Özel Web Yazılımlara Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Özel Web Yazılımlara Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?
Özel Web Yazılımlara Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Özel yazılım nedir?

Özel yazılım; firmaların kendi gereksinimleri doğrultusunda, kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde tasarlanan ve ürün haline getirilen programlara denmektedir.

Hangi sektör olursa olsun her firmanın satın alabileceği uygun bütçeli standart paket yazılımları mevcuttur. İşletmelerin benzer özellikleri ve ihtiyaçları baz alınarak oluşturulan standart paket yazılımlar, sorun giderme, performans sürdürülebilirliği ve artışı için yeterli konumda bulunmamaktadır. Ayrıca bu paket yazılımlarla firmalar kullanmadıkları modüllere de sahip olmuş olurlar. Bu da firmanın yazılımdan %100 verim almasına engel olur. Tam da bu noktada ihtiyaca yönelik kişiselleştirilerek optimize edilmiş özel yazılımlı programlar işin içine girmektedir.

Neden özel yazılıma sahip olmalısınız?

Temel olarak işimizden, minimal çaba ile optimum seviyede verim alabilmek için özel yazılıma ihtiyaç duyduğumuzu söyleyebiliriz. Orta ve uzun vadedeki getirisi mevcut maliyetine göre oldukça fayda sağlayan bu yazılımlar hem mental açıdan hem de maddi açıdan rahatlık sağlamaktadır. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayarak, iş süreçlerini azaltmak, personel ve müşteri memnuniyetini arttırmak ve sonradan ortaya çıkacak sorunların çözüm aşamasında çok daha efektif destek alınabilmesi gibi nedenlerle özel yazılım çözümleri kullanmak birçok açıdan firmalara yarar sağlamaktadır. Bunlara ek olarak özel yazılım çözümlerinin avantajlarını maddeler halinde sıralayacak olursak;

 1. Teknolojinin yenilik dolu yanından faydalanmak
 2. Hız kazanmak
 3. Maliyeti düşürerek verimliliği arttırmak
 4. Daha sistematik ve sürdürülebilir çalışma stili sağlamak
 5. Şirket içi organizasyonu tek bir yerden sağlamak
 6. Olası karmaşa ve hata oranlarını azaltmak
 7. Veriyi en iyi ve en doğru biçimde işleme ve sunma olanağı
 8. Farklı akıllı cihazlara sağlayabildiği uyum
 9. İş yükünü hafifletme

Bunlar ek olarak daha birçok farklı alanda ve ihtiyaçta çözüm ve verim odaklı ilerleyen özel yazılım ürünleri şirket performansını arttıran çok önemli bir rol üstlenmektedir.

Özel Yazılım Geliştirilirken Nasıl Bir Yol İzlenir?

 • Müşteri taleplerinin belirlenmesi
 • İhtiyaç analizi
 • Tasarım
 • Kodlama
 • Test
 • Entegre etmek
 • Müşteri testleri
 • Sürüm yayınlama ve kullanıma açma
 • Eğitim ve Destek
 • Geri dönüşler

Web Tasarım Sistemleri’nin Yapmış Olduğu Bazı Özel Yazılım Türleri Nelerdir?

 • CRM
 1. Emlak Gayrimenkul Yönetimi
 2. Kurumsal Çözümler
 3. Okul, Öğrenci ve Acente Yönetimi
 4. Kiralama ve Satış
 5. Kamusal Çözümler
 6. Tur & Organizasyon
 7. Vakıf & Dernek
 8. E-ticaret
 9. Ürün Tanıtım
 • ERP
 • Bilgilendirme Yazılımları (Toplu Mail ve Sms)

Neden Özel Yazılım Çözümlerinde Web Tasarım Sistemleri’ni Tercih Etmelisiniz?

Sahip Olduğu Alanında Uzman Kadrosu

10 Yıl aşkın deneyime sahip uzman ekibi ile ihtiyaçlarınıza uygun tasarım ve yazılım süreçlerinizi belirleyerek ekonomik, geliştirilebilir ve profesyonel yazılım çözümleri üretmektedir. Bu anlamda özellikle hazırlanan özel yazılım ürününün geliştirilebilir olması, ürünün olası ihtiyaç değişimine hızlı adapte olmasına olanak tanır.

Müşteri Memnuniyet Öncelikli Satış Sonrası Destek ve Bakım Hizmeti

Web Tasarım Sistemleri, özel yazılım ürünü ile ilgili eğitim ve garantili destek hizmeti de sunmaktadır. Firma, ilgili yazılım kullanımına hakim olana kadar firma ile ortak çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Özel yazılım ürünleri, genellikle online altyapıya sahip olmaları nedeniyle de düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Bu anlamda Web Tasarım Sistemleri, özel yazılım satın alındıktan sonra da ürünün gerekli bakımlarını düzenli bir şekilde yapmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz sebepler ve çok daha fazla avantaj ve ayrıcalığa sahip bütün özel yazılım çözümleriniz için her zaman teklif alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bu makalenin uzunluğu 423 kelimedir.

Bu makale 2020-11-08 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Yazılım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.