Bir Web Geliştiricisinin Hayatından Bir Gün

Bir Web Geliştiricisinin Hayatından Bir Gün
Bir Web Geliştiricisinin Hayatından Bir Gün

Web geliştirme alanında bir kariyer düşünüyor musunuz? Hızla büyüyen, heyecan verici bir alanda yeni ve zorlu bir fırsat mı arıyorsunuz? Ya da sadece bir web geliştiricisi olmakla ilgili daha fazla şey öğrenmek mi istiyorsunuz? Bugün size onun yolculuğuna dair bir fikir vermek, bazı ipuçları ve tavsiyeler vermek için Kıdemli Geliştiricilerimizden biri olan Yusuf ÇANKAYA ile görüştük!

Web geliştiricisi olmaya ne zaman ve neden karar verdiniz?

Dürüst olmak gerekirse, yapmadım. İşlerin nasıl yürüdüğüne her zaman hayran kalmışımdır. Çocukken, nasıl çalıştıklarını görmek için her zaman işleri parçalara ayırıyordum. Teknoloji ağırlıklı bir neslin parçası olarak büyürken, bilgisayarlarımda yapmak istediğim basit görevler için yazılımı veya araçları bulamamaktan sık sık kendimi hayal kırıklığına uğratmıştım. Bu, bilgisayar programcılığını kurcalamaya başlamama yol açtı ve bu da kodla ilgili bir saplantıya, sistemlerin nasıl çalıştığına ve onları oluşturmak için ne işe yaradığına yol açtı. Bunu daha da keşfetmeme, programlama bilgimi internete taşımama ve küresel bir kitleye sahip sistemler üretmeme izin veren bir kariyer yolu bulduğum için çok şanslıydım.Bugün bulunduğunuz yere nasıl geldiniz?

Tutku ve takıntı. Açıkçası Üniversitemi dereceyle bitirmek, kesinlikle bu meşhur kapıdan ayağımı geçirmeme yardımcı oldu, ancak sürekli öğrenmek (hem yeni teknolojiler hem de hatalarımdan) ve çevremde benzer düşünen insanlardan oluşan iyi bir ekibin olmasını istemek beni olduğum yere getirdi. bugün. Diğer çok yetenekli geliştiricilerin fikirlerini ve sorunlarını çözme yeteneğine sahip olmak gerçek bir yardımdır!

İyi bir web geliştiricisi olmak için hangi becerilerin gerekli olduğunu düşünüyorsunuz?

İletişim becerileri çok önemlidir. İnsanların anlayabilmesi için çok teknik problemleri teknik olmayan terminolojiye uyarlama yeteneği zor olabilir.

Problem çözmenin de önemli olduğunu söyleyebilirim. Kendinizi sorunlu bir durumda bulursanız, yaratıcı olmanız ve kalıpların dışında düşünmeniz gerekir. Yaptığınız şeyi basitleştirebilir misiniz? Alternatif bir şekilde inşa edebilir misin? Görünüşe göre pek çok insan, bilgi işlemin tümüyle mantık olduğu yanılgısına sahip - tek bir doğru yol var ve bu kadar. Ancak bu hiç de doğru değil. Gerçekten iyi bir web geliştiricisi olmak için yanal düşünme esastır!

Elbette teknik beceriler de var. Web Tasarım Sistemleri’nde, diğer web geliştirme şirketleri için farklı olsa da, C # .Net'te programlama yapıyoruz. Web'in diğer yönlerini takdir etmek de önemlidir çünkü kodunuz HTML ve veritabanları dahil olmak üzere diğer teknolojilerle etkileşime girecektir.

Gelecek vadeden web geliştiricilerine ne söylersiniz? Herhangi bir tavsiyeniz veya ipucunuz var mı?

Sürekli öğrenmeye hazır olun - sahip olabileceğiniz herhangi bir yeterlilik, öğrenme deneyiminin yalnızca başlangıcıdır. Evde çok sayıda evcil hayvan projem var, bu yüzden sürekli yeni beceriler öğreniyorum.

Ofiste tipik bir günü anlatır mısınız?

Tipik bir günüm yok - bu beni heyecanlandıran şey. Gün boyunca programlama, dağıtımlar, sistem diyagramları oluşturma üzerinde çalışıyor olabilirdim. Ayrıca kaynakları planlıyor ve müşterilerle ilgileniyor olabilirim.

İşinizle ilgili en iyi şey nedir?

Bir fikrin ilk “ampulün yanma anından” meyve vermeye kadar gitmesini seviyorum. Bu benim fikrim ya da benim yatırım yaptığım bir fikir. Yaşamak için çok emek (ve duygu) koyduğunuz, her gün binlerce insanın işinizi görebileceği veya kullanabileceği bir şeyi görmek için büyük bir başarı duygusu var.

Özellikle gurur duyduğunuz bir iş var mı?

Web Tasarım Sistemleri’nde pek çok harika proje üzerinde çalıştım ama gerçekten öne çıkan biri TÜRDEF için yaptığımız iş. Bunu ilk konseptten başardım, birçok fikrimiz oldu ve şimdiye kadar yaptığımız çalışmalardan gerçekten memnunuz.

Web Tasarım Sistemleri için çalışmak konusunda ne düşünüyorsunuz?

Gerçekten güzel, arkadaş canlısı bir ortam. Muhtemelen buradaki ilk altı ayım boyunca üniversitede geçirdiğim üç yıl boyunca öğrendiğimden daha fazlasını öğrendim - bu bazı meslektaşlarım tarafından da yansıtılıyor. 

Son olarak, hangi 3 şarkı bu kodlama zorluklarında size yardımcı oluyor?

Bunu 3 şarkıya indirebileceğimden emin değilim! Onun yerine sanatçılar yapabilir miyiz? Meydan okumaya da bağlı…

Genelde herhangi bir HiraiZerdüş müziğine giderdim ama acilen bir şey yapmam gerekirse, bu Serdar Ortaç olur.

Bununla birlikte, bir görev maksimum konsantrasyon gerektiriyorsa, Ney enstrüman müzikleri dinlerim çünkü gerçekten zihnimi rahatlatıyor.

Web Geliştirme hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

 


Bu makalenin uzunluğu 579 kelimedir.

Bu makale 2021-01-01 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.