Pinterest'in Arkasındaki Bilim

Pinterest'in Arkasındaki Bilim
Pinterest'in Arkasındaki Bilim

Pinterest aslında yapı olarak biraz instangrama benzemektedir. Ama kullanım olarak instangramdan farklı olmaktadır. Pinterest ülkemizde çok kullanılmasa da 2011 yılında dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi kazanmıştır. Pinterest ile resimlerinizi burada paylaşabiliyorsunuz. İsterseniz internetteki bir fotoğrafı da buraya alma imkanına sahipsiniz. Bu süreç içinde fotoğrafları beğenip pinleyebiliyorsunuz. Bu sayede hem kişisel kullanımlar hem de ticari kullanımlar için büyük oranda fayda sağlanıyor. Depolamak istediğiniz fotoğrafları buraya atarak istediğiniz zaman ulaşma imkanına sahipsiniz. Bunun için gerekli gizlilik ayarlamaları da yapabilirsiniz. Bunun için sadece kendinizin görebileceği fotoğrafları gizleyip bunun yanında da diğer kullanıcıların görebileceği şekillerde de ayarlamalar yapabilirsiniz.

Sosyal medya platformları artık kişisel kullanımlar kadar ticari kullanımlara da olanak tanımaktadır. Bir işletme müşterileri ile daha iyi ilişkiler kurup bunun yanında daha iyi bir pazarlama süreci için gerek duyduğu reklam ve tanıtımları bu sayede kolay ve verimli bir şekilde yapabiliyor. Süreç içerisinde kullanıcılar en iyi şekillerde içerikleri gördükleri zaman daha iyi ilişkiler kurulabiliyor. Bir e-ticaret sitesinde yapılan yeni gelişmeler belki hemen fark edilmez. Ama sosyal medyada paylaşılan öğeler daha kısa sürelerde görülebilir. Buda pazarlama süreçlerine artı olanaklar sağlayacaktır. Pinterestte bu süreçte büyük önem teşkil eder. Ürün odaklı içeriklerin paylaşımı ile panolar yapılarak farklı çeşitlerde sistematik bir sürece sahip olunabilir.

Pinterest kategori yönünden iyi bir yapıya sahip olmaktadır. resimler farklı kategorilere ayrılıp farklı şekillerde panolar yapılıp sergilenmektedir. Bu süreç içinde ürünlerinizle ile ilgili kategoriler oluşturabilirsiniz. Bir işletme iseniz ürünleriniz ve kampanyalarınızı bu şekilde görselleştirerek geniş kitlelere sunabilirsiniz. Eğer süreçten gerekli verimi alamıyorsanız sorunun nerde olduğunu bulmanız için bazı test ve analizlere ihtiyacınız olacaktır. test ve analiz işlemleri sayesinde daha verimli süreçlere sahip olarak bununla beraber kullanıcılar için daha iyi süreçler oluşturabilirsiniz. Sosyal medyanın bugünkü kullanımına da bakıldığı zaman aslında çok faydalı bir süreç işaret edilmektedir. Ve bunun gibi platformlar sayesinde de daha ideal çözümlere sahip olunmaktadır.

Pinterest ile birlikte fotoğraf yayınlamak için üç alternatife sahipsiniz. İnternetten resim yükleyebilir, kendi bilgisayarınızdan aktarım yapabilir ve bunun yanında da pano oluşturabilirsiniz. Pinterest’in arkasındaki bilime baktığımız zaman hem fotoğraf paylaşma hem de fotoğraf arşivleme olarak konu değerlendirilebilir. Resimleri pinleyebilir veya o kadar çok beğenmediyseniz kalp butonu da basıp geçebilirsiniz. Pinterestte konum bildirimleri de yapılabilmektedir. Konum bildirimleri kullanıcılara konumunuz hakkında bilgilendirmeler de yapabiliyorsunuz.

Görüldüğü üzere pinterestin arkasındaki bilim hem kişisel hem de ticari kullanımlar adına ideal süreçler sunmaktadır. Ülkemizde kullanımı facebook ve twitter’a göre daha az olan pinterest hem işletmeniz adına paylaşımlar yapmak hem de resimlerinizi depolayabileceğiniz bir platform olmaktadır.


Bu makalenin uzunluğu 390 kelimedir.

Bu makale 2020-10-20 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Sosyal Medya

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.