerse, deneyim o kadar iyi olmayacaktır; 

• daha hızlı sayfa yükleme süreleri ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre kalmaya teşvik edeceğinden dönüşümler için daha iyidir.  

Peki sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

1. Daha basit bir web sitesi oluşturun

Yapılacak ilk şeylerden biri, web sitenizin hafif olmasını sağlamaktır. Bu, Web Tasarım Sistemleri’nde her zaman yaptığımız şeylerden biridir ve sayfaların daha küçük olmasını sağlayarak site daha hızlı yüklenir.

Gerçekte gerekli olmayan çok sayıda videonuz ve görseliniz varsa, bunlardan kurtulun ve yalnızca değer katan unsurları saklayın. Sayfada ne kadar çok öğe olursa, yüklenmesi o kadar uzun sürer, bu nedenle tasarımı basit tutun.

2. Sayfadaki eklentileri azaltın

Eklentiler, sayfa yükleme süreleriniz üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğu kadar kullanmaya çalışın ve ihtiyacınız olmayanları silin.

Sorun yaşıyorsanız, hangisinin soruna neden olduğunu bulmak için eklentileri gözden geçirin ve tek tek devre dışı bırakın.

3. Görüntülerin optimize edildiğinden emin olun

Sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlamak için web sitenizdeki görseller optimize edilmelidir. Çoğu web sitesi resim kullanır, ancak çok büyüklerse sitenin yüklenmesini yavaşlatabilirler.

Sayfaları daha hızlı hale getirmek için görsellerinizi küçük tutun, kırpın ve renk derinliğini daha düşük bir seviyeye indirin.

4. Büyük sayfaları bölün

Büyük sayfaların yüklenmesi daha uzun sürer, bu yüzden onları ayırın ve bunun yükleme sürelerini kısaltıp azaltmadığını görün. Bu, bir fark yaratmanın kolay bir yoludur ve bunu kendiniz yapabilir veya sizin için yapmak üzere bizim gibi uzman web sitesi tasarımcılarından destek alabilirsiniz.

Bunu tüm sayfalarınızla yapmak zorunda değilsiniz, ancak çok sayıda büyük sayfanız varsa ve siteniz yavaşsa, bu denemek için iyi bir çözüm olabilir. Kullanıcılar için gezinmeyi iyileştirmeye bile yardımcı olabilir.

5. Siteyi sıkıştırın

Web sitenizde sıkıştırmayı etkinleştirdiğinizden emin olun. Büyük sayfaların yüklenmesi yavaş olabilir, bu nedenle Gzip gibi bir araç kullanarak bunları sıkıştırmak isteyebilirsiniz . Sıkıştırma, sayfaların bant genişliğini azaltmanın bir yoludur ve indirme sürelerini önemli ölçüde azaltabilir, bu nedenle her zaman dikkate alınmaya değerdir. 

Yapabileceğiniz diğer şeyler

Sayfa yükleme sürelerini hızlı tutmak için web sitenizi tasarlarken yapabileceğiniz çeşitli başka şeyler vardır. Örneğin:

• SEO için de iyi olan temiz kodlama kullanın;

• CSS ifadeleri kullanmayın;

• önbelleğe alma özelliğini kullanmak;

• yeniden yönlendirmeleri kullanmayın;

• DNS sorgularını azaltın.

Bunların hepsi sayfa yükleme sürelerini azaltmanın yollarıdır ve bunlar, web sitelerini tasarlarken her zaman dikkate aldığımız şeylerdir. Hızlı bir web sitesi istiyorsanız bize bildirin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Web Sitesi Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 405 kelimedir.

Bu makale 2021-01-01 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.