Web Sitenize Nasıl Daha Fazla Müşteri Çekebilirsiniz?

Web Sitenize Nasıl Daha Fazla Müşteri Çekebilirsiniz?
Web Sitenize Nasıl Daha Fazla Müşteri Çekebilirsiniz?

Koronavirüs salgını birçok işletmeyi derinden etkiledi.

Personelden müşterilere ve şirket içi çalışma uygulamalarına kadar, pandeminin etkilerini şimdiye kadar tahmin etmek oldukça zordu, ancak bir şey çok açık hale geldi: dijital pazarlama, işletmenizin zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacak en iyi yardımcınızdır.

Ücretli arama kampanyaları, bağlantılar, e-posta pazarlaması, sosyal medya, SEO veya bunlar gibi karmaşık pazarlama yöntemlerinden bahsetmiyoruz.

Bu pazarlama alanlarının tümü oldukça avantajlıdır. Ancak , bütçenizi aşarak ekonominize daha fazla zarar vermeden web sitenizin pazarlana bilirliğini iyileştirmenin çok daha basit yolları vardır .

İşletmenizi büyütmenize yardımcı olmak için web sitenizi daha pazarlanabilir hale getirmenin en hızlı, en kolay, ancak en etkili yollarından bazılarını sizler için belirledik .

1. Dahili Bağlantılar Ekleyin

Web sitenizdeki sayfalar ne olursa olsun - ister tek tek ürün sayfaları isterse mevcut bir blog olsun - içeriğe dahili bağlantılar eklemiyorsanız, en önemli fırsatlardan birini kaçırıyor olabilirsiniz.

Bunun nedeni, arama motorlarının kesinlikle bağlantıları sevmesidir . Arama motorlarının içeriğin amacını ve alaka düzeyini anlamasına ve web sitenizin yapısını ve genel kalitesini analiz etmesine yardımcı olurlar.

Sonuç olarak, Google gibi arama devleri web sitenizin hiyerarşisini daha iyi oluşturabilir ve en önemli sayfalarınıza daha yüksek bir bağlantı değeri vermenize olanak tanır .

Başka bir deyişle, web sayfalarınıza dahili bağlantılar eklemek, sitenizin SEO'sunu artırarak sıralamaları yükseltmenize ve potansiyel olarak dönüşüm sayınızı artırmanıza yardımcı olur.

2. GMB(Google My Business) Profilinizi Güncelleyin

Gösterimler çok önemlidir. Aynı şey web siteniz için de geçerlidir.

Kendinizi hedef kitlenizin yerine koyun. Kendinize sorun, eğer sizi arıyor olsaydınız, sizinle ilgilenmek istemenize ne sebep olurdu?

Temel olarak, daha fazla müşteri çekmenin yolu güvene dayanır - ne kadar profesyonel ve güvenilir karşılanırsanız, hedef kitlenizin arama sonuçlarından sitenize tıklama olasılığı o kadar artar. Şirketinizin Google My Business (GMB) profilinin hayati önem taşıdığı yer burasıdır .

Google, özellikle yerel işletmeler için, GMB profilinizden web siteniz için doğrudan sıralama sinyalleri alır. Bu nedenle, hak talebinde bulunduğunuzdan, onaylandığınızdan ve optimize ettiğinizden emin olmanız gerekir

Yorumlarınızın olumlu, ayrıntılı ve alakalı olduğundan emin olun (ve iyi veya kötü tüm yorumlara yanıt vermek için zaman ayırın!)

İletişim bilgilerinizin net ve güncel olduğundan ve paylaşılan fotoğraflarınızın markaya uygun ve kaliteli olduğundan emin olun

Profilinize bir işletme açıklaması eklemek için şirketinizin GMB hesabını kullanın - bu, işletmenizin ne yaptığını özetlemeli ve müşterilerin takip etmesi için bir harekete geçirme ifadesi içermelidir (bu, hedef anahtar kelimelerinizi kullanmak için harika bir yerdir)

Güvenilirliği uyandırmanız gerekir ve bu, işletmenizi Google'da kullanmaya karar veren müşterilerinizin gördükleri profille başlar.

3. Rengi Düşünün

Psikoloji, birisinin web sitenize girip girmeme olasılığında büyük bir rol oynayabilir.

Sitepoint tarafından 2014 yılında yayınlanan bir çalışmada araştırmacılar, kırmızı rengini kullanmanın müşterinin satın alma olasılığında önemli bir fark oluşturduğunu buldu. Bu bulgu, kırmızı CTA düğmelerinin yeşil CTA düğmelerinden % 21 daha iyi performans gösterdiğini keşfeden HubSpot tarafından da desteklendi .

Öyleyse neden bunu kendi yararınıza kullanmıyorsunuz?

'Bize ulaşın' düğmeniz, 'şimdi satın al' düğmeniz veya 'sepete ekle düğmeniz olsun, yalnızca CTA düğmelerinizin rengini değiştirerek toplam dönüşüm sayınızda büyük bir fark görebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için pazarlamada renk psikolojisi üzerine yoğunlaşın.

4. Pop-Up Ekleme

Pek çok kişi pop-up'ların inanılmaz derecede sinir bozucu olduğunu düşünse de, aslında müşterilerle etkileşimde kalmak için yararlı bir araç olabilirler. Doğru kullanıldığında, pop-up'lar dönüşüm oranlarını yaklaşık% 9,38 artırabilir .

Üretimi hızlı ve kolay olan bu açılır pencereler, tekliflerden ücretsiz içeriklere ve haber bülteni kayıt seçeneklerine kadar çeşitli biçimlerde de sunulabilir. İndirim kodu gibi zamanında ve heyecan verici bir şey sunuyorsanız, bir açılır pencere hoş bir deneyim olabilir.

Ayrıca, çoğu açılır pencere aracı sayfada ne kadar süre pop-up'ta kaldıklarını kontrol etmenize olanak tanır. Genel olarak konuşursak, 30 saniyeden uzun herhangi bir şey can sıkıcı olmaya ve tüketiciler tarafından şikayet edilmeye daha yatkın hale geliyor.

Google tarafından 'izinsiz geçiş reklamı' olarak kabul edilenleri oluşturmadığınızdan emin olmanız gerekir . Bu, pop-up'ın kolay kapatılması, ana sayfa içeriğini tamamen gizlememesi ve bir tıklama almak için kesinlikle suçluluk duyan bir dil kullanmaması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, pop-up'ınızın kullanıcı başına yalnızca bir kez görünmesi için web sayfalarınıza bir çerez ayarlamayı düşünün. Bu, olumsuzluğu daha da önler ve pop-up'ınızın web sitenizin katılımına daha fazla fayda sağlamasına yardımcı olur.

5. Başlıklarınızı A / B Testi Yapın

İçeriğiniz boyunca kullandığınız başlıklar ve alt başlıklar, hem çektiğiniz müşteri sayısı hem de sonuç olarak kazandığınız dönüşümler için büyük bir fark yaratabilir.

Copyblogger'a göre , kullanıcıların% 80'inden fazlası başlık metnini okuyor, ancak yalnızca% 20'si içeriğin geri kalanını okumaya devam ediyor. Bu nedenle, başlıklarınızın sayfayla olabildiğince ilgi çekici ve alakalı olduğundan emin olmanız gerekir; aksi takdirde müşterileriniz ilgisini hızla kaybedebilir.

Sonuç

İnternette öne çıkmak, tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir, ancak pazarlama araştırmasını kendi yararınıza kullanarak, web sitenizin optimize ve cazip olmasını sağlayabilirsiniz.

CTA düğmelerinizin renginden yazılı içeriğinizin kalitesine, yapısına ve biçimine kadar , web sitenizi güçlü hale getirmenin bir dizi hızlı ve kolay yolu vardır .

Bu değişiklikler prensipte basit görünse de, gerçekte, büyük bir fark yaratabilirler - ve sadece sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayısında değil, aynı zamanda bundan elde edilen toplam dönüşüm sayısında da büyük bir fark oluşturabilirler.

Web Sitesi Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 784 kelimedir.

Bu makale 2020-12-19 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.