SEO için Web Tasarım Sürecinizi Optimize Edin

SEO için Web Tasarım Sürecinizi Optimize Edin
SEO için Web Tasarım Sürecinizi Optimize Edin

Güçlü SEO teknikleri etrafında bir web sitesi tasarlamak, bir web tasarım ekibi için zorlu bir süreç olabilir. Web sitesi ile birbirine bağlandıkça daha etkili hale gelen SEO'nun doğası, her projenin birlikte çalışan farklı uzmanlar tarafından tamamlanması gereken birçok katmana sahip olacağı anlamına gelir. Ek olarak, bir müşterinin öncelikleri genellikle proje teslim edilirken değişir ve bu da süreci kafa karışıklığına daha da yatkın hale getirir.

SEO için web tasarım sürecinizi optimize ederek karmaşadan kurtulun. Şeffaf ilerleme göstergeleri oluşturan iş akışı stratejileri ve iletişim yöntemlerini uygulayarak, siz ve ekibiniz SEO web tasarımının sunduğu engellerin üstesinden gelebilirsiniz.

Optimize Edilmiş Bir SEO Web Tasarımının Avantajları

Tasarım iş akışınızı optimize ederek, tasarım sürecinizin genel yaklaşımına bir göz atmaya ve bu ilerlemeyi değerlendirme yöntemini sürdürmeye çalışıyorsunuz. Bir yol haritasıyla bir projeye başlamak, teslimatların ne kadar iyi yapıldığını ve sorunların nerede ortaya çıktığını görmenizi sağlar. Ekip üyelerinizin bireysel iş yüklerine göre kaynakları nasıl tahsis edebileceğinizi de görebilirsiniz.

Optimize Edilmiş SEO Tasarımı İçin Planlama

İyi optimize edilmiş SEO tasarımı, güçlü proje yönetimi değerleri ile başlar. Ekibinizin web tasarım sürecini optimize etmek için kullanmanız gereken temel stratejilerden bazıları şunlardır.

  • Projenin görsel bir temsilini oluşturmak için proje yönetimi araçlarını kullanın.
  • Tahmin hedefleri ve çıktılar.
  • İlerlemeyi değerlendirmek için ekip üyeleriyle düzenli toplantılar yapın.
  • Müşteriler için düzenli durum raporları hazırlayın.
  • Düzenli görev inceleme değerlendirmeleri yapın.

Bu önceliklerin her birine ve bunları başarmanın en iyi yöntemlerinden bazılarına bakalım.

Proje Yönetim Araçları

Tamamlanması gereken her şeyi, teslim edileceklerin hangi sırada gerçekleştirilmesi gerektiğini ve bunları teslim etmekten kimin sorumlu olacağını belirleyerek projenize doğru bir başlangıç ​​yapın. Basecamp veya Asana gibi proje yönetimi araçları, görevleri organize etmeye ve bunları ekip üyelerine açıkça atamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Projenizin taslağını çıkardıktan sonra, planın görsel bir temsilini oluşturmak faydalı olabilir. Bu, sizin ve ekibinizin tüm projeyi görmesini sağlar ve önemli bir görevin ihmal edilmediğinden emin olmanın mükemmel bir yoludur.

SEO tasarım hedeflerinizin görsel bir temsili, projenizin ilerlemesini doğru bir şekilde değerlendirmenin en iyi yoludur. Bu, ekibiniz için yararlıdır, böylece başarılarının tüm tasarım sürecini nasıl ilerlettiğini anlayabilirler. Ek olarak, müşteriniz için nelerin tamamlandığı ve henüz yapılması gerekenler hakkında bir rapor hazırlamanın en iyi yoludur.

Tahmin

Projeniz için doğru bir yol haritası oluşturmak amacıyla, tasarım ekibinizin her bir üyesine teslim edilecekleri atamak için tahmini kullanmalısınız . Her bir görevin ne kadar sürmesi gerektiğini değerlendirerek, her bir hedefin ne kadar iyi gerçekleştirildiğini görebilirsiniz. Ayrıca, kaynakları gerektiği gibi yeniden tahsis edebilmeniz için her hafta kimin fazladan zamanı olduğunu bir bakışta görmenizi sağlar.

Tahmin sürecinizin ayrıntılı olmasına gerek yoktur. Her bir çıktı için ne kadar zaman gerektiğine dair kaba bir taslak bile size sürecinizin çok daha bilgili bir resmini verecektir.

Net İletişim

Verimli sonuçlar elde etmek için çalışanlarınızı mikro yönetmenize gerek yok. Ancak düzenli iletişim için açık yollara ihtiyacınız var.

Tüm ekip üyelerinizle hızlı ve haftalık bir toplantı, sorunların tespit edilip çözülmesini sağlamanın en iyi yoludur. Ekip üyelerine, karşılaşabilecekleri sorunları gündeme getirme fırsatı verir ve ekibinizin, projenin diğer bölümlerini etkilemeye başlamadan önce soruna bir çözüm bulmasını sağlar. Bu süreç, projelerin dinamik olarak gelişmesine ve müşterinize mümkün olan en iyi bitmiş ürünü sunmasına izin vermek için çok önemlidir.

Düzenli Müşteri Raporları

Müşterilerle ilişki kurmak da aynı derecede önemlidir. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak haftalık olarak onlarla iletişim kurmanız gerekmeyebilir, ancak daha büyük projelerde en azından aylık bir rapor başarının anahtarıdır.

Aylık raporlar oluşturmak, müşterinizin söz verileni yerine getirdiğinizden emin olmasına yardımcı olur. Ayrıca, hangi hedeflere ulaşıldığını ve SEO projenizin canlı olup olmadığını bilmelerini sağlar. Hızlı bir analiz değerlendirmesi, işlerinin sizin işinizden faydalandığını bilmelerini sağlayabilir.

Düzenli iletişimi sürdürmek, bir müşterinin değişen ihtiyaçlarına adapte olmanın en iyi yoludur. SEO dünyası sürekli değişiyor ve bir müşterinin projenin başında öncelik verdiği şey zamanla değişebilir. Örneğin, A / B testleri , anahtar kelimeler veya açılış sayfaları için başka bir yöne bakmalarına neden olabilir. Müşterinizle düzenli görüşmeleriniz yoksa, yeni bir istek geldiğinde iş akışınızı ayarlamakta zorlanabilirsiniz.

Görev Sonrası İnceleme

Bir hedefe ulaşıldığında iletişiminizin bitmediğinden emin olun. Bir dönüm noktasına ulaştığınızda, düşünmek için ekibinizle zaman ayırmalısınız. Sorunların nerede ortaya çıktığını belirleyin ve bu sorunları çözmek için ne yapıldığını tartışın. Bu sorunları tartışmak, ekibinizin gelecekte onlardan kaçınmasına ve daha iyi bir çözüm olup olmadığını belirlemesine yardımcı olacaktır.

Düzenli görev tamamlama gözden geçirme oturumlarını uygulamak, yalnızca müşterinize mümkün olan en iyi ürünü sunmak için değil, aynı zamanda ekibinizin büyümesi için de hayati önem taşır. Her çıktı, ekip üyelerinizin büyümesi ve tasarım ekibinizi gelecekteki müşteriler için daha çekici hale getirmesi için bir fırsattır.

Proje Yönetimi Optimizasyonunun Uygulanması

Günün sonunda, SEO web tasarım projelerini kapıdan çıkarmak için muhtemelen bu stratejilerden bazılarını kullanıyorsunuz. Bununla birlikte, proje yönetimi stratejilerinizi optimize etmek için kapsamlı bir yaklaşım uygulayarak, hem projeleri zamanında tamamlama hem de müşterinin tam olarak aradığı şeyi sunma becerinizde bir gelişme bulacaksınız. 

SEO Uyumlu Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 706 kelimedir.

Bu makale 2021-01-10 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.