Responsive Web Tasarımın 3 Avantajı

Responsive Web Tasarımın 3 Avantajı
Responsive Web Tasarımın 3 Avantajı

Günümüz dijital çağında, giderek daha fazla insan internete erişmek için tabletler ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazları kullanıyor. Daha fazla tüketici ürün ve hizmet satın almak için bu cihazları kullandığından, işletmelerin duyarlı web tasarımından yararlanmaları önemlidir. Duyarlı web tasarımı ile web siteniz, içeriğini ve görüntülerini herhangi bir elektronik cihazın ekranına sığacak şekilde yeniden yapılandırabilir. 

Müşteriler web sitenizi bir cep telefonunda görüntülerken, masaüstü kullanan biriyle aynı esnekliğe ve kullanıcı deneyimine sahip olacaklardır. İşte tüm işletmelerin web sitelerine duyarlı web tasarımı uygulamalarının nedeni.

1- Artan Erişilebilirlik

Tablet ve akıllı telefon satışları artmaya devam ediyor, bu nedenle web sitenizin bu cihazlardan daha fazla trafik almasını bekleyebilirsiniz. Daha önce açıklandığı gibi, duyarlı bir web sitesi, içeriğini ve görüntülerini herhangi bir cihazın ekran boyutuna uyacak şekilde ayarlar. 

2- Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi

Duyarlı web tasarımının getirdiği artan erişilebilirlik bizi bir sonraki noktaya götürüyor. Duyarlı web siteleri herhangi bir elektronik cihaza uyum sağladığından, müşterilerinizin web sitenizin metnini ve resimlerini ekranlarına sığdırmakla uğraşmak zorunda kalmazlar. 

Yanıt vermeyen web sitelerinde, kullanıcıların içeriği ve resimleri yakınlaştırması veya küçültmesi gerekir, bu da siteyi okumalarını ve gezinmelerini zorlaştırır ve rahatsız eder. Bu deneyim, müşterileri hayal kırıklığına uğratacak ve rakiplerinin sitesine geçmek için bu siteden ayrılmalarına neden olacaktır. Duyarlı web tasarımı bunu önleyecek ve web sitesinin hemen çıkma oranını düşürecektir. Web siteniz otomatik olarak kullanıcının ekranına ayarlandığında, web sitenizde başarılı bir deneyim yaşayacak ve büyük olasılıkla ürününüzü veya hizmetinizi satın alacaktır.

3- Bakımı Daha Kolay

Duyarlı web tasarımı, şirketlerin tüm cihazlar için tek bir URL kullanmasına izin verdiği için Google tarafından önerilmektedir. Mobil cihazlar için farklı bir URL oluşturmak için daha fazla zaman ve para harcamanıza gerek kalmayacak. Web sitenizi güncellemek istediğinizde, hepsini güncellemek için tek bir platformda güncellemeniz yeterlidir. Bu sadece web sitenizin yönetimini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda SEO kampanyanıza da fayda sağlar. 

Akıllı telefonlar ve tabletler için ayrı siteleriniz varsa, her cihaz için ayrı SEO kampanyaları yürütmeniz gerekir. Bunun yerine duyarlı web tasarımı, içeriğinizi ve anahtar kelimelerinizi tek bir URL kullanarak optimize etmenize olanak tanır. Ayrıca, içeriğinizi sosyal medya ağlarında daha paylaşılabilir kılar çünkü herhangi bir cihazdan kolayca okunabilir.

Web sitenizi henüz duyarlı hale getirmediyseniz, bunu işletmenize daha fazla müşteri çekmek için yapmanız önemlidir. Web sitenizden en iyi şekilde yararlanmak için size yardımcı olacak profesyonel bir web tasarım ajansıyla çalışmayı düşünün. Web Tasarım Sistemleri duyarlı web siteleri oluşturan ödüllü bir web tasarım ajansıdır. Burada, sitenizi yaratıcı bir şekilde optimize edecek deneyimli tasarımcı ve geliştiricilerden oluşan bir ekip bulacaksınız.

Mobil Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 382 kelimedir.

Bu makale 2021-01-21 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.