Kurumsal Web Tasarım Nedir? Kurumsal Web Tasarımın Önemi Nedir?

Kurumsal Web Tasarım Nedir? Kurumsal Web Tasarımın Önemi Nedir?
Kurumsal Web Tasarım Nedir? Kurumsal Web Tasarımın Önemi Nedir?

Günümüzde internet dünyanın her bölgesinde varlığını sürdürmektedir. İnternet hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Birçok alanda temel ihtiyaçlarımızı karşılamamız için artık hepimizin internete ihtiyacı vardır. İnternetin birçok alanda kullanılmaya başlamasından ötürü kurumsal firmaların birçoğu için web sitesine önem vermeye başladı ve web sitesi kurdu. Böylece günümüzde neredeyse herkesin internet kullanıcısı olmasından ötürü web sitesi sahibi olması gerektiğini hissettirdi. Kurumsal web tasarım konusunda birçok firma ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. Sizlere bu yazıda kurumsal web tasarımı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarımı, firmaların kurumsal özelliklerini yansıtma hedefi olan web tasarım faaliyetleridir. Bu çalışmaların içerisinde firmaların kurumsal kimliklerine uygun şekilde tasarlanan bir internet sitesi firmanın kurumsal kimliğinin uluslararası pazara açıldığı bir pencere haline gelir. Bu nedenden ötürü kurumsal firmaları temsil eden bir internet sitesi tasarımı, kurumsal hizmetleri amaçlayan firmaların imajını göz önünde bulundurup yapılmalı. Kaliteli bir kurumsal web tasarım hizmeti, internet sitesinin kurumsal kimliğine uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Kurumsal web tasarımı, süreci içerisinde gözlemlenmesi gereken özelliklere, hizmet sağlanan firmanın yer aldığı sektör, hedefi, Logosu, amacı, hedef kitlesi gibi ögelere yer verilebilir. Tasarımı planlanan internet sitesinin temasında yer alan renk ve yazı fontları gibi önemli detaylara göre tasarım seçilmelidir. Böylece tasarlanan internet sitesi, firmasını olduğu gibi yansıtmalıdır. Kısacası kurumsal web tasarım sayesinde firmaların internet sitesi kurumsal imajına uygun yapılmalıdır. Ayrıca hedef kitlesi analizi de bu konuda oldukça önem verilmesi gereken bir detaydır.

Kurumsal Web Tasarımın Önemi Nedir?

Markalaşmayı hedefleyen firmaların imajlarını hedef kitlelerine uygun bir şekilde lanse ettirmesi gerekir. Kurumsal web tasarımı, bu yüzden kurumsal kimlik oluşumu için oldukça önemlidir. Bugünün dünyasında potansiyel müşteriler çoğu kez hizmet almak istediği firmalarla alakalı internet üzerinden tanıştıklarından dolayı, kendilerini karşılayan kurumsal web tasarım ölçülerine uygun tasarlanan internet sitelerine özen göstermektedirler.

Teknolojinin her geçen gün biraz daha geliştiği ve her türlü işin sanal dünyaya taşındığı bu çağda müşterilerini internet üzerinden kazanan firmalar, internet dünyasında kendilerini bulmak isteyen potansiyel müşterilerine ilk kez göründüklerinde olumlu bir etki bırakabilmek için kurumsal kimliklerinin düzgün yansımasını isterler. Bu sebepten ötürü web sitesi yaptırmak isteyen firmalar, web sitesi kurulumunu kurumsal web tasarım hizmetleri kapsamında yaptırmaktadır.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal web tasarımı çalışmalarına Start vermeden önce, hizmet verilecek olan firmaların sektöründe yer alan uluslararası mecrada hizmet veren büyük firmaların internet sitelerinin tasarımlarına göz atılır. Tasarıma bu yönde bir örnek ile başlanır. Tasarım, firmaların satacağı ürünlere ya da vereceği hizmetlere göre yapılır. Ayrıca firmaların hedef kitlesine ve sektöre göre kurumsal SEO çalışmaları ile destek sağlanır.

Hedef kitlenizin internet sitesinde rahat hareket edebilmesini sağlayacak bir yönlendirici, hedef kitlesinin olumlu anlamda etkilenmesine yardımcı olur, tema ve renk seçimleri internet sitesindeki içeriklerin tutarlılığı gibi konuların her biri, kurumsal tasarımın sahip olduğu özellikler arasında yer alır.

Kurumsal Web Tasarımda Olması Gereken Tasarım Özellikleri Nelerdir?

·        İnternet sitenizin modern bir ara yüze sahip olması, olmazsa olmazdır. Web tasarım sürecinde eskiyen kullanım tercihlerindense yeni Trendleri takip etmeniz sizlere daha yararlı olacaktır. Bu Trendleri takip ederken kurumsallığın ciddiyetini yitirmemek adına tasarım alanında yer edinen tarzların tercih edilmesini sağlayıp, ölçünün korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

·        Responsive bir tasarıma sahip olmanız gerekir. Kurumsal bir web sitesine sahip olmanız için bu internet sitesinin bütün cihazlarda kolayca kullanılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sebepten ötürü internet siteniz Responsive olmalıdır.

·        Google Maps ve iletişim formuna yer vermelisiniz. Kurumsal bir internet sitesinde, adres bilgileri, şirket telefonu, e-posta adresin yer aldığı bir iletişim sayfası olmalıdır. Adres, Google maps haritada yer almalıdır.

·        Hakkımızda sayfası mutlaka internet sitesinde olmazsa olmazdır. Kurumsal firmaların internet sitesinde kendini müşterilerine detaylıca tanıtması ve firmanın vizyonu ve misyonundan bahsedebileceği bir hakkımızda sayfası olmalıdır.

·        İnternet sitenizin başarılı olması adına kurumsal SEO faaliyetlerini uygulamanız gerekir. Kurumsal internet sitesinde firmaların sosyal medya hesapları her zaman bir köşede durmalıdır. Kurumsal firmalar, müşterileriyle bütün ağlarından iletişim kurabilmelidirler.

·        Kurumsal bir internet sitesinin önemli özelliklerinden biri hızlı açılmasıdır. İnternet sitesinin hızlı olması için hızlı bir sunucuda yer verilmelidir.

·        Kurumsal web sitesinin kullanıcı deneyimine uygun tasarlanması gerekir. İnternet sitesinin hedef kitlesi tarafından bu internet sitesinin kolay kullanılabilir olması gerekir.

·        İnternet sitenizin içerisindeki içeriklerin özgün olması oldukça önem arz etmektedir. Bu içerikleri firmanızın bizzat kendisi üretmelidir. Unutmayın ki internet sitenizi ziyarete gelen kullanıcılar başka yerden kopyalamış olduğunuz içeriklerden ötürü sizlere olan güvenlerini yitirirler.

Kurumsal Web Tasarımın İçerik Özellikleri Nelerdir?

·        Kurumsal Tanıtımlara yer verilmelidir. Ayrıca 5 seviyeli kategori sistemi olmalıdır.

·        Anket ve form sayfası olmalı, ayrıca sınırsız ürün ekleme özelliği bulunmalıdır. (E-ticaret siteleri için )

·        Site içi arama özelliği ve Google Maps özelliğine yer verilmelidir.

·        Haber, duyuru ve diğer basın materyallerine yer verilmelidir.

·        Teklif talep sistemi olmalı ve portfolyo olmalıdır.

·        Animasyon alanı ve sosyal medya entegrasyonu bulunmalıdır.

·        Bayi listeleri, foto galeri ve video galeriye yer verilmelidir.

·        E-ticaret entegrasyonları olmalı ve üyelik sistemi, banner ve tanıtım alanlarına yer verilmelidir.

Web Tasarım Ajanslarının Kurumsal Web Tasarımda Sağlaması Gereken Hizmetler Nasıl Olmalıdır?

·        Çoklu dil desteği, fotoğraf çekimi ve Logo tasarımı bulunmalıdır.

·        Fotoğraf düzenleme, içerik geliştirme ve animasyon tasarımları,

·        Site içi, site dışı SEO çalışmaları, toplu mail gönderme hizmetleri,

·        Google ADS, web site güncelleme hizmetleri, dijital katalog hizmetleri,

·        Video tanıtımı hazırlama ve video düzenleme hizmetleri,

·        Hosting, alan adı tescili sosyal medya danışmanlığı ve yöneticiliği,

·        Google business, kurumsal kimlik hizmetleri ve toplu SMS hizmetleri

Kurumsal Web Tasarımın Yararları Nelerdir?

1.      Kurumsal kimliğe uygun web tasarım hizmetleri, firmaların imajını olumlu bir biçimde yansıtmasına yardımcı olur. Firmaların internet sitesine sahip olmaları, internetteki sıfatlarını tasarlamakla birlikte, kendilerine internet ile ulaşmayı hedefleyen hedef kitlesine kolaylık sağlar.

2.      İnternet sitesi sahibi olan firmalar, internet siteleri sayesinde müşterilerine günün her saatinde hizmet verme olanağına sahip olurlar. Böylece firmaların edindiği web sitesinden ötürü, dijital mağazaya sahip olurlar. Ayrıca hedef kitlesi ve müşterileri hiçbir zahmete girmeden tek tıklama ile bu mağazalarda gezip alışveriş yapma imkânı bulurlar.

3.      Kurumsal web tasarımı, firmaların sunduğu ürünleri ve hizmetleri nitelikli bir biçimde yansıtmalarını ve potansiyel müşterilerinin bu hizmetlerden yararlanmasına yardım eder.

4.      Kurumsal web tasarımı sayesinde firmalar daha güvenilir bir sıfata sahip olurlar. Web tasarımdaki kurumsallık sayesinde firmaların istikrarlı bir şekilde satışları ve kitlesi büyür. Böylece müşterilerin kafasında bu firmalar ile alakalı imaj oldukça sempatik bir hale gelir. Kurumsal web tasarım firmaların kullanıcılara daha tutarlı ve güvenli görünmesini sağlar.

5.      Kurumsallık sayesinde internet sitesi sahipleri, kendi sektörlerinde markalaşır ve geniş kitlelere ulaşırlar.

6.      Kurumsallığınızı yansıtan bir internet sitesine sahip olmak, firmanızın kendine has bir tarzı olduğunu ve sektöre uygun bir yapıya sahip olmanızı daha kolay yansıtmaktadır.

7.      Böylece bu tasarım sayesinde sektördeki birçok rakibinizden daha önde olup, müşteri kitlenizi daha rahat genişletmek imkânına sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 1007 kelimedir.

Bu makale 2022-07-23 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.