Sosyal Medya Seo Çemberi

Sosyal Medya Seo Çemberi

SEO alanında yapılacak çalışmaların en önemlilerinden birisi kuşkusuz backlink(bir web sitesinin diğer bir web sitesine link vererek referans göstermesi) çalışmalarıdır. Google ve Yandex gibi arama motorlarının en çok önemsediği başlıca backlink çeşitleri;

  • .edu(eğitim kurumları) uzantısıyla biten eğitim kurumlarından gelen backlinkler.
  • Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından alınan backlinkler.
  • Wikipedia benzeri maksimum itibara sahip bilgi kaynaklarından alınabilecek backlinkler.
  • Haber siteleri ve sözlüklerden alınacak backlinkler.
  • vb.

Sosyal medya platformlarından web sitenize en yüksek faydayı sağlayabilmeniz için yoğun, detaylı ve incelikli bir çalışma yürütmeniz gerekir

Sosyal medya SEO çemberinin kısaca açıklaması şu şekildedir, iş alanınıza uygun ve aktif faaliyet gösterebileceğiniz tüm sosyal medya platformlarında üyelikler açarak, bunları belli bir senkronizasyon çerçevesinde yürütmeniz gerekir. Nekadar çok sosyal medya platformunda aktif faaliyet gösterirseniz arama motorlarında en üst sıralara çıkabilmeniz o kadar kesinlerşir.

Paylaşımlarda bulunacağınız her bir sosyal medya hesabından web sitenize link vermeniz gerekmektedir. Ayrıca her bir hesaptan diğer bir hesaba(üstteki resimde olduğu gibi) link vererek sosyal medya SEO çemberi tamamlanmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken iki önemli püf nokta vardır. Birincisi çemberi kopukluklar olmadan sağlıklı bir şekilde kurmak, ikincisi hesap açmış olduğunuz sosyal medya platformalarında devamlı olarak faal olmak.

Bu makalenin uzunluğu 187 kelimedir.

Kategori Online Pazarlama
Bize Yazın

Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli bir değerdir.

Teklif Formu

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi bize anlatırsanız işlemlerin nasıl süreceği ve ödemeniz gereken kesin fiyat hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.