E-ticaret Paket ve Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret Paket ve Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
E-ticaret Paket ve Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik

Her şeyin başı güvenlik. Öncelikle kullanmak istediğin e-ticaret yazılımının güvenli olduğunu, müşterilerinin kişisel ve ödeme bilgilerini koruma altına aldığından emin ol.


Teknik Destek Süreçleri

E-ticaret serüveninizin neredeyse her adımında yardıma ihtiyaç duyabilirsin. Bu bağlamda kullanacağın e-ticaret yazılımının iyi bir destek ekibine sahip olduğundan emin ol. Telefon, eposta, canlı destek, ticket yollarından en az 2si ya da 3ü üzerinden istediğin zaman destek alabilmelisin.


Mobil Uyum

Günümüz artık mobil çağı. Dolayısı ile kullanacağın e-ticaret sitesinin altyapısının mobil uyumlu olması sana hem ziyaretçi deneyimi açısından hem de SEO açısından oldukça yararlı olacaktır.


SEO Altyapısı

Arama motorlarında önde olmak eticaretin en önemli etkenlerinden birisi. E-ticaret altyapında SEO açısından önemli olan özelliklerin olduğundan emin olmalısın. Bu özellikleri mobil uyum, otomatik oluşan site haritaları, akıllı urller ve hız olarak özetleyebiliriz.


Hız

Eticaret sitenin hızlı yüklenmesi kullanıcıların için oldukça önemli. İnsanlar internette aradıkları şeylere hızlıca ulaşmak ve işlemlerini kolayca tamamlamak isterler. Bu bakımdan altyapında gereksiz hiçbir kodlama, script bulunmamalı ve siten son teknolojiler kullanılarak tasarlanmalıdır.


Kolay Yönetim

Eticaret siteni yönetirken; ürün girişleri, güncellemeleri, sipariş kontrol ve onay işlemleri gibi bir çok detay için altyapının yönetici arayüzünü kullanacaksın. Bu doğrultuda bu arayüzün kullanıcı dostu yani kolay olması oldukça önemli. Ayrıca bu arayüzün tüm cihazlardan da kusuruz olarak görüntülenmesi ve işlem yapabilmesi gereklidir.


Her Detayı Yönetebilmelisin

İhtiyaç duyacağın tüm detayları yönetici arayüzünden kolayca yapabilmelisin. Ürün girişinden, güncellemesine, ürün bannerları hazırlayabilmeye kadar her şey elinin altında olmalı.


Ödeme Altyapısı

Sisteminde tüm ödeme çözümlerine hazır altyapılar olmalıdır. Eticaret siten Iyzico, Paypal, Payu, iPara gibi servislere uyumlu olmalı, ayrıca tüm bankaların sanal posları ile de çalışabilmelidir.


Yedekleme

Sistem üzerinde kayıtlı olan tüm verilerinin düzenli ve sık aralıklarla yedeklenip, saklandığından emin ol. Bu özellik bir gün eticaret siten için hayat verici olabilir.


Tasarım Seçenekleri

Sitenin görünen yüzünü oluşturan tasarım öğelerini iyi incelemelisin. Kullanıcıları yormayan, responsive - mobil uyumlu tasarımların sistemde var olduğundan emin olmalısın. İstediğin zaman tasarımsal ayarları değiştirebilmen de önemli.


Sunulan Limitler Sana Yetmeli

Eticaret paketinin sana sunduğu ürün giriş sayısı, veri alanı, trafik gibi değerleri iyi incele. Bu limitlerin senin ihtiyaçlarını karşılayacağından emin ol ki, sonra sürpriz ek maliyetlerle karşılaşma.


Raporlama ve Analiz

Sistemin sana raporlamalar sunabilmeli, grafikler halinde satış - ürün verilerini alabilmelisin. Ayrıca üye sepetlerinin analizlerini yapabilmeli, sepete eklenmiş ama satışa dönmemiş verileri gözlemleyebilmelisin.


E-ticarete Başlamanın Tam Zamanı

Kaçırdım sanmayın, neresinden başlarsanız başlayın, Mutlaka e-Ticaret'e başlayın ! Web Tasarım Sistemleri olarak E-ticaret alanındaki Hizmetlerimizi buradan İnceleyebilirsiniz.
Bu makalenin uzunluğu 363 kelimedir.

Bu makale 2020-11-03 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: E-Ticaret

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.