Web Sitenizin İçeriğini Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Web Sitenizin İçeriğini Nasıl Geliştirebilirsiniz?
Web Sitenizin İçeriğini Nasıl Geliştirebilirsiniz?

‘Basit ama güçlü’ Bu vizyon, erişilebilir, işlevsel, karlı ve göz alıcı olmak istiyorsanız, web sitenizin nasıl görünmesi gerektiğinin en kısa açıklaması olacaktır. Bir e-ticaret, bir start-up, bir işletme veya kişisel bir portföy web sitesi sahibi olmanız fark etmez, bunlar benimsemeniz gereken kelimeler olacaktır - basit ve güçlü.

Web sitenizin beklenen sonuçları vermediğini fark ederseniz, konseptini yeniden düşünmenin ve içeriği yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Bu durum, sadece birkaç alana yoğunlaşıp diğer tüm gerekli kısımları ihmal etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Minimalist bir yaklaşıma odaklanmanız ve daha az unsurla çok şey anlatmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir, web sitenizin şu anda sahip olduğu etkiyi analiz etmeniz ve sektörünüzde daha etkili hale getirmenin tüm olası yollarını düşünmeniz gerektiği anlamına gelir ve web sitenizin içeriğini yeniden yazmak, yeniden düzenlemek veya yeniden oluşturmak isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Bununla ilgili ne yapabilirsiniz, içeriği nasıl geliştirebilirsiniz? Nasıl yapacağınız hakkında ipuçları;

Bir Hikaye Anlatın

Hikaye anlatımı bir moda sözcüktür ve biz bunun farkındayız. Ama bunun sebepsiz yere moda bir kelime haline gelmediğinin de farkındayız. Yaratıcı ve özgün içerik her zaman metin yazarlığı sürecinize dahil edilmelidir. Sözlerinizi hayata geçirmeli, onlardan sahneler yaratmalı, ziyaretçilerin duygularını uyandırmalı, onları güldürmeli, daha fazla etkilenmeleri ve şirketinizin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamalısınız.

Ve düşünmeniz gereken başka bir önemli kelime - mikroskopi. Nedir ve neden önemsemelisiniz?

Mikroskopi, yalnızca bir kelime veya birkaç kelime kullanan ve web sitenizin tümüyle dikkat çekici bir noktası haline getiren metindir. Genellikle CTA düğmeleriyle ilgilidir, her zaman bağlamsaldır ve kullanıcıların daha alakalı bilgiler almasına yardımcı olmalıdır. Mikroskopi kullanmanın bir kuralı yoktur, ancak bunları takip etmek isteyebilirsiniz: cesur olun, deney yapın, yeni bir şey deneyin, orijinal olun ve beklenmeyeni üretin.

Hedeflerinizi Tanımlayın

Kendinize sorun - web sitenizle ne elde etmek istiyorsunuz? Daha doğrusu, web sitenizin her sayfası için hangi hedefleri belirlediniz? Neyi hedeflediğinizi öğrendikten sonra, sayfalardaki yazılı metni ve görsel içeriği web sitesi hedeflerinizin daha büyük resmine uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bunun anlamı ne? Bu, içeriğinizin hedeflerinizle uyum içinde olması gerektiği ve yol boyunca yanlarda dikkat dağıtıcı unsurların veya bir tür yanlış dönüşün olmaması gerektiği anlamına gelir. Web sitenizi istediğiniz hedefe giden yolu açık ve kolay ulaşılabilir hale getirin.

Kullanıcıların, sunduğunuz ürün veya hizmetlerin özünü bulmaya çalışırken düz bir metnin satır ve satırlarından geçecek zamanı ve sabrı yoktur. Hepsini birkaç katman yazılı kelimeye sığdırmaya gerek yoktur. Bu nedenle, teklifinizde açık sözlü olun , kullanıcılarınız veya müşterileriniz için faydaları vurgulayın, kullanım şartlarınızı basit bir dille açıklayın ve dönüşümlerin gerçekleşmesini bekleyin. Akıllı UI / UX tasarımı ve profesyonel web sitesi düzeni bu konuda size yardımcı olabilir.

Kullanıcılarınızı Tanıyın

Web siteniz için bir içerik yazdığınızda, onu kimin için yazdığınızı bilmelisiniz. Hedef kitle zihninizde olmadan, anlamlı içeriklerin çoğunu oluşturamayacaksınız. Öyleyse, hedeflediğiniz o kitleyi görselleştirin ve buna göre yazmaya başlayın.

Aynı şey bir web tasarım süreci için de geçerli. Ana sayfa düzeni, gezinme çubuğu, özellik vitrinleri, ürün açıklamaları, alışveriş ve gönderim formları, blog gönderileri ve bunların arasındaki her şey , kullanıcılarınızın web sitenizde gezinirken izlemek isteyeceği mantıksal yolu izlemelisiniz.

Kusursuz Hale Getirin

İçeriğinizi herkese açık hale getirmeden önce web sitenize koyduğunuz her şeyi kontrol edin, tekrar kontrol edin ve üç kez kontrol edin. Kullanıcılar büyük olasılıkla dil bilgisi hatalarını, yazım hatalarını ve içeriğinizdeki diğer kusurlarını affetmeyeceklerdir. Web sayfalarınızda çok fazla yazım hatası görünüyorsa, kullanıcılar hata yapan bir şirketin web sitesinde gezinmeye devam etmek istemeyecekleri için web sitenizden ayrılmak isteyeceklerdir.

Güvenilir Olun

Bu bizi bir sonraki noktaya getiriyor - her zaman kullanıcılarınızın güvenini metin yazınızın yanı sıra web sitesinde görünen görsel ve diğer tüm içeriklerle kazanmaya çalışmalısınız. Bu nedenle, doğru olmayan bir şeyi göstermeye veya yerine getiremeyeceğiniz bir şeye söz vermeye çalışmayın. Dürüst olun, profesyonel vizyonunuzu ifade edin, ürün ve hizmetleriniz hakkında şeffaf ve net olun ve içerik kalitesini en üst düzeyde tutun.

Güncel Tutun

Web sitenizdeki tüm bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olun. Örneğin genel merkez adresini değiştirirseniz, web sitenizdeki adres bilgilerini değiştirmeyi unutmayın. Bu, diğer tüm önemli bilgiler için de geçerli.

Web sitenizdeki Blog bölümü yayınlıyorsanız, düzenli güncellemelere de dikkat etmelisiniz. Web sitenize bir yıl boyunca birkaç blog yazısı koymanın ve sonra onu durdurmanın bir anlamı yoktur. Bunun yerine, sürekli olarak eğitici, ilham verici ve hedef kitlenizle alakalı yüksek kaliteli makaleler yayınlamalısınız. Konulara ve sektörünüze bağlı olarak, her gün veya ayda bir blog gönderileri yayınlayabilirsiniz, ancak güncellemelerde her zaman tutarlı olmalısınız.

Sonuç

Sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Web siten veya bir e-mağaza iyi düşünülmüş olmalı, beklenen sonuçları getirmeli, işlevsel özellikler ve hedefe yönelik açılış sayfalarının yanı sıra kullanıcılara zevkli bir deneyim sunmalıdır. Bir şeyler ters giderse, sorun hem yazılı hem de görsel içerikte olabilir. Bu nedenle, web sayfalarınıza ek değer katmak için web sitenizin içeriğini nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda bu tür hızlı bir kontrol listesinin size yardımcı olabileceğini umuyoruz. Mevcut içeriği yeniden düzenlemenin çok zor olduğunu düşünüyorsanız, web sitenizi yeniden tasarlamanın zamanı gelmiş olabilir . Bazen tam bir revizyon istenen değişikliği getirebilir.

Web Sitesi İçerik Geliştirme hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 781 kelimedir.

Bu makale 2020-12-18 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.