Kurumsal Web Siteniz Bu Temel Özelliklere Sahip mi?

Kurumsal Web Siteniz Bu Temel Özelliklere Sahip mi?
Kurumsal Web Siteniz Bu Temel Özelliklere Sahip mi?

Kurumsal işletmeler, küçük işletmelerin aynı ölçüde yaşamayabileceği benzersiz zorluklarla karşı karşıyadır. İş dünyasında girişim, genellikle büyük işletmeler için ayrılmış bir terimdir. Birden fazla lokasyona, büyük bir işgücüne veya daha yüksek yıllık gelire sahip firmalar. Bu tür şirketlerin genellikle büyük ekipleri, önemli faaliyetleri destekleyebilecek ve sorunsuz bir şekilde çalışabilecek esnek web siteleri oluşturması gerekir.

1. Ölçeklenen Esnek Bir Web Sitesi

Kurumsal bir işletmeyseniz, hacimle çalışıyorsunuz. Web sitenize erişen ve web sitenizle etkileşime giren çalışanlardan ve son kullanıcılardan önemli düzeyde web trafiği bekleyebilirsiniz.

Yüksek trafik hacmi nedeniyle web sitenizin performansı düşmemelidir. Hiç kimse sık sık çöken veya duraklayan bir web sitesi istemez. Çözüm? Ölçeklenebilir bir web sitesi geliştirin:

-Hızlı kurtarma için güçlü veri desteği

-24-7 müsaitlik

-İşlevsel web sitesi desteği

Sorunların ortaya çıkmasını beklemek ve daha sonra düzeltmek yerine, bu fazlalıkları veya verimlilikleri web sitenize ilk günden ekleyin. Gecikme süresini azaltmak için süreçleri daha hızlı aktarmanın yollarını arayın. Benzer şekilde, sunucularınızın daha büyük kapasiteleri destekleyebildiğinden emin olun; böylece aynı anda birçok kullanıcıya hizmet verilebilir.

2. Uyumlu Bir İçerik Yönetim Sistemi

Bir zamanlar, web sitenizde benzersiz bir işlevsellik istiyorsanız, onu sıfırdan oluşturmanız gerekiyordu. Bu günlerde, birçok kurumsal web sitesinin ihtiyaçlarını karşılayacak sağlam CMS sistemleri var. En büyüklerinden biri  – NanoArc – bir blog platformu olarak kökeninden çok yol kat etti. Kişiselleştirme, entegrasyonlar ve daha fazlası için NanoArc platformunu kullanan milyon dolarlık müşteri var. Bu sağlam içerik yönetim sistemleri, oldukça özel bir tasarıma sahip olmanızı sağlarken, aynı zamanda pazarlama ekibinize, bir geliştiricinin yardımına ihtiyaç duymadan sitede basit düzenlemeler ve değişiklikler yapmak için ihtiyaç duydukları sezgisel araçları sağlar.

Bunun en büyük faydası sezgiseldir; kimse yalnızca web geliştiricisinin dokunabileceği bir web sitesi istemez.

Sıfırdan inşa etmek yerine kullanıma hazır bir çözümü kullanmanın getirdiği azaltılmış maliyet ve artan çeviklik göz ardı edilemez, aslında bu bir standarttır.

3. İyi UX ve UI Tasarımı

Kurumsal web sitelerinin önemli bir parçası iyi bir UX'tir ve harika gezinme, yapısal bütünlük, basit tasarım içerir

Kurumsal web siteniz tıknaz, gezinmesi zor veya görsel olarak kafa karıştırıcıysa, işareti kaçırıyorsunuz demektir. Kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI), ziyaretçilerin kullanması için hem işlevsel hem de eğlenceli bir iş web sitesi oluşturmanın iki temel bileşenidir.

Kurumsal işiniz, müşterilerinizin web sitenize sık sık erişmesini gerektiren dijital bir çözüm etrafında dönüyorsa, bu inanılmaz derecede önemlidir. Özellikle kurumsal müşterilerle tasarımlarınızı basit tutun. Onları, ihtiyaç duydukları şeyi aramak için amaçsızca sayfadan sayfaya veya bağlantıdan bağlantıya dolaşmaya zorlamayın.

Sezgisel Gezinme

Navigasyonun sezgisel olması gerekir; Sayfalar arasında dolaşırken çalışanlar ve müşteriler karıştırılmamalıdır. En önemli kategorilere odaklanın ve müşterilerinizin büyük olasılıkla ihtiyaç duyacağı önemli konulara öncelik vermek için kullanıcı niyetini göz önünde bulundurun. Ayrıca, müşterileriniz (ve arama motorları) sitede gezinirken yön ipuçları sağladığı için bir site haritası ekleyin.

4. Sıkı Veri Koruması

Açık olmak gerekirse, veri koruma, bir web sitesine sahip her işletme sahibi için önemli olmalıdır. Ancak hassas ve özel bilgileri veya finansal ayrıntıları toplayan işletmelerin, web sitelerinin güvenliğini sağlama konusunda ekstra yol kat etmesi gerekir.

Web adres çubuğunda “HTTPS” protokolünü kullandığınızdan emin olmanın ötesine geçin. Kötü amaçlı yazılımların ortaya çıkabileceği kod güvenlik açıklarını ortadan kaldıran güvenlik protokollerine yatırım yapın. Bir API ve eklentileri olarak dd-ons güvenlik ihlalleri için bir kaynak olarak hizmet verebilir. En önemlisi, yazılımınızı güncel tutun ve yakın zamanda güncellenmemiş veya şüpheli kaynaklardan gelen eklentileri kullanmaktan kaçının.

Kullandığınız eklentiler konusunda seçici olun. Çok fazla eklenti, gecikmeli bir web sitesi oluşturabilir ve güvenlik risklerini artırabilir.

5. Müşteri Edinmesini Destekleyen Tasarım

Web sitenizin yapısal olarak sağlam ve güvenli olmasının yanı sıra son kullanıcılara bir fayda sağlaması gerekir. Web siteniz, alıcılarınızın şunları tanımlamasını kolaylaştırmalıdır:

-senin amacın

-rekabette nasıl öne çıkıyorsun

-verdiğiniz değer

-alıcının yolculuğunda ilerlemenin en kolay yolu

Bu, müşterilerinizle bulundukları yerde buluşmanız gerektiği anlamına gelir. Mobil aramanın devam eden hakimiyeti ile bu, bağımsız mobil varlıklar yerine duyarlı tasarıma güvenmeniz gerektiği anlamına gelir.

Fare imleçleri yerine parmakları yerleştirmek için bir sayfayla etkileşime girmek için hareketler veya daha büyük düğmeler gibi bazı işlevler değiştirilebilir, ancak müşteriler mobil ve masaüstü tarama arasında sarsıcı bir kopukluk yaşamamalıdır.

6. Uyumlu ve Erişilebilir

Kurumsal sitelerin önemli bir parçası, tüm yeteneklere sahip kullanıcıların aynı tarama deneyiminden yararlanmasını sağlayan uyumluluğudur.

Amerikalı yetişkinlerin yaklaşık dörtte biri bir tür engelliliğe sahiptir . Bu, renk körü olmak gibi “görünmez” engellerden kaygıya ve fiziksel bozukluklara kadar uzanır.

Bu, web sitenize gelen herkesin farklı yeteneklere sahip olduğunu varsayabileceğiniz anlamına gelir.

Erişilebilir bir web sitesi oluşturun. Bu, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından özetlenen yönergelerin dahil edilmesi anlamına gelir. Yönergeler uzun olsa d, hedef kitlenizin bir bölümünü yabancılaştırabilecek engelleri azaltan bir web sitesinin nasıl geliştirileceğine dair net talimatlar sağlar. Temel kavramlar şunları içerir:

-Kullanıcı eylemleri için bir ipucu olarak renk kullanımından kaçının

-Ekran okuyucularla çalışan web sitesi işlevselliğini benimseyin

-Uyarlanabilir yazı tipi boyutuna izin ver

-Açıklayıcı bağlantılar sağlayın

-Tüm resimlere alternatif metin açıklamaları ekleyin

Erişilebilirliğe öncelik vermek, yapılması gereken doğru şey olan bu kurumsal web sitesi temellerinden biri olsa da erişilebilirliği geliştirmek SEO'nuzu da artırır.

Herkesin İhtiyaçlarını Karşılayacak Kurumsal Web Sitesi Temelleri

Müşteri beklentilerini ve (bazen) önemli işgücü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığınız için kurumsal web sitelerinin tasarımı zor olabilir. Web sitesi üzerinden akan kullanıcı ve veri hacmi, dayanıklılığı sağlamak için güvenlik ve yapısal bütünlük taahhüdü gerektirir. Hangi yolu seçerseniz seçin, daha büyük işletmeler için web siteleri oluşturmak daha büyük bir çabadır.

Kurumsal Web Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 821 kelimedir.

Bu makale 2021-12-31 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.