E-A-T(Uzmanlık, Yetkililik, Güvenilirlik) SEO Nedir ve Nasıl İyileştirilir?

E-A-T(Uzmanlık, Yetkililik, Güvenilirlik) SEO Nedir ve Nasıl İyileştirilir?
E-A-T(Uzmanlık, Yetkililik, Güvenilirlik) SEO Nedir ve Nasıl İyileştirilir?

E-A-T SEO Nedir?

E-A-T, "Uzmanlık, Yetkililik, Güvenilirlik" anlamına gelir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) alanında, Google ve diğer arama motorlarının bir web sitesinin veya web sayfasının kalitesini ve güvenilirliğini değerlendirirken dikkate aldığı faktörleri ifade etmek için kullanılan bir kavramdır. E-A-T SEO ile uzun vadede Google'da daha üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacaktır. Hatta E-E-A-T'den söz ediliyor. E-E-A-T, Experience, Expertise, Authoritativeness ve Trustworthiness'ın kısaltmasıdır. Google'ın arama algoritmasının Web'deki içeriğin kalitesini ve alaka düzeyini değerlendirmek için kullandığı faktörleri ifade eder.

E-A-T SEO Nasıl İyileştirilir?

Google, E-A-T'nin sıralama algoritmalarında önemli bir faktör olduğunu ve yüksek E-A-T seviyesine sahip web sitelerinin arama sonuçlarında daha iyi sıralanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtmiştir. Bir web sitesinin veya web sayfasının E-A-T'sini iyileştirmek için, web sitesinin ve içeriğinin güvenilirliğini ve güvenilirliğini oluşturmaya ve ilgili konuda uzmanlık göstermeye odaklanmak önemlidir. Bir web sitesi veya web sayfası için E-A-T'yi iyileştirmenin bazı yolları şunlardır:

·        Okuyucular için yararlı ve bilgilendirici olan yüksek kaliteli, iyi araştırılmış içerik oluşturun.

·        İddiaları ve bilgileri yedeklemek için güvenilir kaynaklar ve alıntılar kullanın.

·        Web sitesi için kullanımı kolay gezinme ve net iletişim bilgileri içeren net ve profesyonel bir tasarım kullanın.

·        Diğer saygın web sitelerinden bağlantılar edinin, çünkü bunlar web sitesinin güvenilirliğini göstermeye yardımcı olabilir.

·        Web sitesini tanıtmak ve ilgili konudaki uzmanlık itibarını oluşturmak için sosyal medyayı ve diğer çevrimiçi platformları kullanın.

E-A-T SEO: Kendinizi Bir Uzman Olarak Nasıl Tanıtırsınız?

Uzmanlık SEO açısından çok önemlidir çünkü hem Google'a hem de müşterilere bir işletmenin kendi alanında bilgili ve yetenekli olduğunu gösterir. Google, algoritması tarafından üretilen sonuçları değerlendirmek ve hangi uzmanların arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması gerektiğini belirlemek için insan kalitesi puanlayıcıları kullanır. İşletmeler, bir web sitesindeki içerik aracılığıyla uzmanlık sergilemenin yanı sıra, diğer saygın kaynaklardan gelen oylar veya geri bağlantılar yoluyla etki alanı otoritelerini oluşturarak sıralamalarını yükseltebilirler. Belirli işletmeler diğerlerinden daha fazla uzmanlık bilgisi gerektirebileceğinden, belirli bir alanda veya sektörde uzmanlığın gerekli olup olmadığını dikkate almak önemlidir. Bir işletmenin uzman olduğunu göstermek için web sitesinde yüksek kaliteli içeriğe sahip olmak ve Google Benim İşletmem'de listelenen kategoriler ve hizmetler aracılığıyla ilgili becerileri ve nitelikleri sergilemek önemlidir. Ayrıca işletmeler, incelemelere yanıt vererek ve sosyal medyada müşterilerle etkileşim kurarak itibarlarını artırabilirler.

E-A-T SEO: İş Dünyanızda Otorite Olun

Belirli bir alanda veya sektörde yetki sahibi olmak SEO açısından önemlidir çünkü Google'a ve müşterilere bir işletmenin sektöründe itibarlı ve saygın olduğunu gösterir. Otorite oluşturmak için işletmeler, uzmanlık ve güvenilirlik göstermenin yanı sıra yüksek kaliteli geri bağlantılar ve incelemeler almaya odaklanabilir. Google'ın insan kalitesi değerlendiricilerine, bir işletmenin yetkisini belirlerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini özetleyen 168 sayfalık bir belge sağlanır ve işletmeler ayrıca Semrush gibi araçları kullanarak yetki puanlarını kontrol edebilir. Bir işletmenin faaliyet gösterdiği sürenin uzunluğu, belirli bir sektördeki bilgi için başvurulacak bir kaynak olabileceği gibi, otoritesine de katkıda bulunabilir. İşletmelerin kendi sektörlerinde otorite olmanın ne kadar önemli olduğunu düşünmeleri ve E-A-T uzmanlık, otorite ve güvenilirlik ilkeleri aracılığıyla itibarlarını oluşturmaya odaklanmaları önemlidir.

E-A-T SEO: Güven Nasıl Oluşturulur?

Güvenilirlik, bir işletmenin saygın ve güvenilir olarak kurulmasına yardımcı olduğu için SEO açısından önemli bir faktördür. HTTPS sertifikasına sahip güvenli bir web sitesine sahip olmak, para iadeleri ve müşteri hizmetleriyle ilgili açık politikalar ve kim oldukları ve müşterilerin onlarla nasıl iletişim kurabilecekleri konusunda şeffaf olmak dahil olmak üzere işletmelerin güvenilirliği göstermek için atabilecekleri birkaç adım vardır. Güvenilirlik, iş bilgilerinin Google Benim İşletmem ile doğrulanması ve Sarı Sayfalar veya TripAdvisor gibi diğer platformlarda itibar oluşturulmasıyla da sağlanabilir. İşletmelerin güvenin sektörleriyle ne kadar alakalı olduğunu düşünmeleri ve eylemleri, politikaları ve şeffaflıkları aracılığıyla güven oluşturmaya odaklanmaları önemlidir.

Deneyimi de unutmayın, çünkü bu yakın zamanda tanıtılan yeni bir faktördür. E-E-A-T'nin deneyim, uzmanlık, yetki ve güvenilirlik ilkeleri, Google'da büyümek ve çevrimiçi görünürlüklerini artırmak isteyen küçük işletmeler için çok önemlidir.

Sonuç olarak, yüksek kaliteli içerik aracılığıyla uzmanlık sergilemek ve ilgili beceri ve nitelikleri sergilemek, işletmelerin sıralamalarını yükseltmelerine ve daha fazla müşteri çekmelerine yardımcı olabilir. Güvenli web siteleri ve şeffaf politikalar aracılığıyla güvenilirlik göstermenin yanı sıra, geri bağlantılar ve incelemeler yoluyla otorite oluşturmak, işletmelerin itibarlarını oluşturmalarına ve müşterileri çekmelerine de yardımcı olabilir. Küçük işletmeler, bu ilkelere odaklanarak ve bunların kendi sektörlerine nasıl uygulanacağını göz önünde bulundurarak çevrimiçi ortamda etkili bir şekilde büyüyebilir ve başarılı olabilir.

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 668 kelimedir.

Bu makale 2023-03-08 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.