Etkili İçerik Tanıtımı İçin 5 Kolay İpucu

Etkili İçerik Tanıtımı İçin 5 Kolay İpucu
Etkili İçerik Tanıtımı İçin 5 Kolay İpucu

İşletmeler, içerik oluşturmaya ve müşterileriyle paylaşmaya çalışır. İşte bu şekilde güven inşa eder, güvenilirliğinizi oluşturur ve dönüşümleri teşvik edersiniz. Ama önce insanların bu içeriği gerçekten görmesi gerekiyor. İçerik tanıtımı burada devreye giriyor. Blog yayınlarınızda daha fazla görünüm veya çevrimiçi mağazanıza daha fazla trafik istiyorsanız, etkili içerik tanıtımı için bu beş ipucunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, işletmeniz hakkında bilgi verirken daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Abonelerinize e-posta gönderin

 İşletmeniz, abonelere bilgi göndermek için e-posta pazarlamasını kullanabilir. Bu, önemli bilgiler, web sitenize bağlantılar ve blog gönderileri gibi birden çok içerik türünü içerir. İlginç konu satırları ve doğru zamanlanmış e-postalar ekleyerek bu kanalı içeriğinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Ama harcadığı zamana ve çabaya değer mi?

Bu istatistik, her gün gönderilen e-postaların büyüklüğünü gösteriyor: yaklaşık 300 milyar. Bu, tonlarca insanın e-posta almayı beklediği ve her gün e-postalarını kontrol ettiği anlamına gelir. Bu size içerik tanıtımı için e-postayı kullanmak için mükemmel bir fırsat verir. Web sitenizde e-posta adresleri toplamak ve bunları e-posta pazarlaması için kullanmak yaygın bir uygulamadır. Sizin için uygun fiyatlara e-posta pazarlama yazılımı bulabilir veya e-posta pazarlamanızdan birisini sorumlu tutabilirsiniz. İster küçük ister büyük bir işletme işletiyor olun, e-posta pazarlaması içerik tanıtımı konusunda size yardımcı olacaktır.

İlgi çekici resimler ekleyin

 Blogunuzda harika bir makale oluştursanız bile, dikkat çekmediği için diğer yayınlar veya web siteleri tarafından gözden kaçabilir. Bu nedenle akıllı şirketler, daha fazla potansiyel müşteri çekebilmek için sürekli olarak içeriklerini iyileştirmeye çalışır. Diğer işletmelerin arasından sıyrılmak istiyorsanız, içeriğinize ilgi çekici görseller eklemeye başlamanız gerekir. İçeriğinize çekici görseller eklediğinizde, izleyiciler üzerinde daha güçlü bir ilk izlenim bırakmış olursunuz. Artık içeriğinizden ne bekleyeceklerini biliyorlar ve görüntü, görüntünün bağlamını merak ettiklerinde okumaya devam etmelerini teşvik eden şey olabilir.

İçerik tanıtımına yardımcı olması için birden fazla dijital pazarlama kanalında ilgi çekici görüntüleri kullanabilirsiniz:

·        E-posta bültenlerine resim ekleme

·        Sosyal medya gönderilerinize bir görsel eklemek

·        Ambalaj, montaj ve gerçek hayat senaryolarında kullanılan ürün gibi ürün açıklamalarınızın her birine görseller eklemek

Uygun görüntüler eklediğinizde, kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz. Mevcut içeriğinizi gözden geçirip yeni görüntüler ekleyerek okuma sürelerini artırabilir, hemen çıkma oranını düşürebilir ve erişiminizi iyileştirebilirsiniz - bu, içeriğinizi tanıtırken önemlidir.

Sosyal medya sayfalarınızı kullanın

Tüm işletmeler, içerik tanıtımını artırmanın kolay bir yolu olarak sosyal medyayı kullanmalıdır. İnsanlar sosyal medyayı eğlence, araştırma, eğitim, ilham ve değer verdikleri kişilerle iletişim kurmak için kullanıyor. Aktif sosyal medya profillerine sahip işletmeler, bilgileri ve içeriği yeni ve potansiyel müşterilere dağıtabilir.

Gördüğünüz gibi, tüm sosyal medya platformlarında her gün onları ziyaret eden kullanıcılar var. Facebook'a bakarsanız, kullanıcılarının yaklaşık dörtte üçü her gün bir veya daha fazla platforma giriyor. Bu nedenle, bir şirketin sosyal medya sayfasındaki günlük gönderiler, içeriğinizi takipçilerinize tanıtmanın harika bir yoludur.

Sosyal medyada içerik tanıtımı ile birden fazla yaklaşım benimseyebilirsiniz:

·        Facebook ve LinkedIn gönderilerinde makalelerinizin bağlantılarını paylaşın

·        Instagram veya Instagram Reklamlarına, insanları yeni içeriğinizi görüntülemeye yönlendiren bir resim ekleyin

·        YouTube kanalınızda, insanları işletmeniz hakkında bilgilendiren videolar yayınlayın

Sosyal medya platformlarından yararlandığınızda, takipçileriniz ve müşterilerinizle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu size, etkileşimi ve bilgi paylaşımını teşvik eden bir ortamda içeriğinizi etkili bir şekilde tanıtma şansı verir.

Bir influencer ile iletişime geçin

İçeriğinizi tanıtmak için sosyal medyayı kullanırken, bir influencer ile de iletişime geçebilirsiniz. Influncer’ın pazarlama popülaritesi artmaya devam ediyor çünkü insanların (bir işletme yerine) saygı duydukları bir kişi tarafından tanıtılan ve desteklenen içeriğe ilgi duyma olasılığı daha yüksek. Influencer veya mikro etkileyiciyle çalışmak, yeni kitlelere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Influencerların düzenli olarak etkileşimde bulundukları bir topluluğu vardır. Bu nedenle, Influencer, sosyal medya sayfalarında, kendi şirketinizin sosyal medyasının ulaşabileceğinden daha fazla kişiden hızlı bir şekilde çekiş ve tanınırlık kazanan paylaşımlar yapabilir. İçeriğinizi takipçilerine önerecek alakalı bir influencer bulabilirseniz, bu içerik tanıtımının işletmeniz üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

İşletmelerin influencer pazarlamayı kullanmasının en büyük üç nedeni şunlardır:

·        Bir markayı tanıtmak

·        İçerik oluşturmaya yardımcı olmak için

·        Satışları artırmak için

Sosyal medya pazarlamanıza yardımcı olan bir influencer ile bu avantajlardan yararlanabilir ve içeriğiniz hakkında bilgi yayabilirsiniz. Bu, işletmeniz için daha fazla paylaşım, beğeni ve web sitesi ziyaretini teşvik edecektir.

Gruplar ve işletmelerle çalışın

Influencer ile çalışmanın yanı sıra, içeriğinizi izleyicileriyle paylaşmanıza yardımcı olmak için diğer gruplarla ve işletmelerle bağlantı kurabilirsiniz.

 Gruplar söz konusu olduğunda, içerik toplulukları bulabilir ve en iyi çalışmanızı onlarla paylaşabilirsiniz. Bu, topluluktaki kişiler içeriğinizi ziyaret ederken trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Başka bir işletmenin web sitesi için konuk blog yazmak, mükemmel bir içerik tanıtımı biçimidir. Doğru hedef kitleye sahip bir işletme bulun ve konuk gönderilerine açık olup olmadıklarını görmek için sayfalarına ve yayınlarına bakın. Ardından sayfalarında bir şeyler paylaşmak için onlarla iletişime geçebilirsiniz. Diğer işletmelerle çalışmak karşılıklı olarak faydalıdır. Başka bir işletme için misafir yazısı yazdığınızda, bunu sosyal medya takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bu, diğer işletmeye, web siteleri aracılığıyla daha fazla içerik tanıtımı elde ettiğiniz için takipçilerinizden daha fazla trafik sağlar.

 İçeriğinizi daha fazla insanın görmesini istiyorsanız, onu tanıtmanın en iyi yollarını bulmanız gerekir. Bu beş ipucunu kullanarak web sitenize ve blogunuza gelen trafiği artırabilirsiniz. Sitenizi ne kadar çok kişi ziyaret ederse, satışlarınızı artırmak için o kadar çok fırsatınız olur. Kısacası, içeriğinizi tanıtmak, başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Web Sitesi İçerik Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 787 kelimedir.

Bu makale 2020-12-31 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.