Özel Bir Web Sitesi Tasarımının 4 Özelliği

Özel Bir Web Sitesi Tasarımının 4 Özelliği
Özel Bir Web Sitesi Tasarımının 4 Özelliği

Bir web sitesi tasarımını "özel" yapan nedir? Grafikler mi? Tasarım? Detaylara dikkat mi? Bu yazıda, özel bir web sitesi tasarımını diğer tüm tasarımlarından ayıran şeyin ne olduğuna ve neden kendiniz için tasarlanmış özel bir siteye sahip olmayı düşünmek isteyeceğinize bakacağız.

Özel Bir Web Sitesi Benzersiz Bir İzlenim Bırakır

Başka bir şirketin logosunu veya kartvizitini kendi kartınız olarak kullanmazsınız, öyleyse neden web siteniz için bir hazır şablon kullanasınız? Web’de Birçok web sitesinin hemen hemen aynı göründüğünü fark etmeye başlamak uzun sürmez. Bunun nedeni, bu web sitelerinin çoğunun popüler içerik yönetim sistemlerini ve ücretsiz veya düşük maliyetli şablonları kullanmasıdır.

Ancak, birçok şeyde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Benzer bir tasarım ve geliştirme kullanarak rakipleriniz arasında unutulabilir olmak mı yoksa tamamen size ait özel bir web sitesi tasarımı ile kalıcı bir izlenim bırakmak mı istiyorsunuz?

Özel bir web sitesi, diğer web sitesi şablonlarına kıyasla onu üstün bir seçim haline getirebilecek bir dizi özellik sunar.

Özel Bir Web Sitesi Tasarımı Size Daha Fazla Özgürlük ve Esneklik Sağlar

Özel web sitesi tasarımını düşünmenin en iyi nedenlerinden biri, ondan elde ettiğiniz çok miktarda özgürlük ve esnekliktir. Önceden hazırlanmış şablonlarla, çoğu zaman her şeyin katı bir düzen ve boyuta sahip olduğu ve çok az sapma ile katı, esnek olmayan bir düzene bağlanırsınız.

Dahası, düzeni düzenleme özgürlüğüne sahip olan bu şablonların bile istediğiniz görünümü elde etmek için çok fazla programlama bilgisi gerektirdiğini göreceksiniz bu durum da, şablon oluşturucunun bir sonraki güncellemesi olduğunda büyük olasılıkla kaybolacak bir görünüm mevcut.

Gerçekten özel bir web sitesi, benzersiz zevklerinizi ve fikirlerinizi, iş hedeflerinizi ucuz şablonların yapamayacağı şekilde yakalayıp iyileştirecek şekilde birleştirmek için sıfırdan oluşturulabilir. Dahası, en iyi web tasarım şirketleri iş hedeflerinizi, tarzınızı ve web sitenizin sahip olmasını istediğiniz algıyı dikkate alır.

Önceden hazırlanmış web siteleri genellikle aynı görünür çünkü birkaç görüntü değişikliği dışında, onları ayırt etmek için yapılabilecek pek bir şey yoktur. Bu durum, yayınlandığı anda bir web sitesinin "eski" görünmesine yol açabilir.

Özel Bir Web Sitesi Tasarımı Daha Güvenli Olabilir

Şablon web siteleri hackerlar için sıcak bir hedeftir, çünkü temeldeki kod savunmasız hale geldiğinde, bu şablonu kullanan tüm web sitelerinde kötüye kullanılabilir. Ve bu, özel web sitelerinin saldırıya uğramayacağı anlamına gelmezken, bunun olasılığı, ortalama şablon tabanlı web sitenizden çok daha düşüktür.

Şablonu oluşturan kişi bir yama yayınlasa bile, kodun kendisini etkileyen özel bir işiniz varsa, yamalı kod bunun üzerine yazılacaktır. Bu, sitenizin her türlü hatayı atmasına neden olabilir ve teşhis etmek ve çözmek için kapsamlı sorun giderme gerektirebilir.

Sağlam bir ajansla çalışmayı seçerseniz, özel web siteleri şablon ve tema yazarları tarafından sunulan sınırlı destek yerine onları desteklemek için daha iyi desteğe sahip olma eğilimindedir. Tema yazarlarının ve web sitesi şablon şirketlerinin genellikle hacim üzerinde çalıştıklarını belirtmek gerekir. Bu nedenle, içinde daha fazla özelleştirilebilirliğe izin vermek yerine, belirli bir şablondan daha fazlasını satmaya odaklanmak onların mali çıkarına olacaktır.

Özel bir web tasarım sürecine yatırım yapmak bir şablondan daha pahalı olabilir, ancak uzun vadede yaratıcı ifade, güvenlik ve istikrar açısından kendi başına ödeme yapmaktan daha fazlasını yapabilir. Gerçekten özel web siteleri yalnızca güvenlik ve istikrar için değil, aynı zamanda uzun vadeli desteğe de daha iyi bir yatırım olabilir.

Özel Bir Web Sitesi Sizinle Ölçeklendirmek İçin Hazırlandı

Son olarak, ucuz şablon tabanlı web sitelerinin en yaygın sorunlarından biri, yeni başladığınızda harika olsalar da işiniz büyüdükçe başa çıkılması gereken gerçek bir acı olabilir.

Yeni alanlara açıldığınızda veya ek personel işe alırken, web sitenizi güncellemeniz gerekecektir. Ne yazık ki, şablonlarla bile, bu sıkıcı ve zaman alıcı bir iş olabilir.

Önemli: Özel bir web sitesi ile, özgürce güncelleme yapabilir (veya tasarım firmanızı sizin için güncellemesini sağlayabilir), böylece her şeyin tam olarak istediğiniz gibi olmasını sağlarken zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Hatta zaman geçtikçe, ortak şablon web sitesi şablonunuzu “büyüttüğünüzü” keşfedebilirsiniz. Çoğu zaman bu, istediğiniz şeyi yapan (bulabilirseniz) başka bir şablon veya tema aramak için saatler harcamak anlamına gelir. Özel bir web sitesi ile, tasarım ajansı koda aşina olduğundan ve ihtiyaç duyduğunuz şeyi yapan bir şablon bulmak için size, yani müşteriye yük yüklemek yerine onu ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabildiğinden, değişiklikler genellikle daha verimli bir şekilde yapılabilir.

Özel Web Sitesi Tasarımınız İçin Doğru Ajansı Seçmek Başarınız İçin Çok Önemli

Özel bir web sitesine sahip olmak, işletmenize farklı durmanız gereken rekabet avantajını sağlayabilir ve ölçeklemeyi ve büyümeyi her zamankinden daha kolay hale getirebilir.

Özel web sitesi tasarımında uzmanlaşmış bir ajansla birlikte çalışmak, yol boyunca destek ve rehberlik almak anlamına gelir. Bu, işlem tamamlandıktan sonra bire bir ilgi ve tavsiye almanın durmadığı anlamına gelir. Ve belki de en önemlisi, gerçekten şirketinizin çıkarlarına ve ileriye dönük ivmeye sahip olan bir ajans, sanki özel web siteniz kendilerine aitmiş gibi başarınıza büyük ölçüde yatırım yapacaktır.

Bununla birlikte, portföylerinde yalnızca çeşitli özel sitelerin görüntülendiği değil, aynı zamanda müşterilerinin tavsiyelerine ve beceri gösterilerini desteklemek için derecelendirmelere sahip bir ajans seçmeniz çok önemlidir. Özel web sitesi tasarımları oluşturmada gerçekten mükemmel olan firmalar, girdileri dinlemeye, bir strateji geliştirmeye ve gösteriş yapmak için sabırsızlanmayacağınız bir tasarım oluşturmak için sizinle birlikte çalışmaya istekli olanlardır.

Gördüğünüz gibi, özel bir web sitesi tasarım hizmeti "tek seferlik" bir projeden daha fazlasıdır. Desteğe ve tavsiyeye ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir firmanız olduğunu bilmek paha biçilmez olabilir. Sonuç olarak, yalnızca kendi web sitenizi aramak için gerçekten özel bir web sitesi tasarımına sahip olmayacaksınız, aynı zamanda işinize yardımcı olmak için güvenebileceğiniz bir web tasarım ajansının bilgisi, uzmanlığı ve desteğiyle de destekleneceksiniz. Büyümek ve gelişmek için…

Özel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 834 kelimedir.

Bu makale 2021-01-20 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.