Online kimliğinizi Geliştirmenin Beş Yolu

Online kimliğinizi Geliştirmenin Beş Yolu
Online kimliğinizi Geliştirmenin Beş Yolu

Özgün web kimliğinizi gözden geçirip geliştirmeniz için önemli ipuçları

01- Geçmişte Yaptığınız İşlere Göz Atın

Web sitenize gidin ve gerçektende yaptığınız işi gerektiği gibi sergileyebiliyor musunuz bir bakın. Yeterince görsel kullandınız mı? Kendinizi anlatırken video kullanmayı düşündünüz mü?

Websitenizin ortaya koyduğunuz ürünleri potansiyel müşterilerinize doğru anlattığından emin olun. Örneğin, siz bir moda foroğrafçısısınız, ama reklam fotoğrafçılığı da yapıyorsunuz, reklam fotoğrafçılığı alanında yaptığınız çalışmalara doğru örnekler ile dikkat çekebildiğinizden emin olun.

02- Sürekli Olarak Güncel ve Modern Olun

Artık web sitenizde ne olup ne olmadığını biliyorsunuz. Şimdi sıra modern bir görünüme sahip olmakta, modern web endüstrisi tamamen trendlerden oluşmakadır. Yani web siteniz modası geçmiş bir görünüme sahip ise, itibarınızı yansıtmayacağı gibi sizi yukarılara da taşımayacaktır.

Eğer bütün gün web sitenizin karşısında vakit geçiriyorsanız, bazı önemli noktaları gözden kaçırmanız muhtemeldir. Olay böyleyken yakınlarınızın taze gözlerle sitenizi inceleyip fark ettikleri sorunları size bildirmesini isteyebilirsiniz.

03- SEO Optimizasyonu

Web sitenizde kullandığınız SEO altyapısı potansiyel müşterilerinizin gerçekten sizi bulmasını sağlıyor mu? Eğer cevabınız hayırsa, bir el atmanızın vakti geldi de geçiyor. Bu alanda hizmet veren çok iyi kuruluşlar vardır. İnternernet dünyasının hergün daha da kalabalıklaştığı bu günlerde mevcut olan kaosun içinde kaybolmamanız için sahip olduğunuz SEO altyapısı hayati önem taşımaktadır.

04- Sosyal Olun

Artık hiçkimse inkar edemez ki, sosyal bir dünyada yaşıyoruz. Eğer şirketiniz veya yapmış olduğunuz iş adına hala bir Facebook, Twitteri, İnstagram veya Pinterest gibi sosyal bir hesabınız yoksa, hemen bu yazıyı okumayı bırakıp sosyal medya platformlarında hesap açmaya başlamanız gerekir. Eğer yaptığınız işlerde görünürlük kazanmak ve müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlamk istiyorsanız, en azından bir sosyal platforma çalışmalarınızı aktif bir şekilde sergiliyor olmanız son derece önemlidir.

Ayrıca markanızı organik bir şekilde duyurmanızın yolu da sosyal medyadır. Web siteniz ve sosyal hesaplarınız birbirlerine link vererek kurulan bir bağ içindeyse, insanlar kurumsal profilinizi paylaşabilir,beğenebilir ve yorum yapabilir. Bu da yapmakta olduğunuz işinizde size daha iyi bir yükselme ve bilinirlik katar.

05- Meşgul Görünün

Modern web dünyasında algı yönetimi herşey demektir. Eğer insanların gözünde meşgul ve tonlarca iş yapıyor izlenimi bırakmayı başarabilirseniz, müşterilerinizin gözünde itibara sahip olabilir ve tercih edilme oranınızı arttırabilirsiniz.Örnek olarak, bir sonraki işinizde "kamera arkası" diye tabir edilebilecek fotoğraflar çekip sosya medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu başlık altında aklınızda belli bir şablon oluşturacak kadar şey söyledim, bundan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış. Web sitenize çok daha fazla ziyaretçi çekmeniz ve iş hacminizi yukarılara taşımak sizin elinizde.


Bu makalenin uzunluğu 384 kelimedir.

Bu makale 2020-09-26 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Sosyal Medya

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.