Gelişen Teknoloji ve Web Sitesi için İpuçları

Gelişen Teknoloji ve Web Sitesi için İpuçları
Gelişen Teknoloji ve Web Sitesi için İpuçları

İnsanların markalarla etkileşim kurma şekli son zamanlarda büyük ölçüde değişti. Ancak soru şu ki, her şirketin bir web sitesine ve bir tür çevrimiçi varlığa sahip olduğu son derece rekabetçi bir ortamda, nasıl öne çıkabilirsiniz? Bu makalede, bazı temel web sitesi ipuçları ve ipuçlarının yanı sıra daha gelişmiş özellikler de sunacağız

Kullanıcılarla Nasıl Etkileşim Sağlanır?

İnternete daha fazla erişilebilirlik ve son zamanlarda akıllı telefon teknolojisi, genellikle ana caddedeki mağazalar pahasına çevrimiçi işlemlerin arttığını gördü. Daha fazla seçenek, verimlilik ve koltuğunuzun rahatlığında alışveriş yapabilmek tüketiciler için çok çekici faktörlerdir. Örneğin, seyahat sektöründe, insanların% 76'sı şaşırtıcı bir şekilde tatillerini çevrimiçi olarak rezerve ediyor! İşte kullanıcılarla nasıl etkileşim kuracağınıza dair bazı ipuçları ...

·        Web sitenizin duyarlı olması kritik öneme sahiptir - bu, kullanıcının cihazına göre otomatik olarak ayarlanacağı ve ister iPad, ister iPhone veya masaüstünde olsun, onlara sorunsuz bir deneyim sunacağı anlamına gelir.

·        Harekete geçirici mesajlar, belirli davranışları teşvik etmeye yardımcı olur; örneğin, fareyle üzerine gelme efektli renkli düğmeler, kullanıcıyı sizinle "Temasa Geçmeye" teşvik etmek için kullanılabilir

·        Video, ses, fotoğrafçılık, blog gönderileri, infografikler dahil olmak üzere çeşitli farklı içerikler, dikkat çekmenize ve izleyicilerinizin ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır.

·        İçeriğinizin taze ve ilgi çekici olması gerekir: Fotoğrafçılık, kısa ve ilgi çekici metinlerle gerçekten iyi sonuç verir

·        Gezinmenin basit olması gerekir - bir kullanıcının web sitesindeki yolculuğu sezgisel olmalıdır, hayal kırıklığı hissini markanızla ilişkilendirmelerini istemezsiniz.

·        Ürün veya hizmet satıyorsanız, kullanıcılara verimli ve güvenli bir şekilde ödeme yapma işlevselliği sağlamalısınız.

·        Ayrıca, satış yapıyorsanız, ürünlerin kullanılabilirliğini güncelleyebilecek bir sisteme ihtiyacınız olacaktır.

Kişiselleştirme

Teknolojinin müşterileri ikna etmek için kullanılmasının akıllıca bir yolu da kişiselleştirmedir. Kişiselleştirme, bir web sitesinin bir kullanıcıya sunulacak içeriği dinamik olarak seçtiği bir tekniktir. Bu, bir veya daha fazla bilgiye bağlı olabilir.

Kişiselleştirmeyle ilgili sorular şunlardır: 1) Hangi içeriğin gösterileceği ve 2) Bu içeriğin hangi sırada sunulacağı. Elbette işin püf noktası, kullanıcının ne görmek istediğini belirlemektir!

Bazı web siteleri, bir kullanıcının web sitesindeki yolculuğunu izleyebilir. Bu davranış, tüketicinin niyetleri hakkında bir fikir vermelidir ve bu nedenle, hedeflenen sayfalar, bilgiler veya ürünler, şimdiye kadarki gezinmelerine bağlı olarak kullanıcıya sunulur. Bazı web siteleri, bir kullanıcının daha önce ziyaret edip etmediğini belirleyebilir. Bu, daha yüksek bir ilgi düzeyine işaret edebilir ve bu nedenle, belirli bir içerik sunulabilir. Hatta bazı web siteleri, ister ülke düzeyinde ister hiper yerel düzeyde olsun, kullanıcının bulunduğu yere göre içerik sunar.

Web Sitesi Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 367 kelimedir.

Bu makale 2020-12-31 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.