Profesyonel Web Sitesi Tasarımı İçin 6 Önemli Adım

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı İçin 6 Önemli Adım
Profesyonel Web Sitesi Tasarımı İçin 6 Önemli Adım

Yeni bir web sitesi oluşturmak istiyorsunuz, ancak harika göründüğünden emin olmak istiyorsunuz. Kodlama ve programlamanın giriş ve çıkışlarını öğrenmek için gerçekten zamanınız yok ve web tasarım yazılımının öğrenme eğrisi zihninizi zorluyor.

Bu durum başka bir şansın kalmadığı anlamına mı geliyor? İyi haber şu ki, günümüzde profesyonel web sitesi tasarımı için birçok farklı yol var. Unutulmaması gereken önemli şey, profesyonel bir web tasarımını gerçekte oluşturan şeyin katı kodların veya muhteşem grafiklerin ötesine geçer. Hangi yolu seçerseniz seçin, web sitenizin harika görüneceğinden, ziyaretçi çekeceğinden ve harika bir izlenim bırakacağından emin olmak için gereken adımlar.

Web Sitenizin Hedefleri Hakkında Açık Olun

Neden profesyonel bir web sitesi istiyorsunuz? Bunu düşünmeyi hiç bırakmamış olabilirsiniz, ancak aklınızda bir hedef olması web sitenizi planlamanıza ve bu hedefe ulaşmaya odaklanmanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Online ürün satmak mı istiyorsunuz? Bir galeri mi sergiliyorsunuz? Ortak bir görev için başkalarıyla iş birliği mi yapacaksınız? Web sitenizin hedefleri ne olursa olsun, onları akılda tutun. Bu durum, profesyonel web sitesi tasarımınızın heyecan verici bir yolculuğun yanı sıra somut bir hedef olarak meyve vermesini sağlayacaktır.

İlham Almak için Profesyonel Web Sitesi Tasarımlarına Göz Atın

Benzersiz, ilgi çekici ve profesyonel tasarımlara sahip birçok web sitesi var. Web de en güzel şey, tekerleği yeniden icat etmenize gerek olmamasıdır. İlham almak için göz atın ve her bir tasarımın beğendiğinizi yazın. Tasarımın akışkanlığı mı? Sayfanın farklı bölümlerinin göze çarpma şekli mi?

Her ne olursa olsun, ekran görüntülerini kaydetmekten, bunları yazdırmaktan, kenar boşluklarına notlar yazmaktan ve temelde beğendiğiniz parçalar ve onları neden beğendiğiniz tasarımlardan oluşan bir "fikir dosyası" oluşturmaktan çekinmeyin. Sizinle aynı sektörde olmak zorunda bile değiller. İlham alın ve yaratıcı olun!

Kullanıcıların Onlar İçin Yapabileceklerinizi Bilmelerini Sağlayın

Bugünün web sitelerinin çoğunun en büyük sorunlarından biri, onların arkasındaki şirket veya kişiye çok fazla odaklanmış olmalarıdır. Siz ne kadar büyük ve başarılarınız ne kadar çeşitli olursa olsun, kullanıcılar sizi gerçekten bilmek istemezler. Sizin (veya şirketinizin) onlar için neler yapabileceğini bilmek isterler.

Bu durum, web sitesi içeriğinizin nasıl yazıldığı konusunda köklü bir değişiklik gerektirebilir, ancak belirli bir eylemi gerçekleştirerek onlara ne elde ettiklerini söyleyebilir veya gösterebilirseniz (yani, "Şimdi kaydolduğunuzda, size şunu gösteren bu ücretsiz raporu alacaksınız ... ”) İlgilerini çekmeleri ve önerinize göre hareket etmeleri çok daha olasıdır çünkü ilgilerini çekerler, iyi bir anlaşma isterler veya motivasyon ne olursa olsun.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımınızın Mobil Duyarlı Olmasını Sağlayın

Eskiden mobil optimizasyonu arka plana koyabiliyordunuz çünkü çok az kişi internette cep telefonlarından geziniyordu. Şimdi, bu sayı katlanarak artarak daha fazla insanın masaüstü bilgisayarlarından çok akıllı telefonlarında ve tabletlerinde gezinmeye başladı.

Mobil duyarlı bir web sitesi tasarımına sahip olmak, web sitenizin yalnızca mobil cihazlarda yüklenmesini ve harika görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda özünde "geleceğe hazır" olmasını sağlar. Telefonlar küçüldükçe ve ekranlar büyüdükçe, duyarlı bir web sitesi, tasarımın erişilebilir kalması için buna göre değişmesini sağlar. Bu, profesyonel web sitesi tasarımınıza, neyle göz atıyor olursa olsun, herkes için kullanımını kolaylaştıran bir yatırımdır.

Bugün İçin İnşa Edin, Yarını Planlayın

Birkaç saat içinde tam teşekküllü web sitesi tasarımı vaat eden çok sayıda ücretsiz ve düşük maliyetli web sitesi kurucusu var. Bu siteler "işi yapabilir", ancak işi iyi yapmaları gerekmez. Profesyonel bir web sitesi tasarımını nasıl üstleneceğinizi belirlemenin en iyi yolu "bugün için inşa edin, yarını planlayın".

Bugün ve gelecekte yalnızca küçük ve sınırlı bir özelliğe ihtiyacınız olduğunu öngörürseniz, bu kendin yap web sitesi yapıcıları buna uyabilir. Bununla birlikte, onları eksik bulursanız ve daha fazla kontrol, daha fazla özellik ve daha fazla ifade istiyorsanız, vizyonunuzun hayata geçtiğini görmek için bir web tasarım ajansı ile çalışmanız faydalı olabilir.

Saygın bir web tasarım şirketi, aradığınız profesyonel web sitesi tasarımına ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin gelişmesine yardımcı olmak için barındırma, alan adı, SEO ve ilgili teknolojiler ve optimizasyonlar açısından size tavsiyelerde bulunabilir.

Müşteri Deneyimleri Önemlidir

Son olarak, şık ve profesyonel web sitesine ulaşmak için belki de aklınızda tutabileceğiniz en önemli şey, günün sonunda müşteri deneyimlerinin önemli olduğudur. İnsanların web sitenizi yalnızca kullanmasını değil, aynı zamanda sevmesini de istiyorsunuz. Sadece "vay, bu tasarım harika görünüyor" açısından değil, aynı zamanda "vay, bu alışveriş deneyimi gerçekten çok kolay!" veya "vay, bu adamların (ürün) ile ilgili HER ŞEYİ var".

Ziyaretçilerin ve müşterilerin sitenizle etkileşimde bulunurken aklına gelen izlenim, çevrimiçi her şeydir, bu nedenle sitenizi beslemek ve büyütmek için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz ve profesyonel bir web sitesi tasarımı, atabileceğiniz adımlardan yalnızca biridir.

Artık akılda tutulması gereken en iyi adımları bildiğinize göre, profesyonel bir web sitesi tasarımı bunaltıcı veya zorlayıcı görünmüyor. Oraya çıkın ve istediğinizi alın!

Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 676 kelimedir.

Bu makale 2021-01-20 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.