Her İşletmenin Bilmesi Gereken Web Sitesi Bakım İpuçları

Her İşletmenin Bilmesi Gereken Web Sitesi Bakım İpuçları
Her İşletmenin Bilmesi Gereken Web Sitesi Bakım İpuçları

Web sitesi bakımı, bir web sitesini işlerinin temel bileşeni olarak kullanan her şirket için en önemli öncelik olmalıdır. Düzenli bakım yalnızca maksimum verimlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenize harcanan zamanı ve parayı korumaya yardımcı olur. Ödüllü bir web sitesi tasarım şirketi olarak, her işletmenin bilmesi gereken önemli Web Sitesi Bakım İpuçlarını paylaşmak istedik.

Sonuçta, arabanız için yağ değişimlerini ve 30.000 km muayeneleri atlamazsınız. Sizi A Noktasından B Noktasına götürmek ve bunu güvenli bir şekilde yapmak için arabanıza ihtiyacınız var. Öyleyse neden işletmenizin önemli bir bileşeni için performans ve güvenlik sorunlarını riske atasınız?

Web Sitesi Bakım İpuçları

Bu ipuçları listesi, her sitenin düzenli olarak ne yapması gerektiğini düşündüğümüz konusunda temel bir kılavuz sağlar. Lütfen bunun içerik denetimleri , SEO denetimleri veya diğer pazarlama görevleri gibi şeyleri kapsamadığını unutmayın . Bunların da düzenli olarak yapılması gerekir ve web sitesi bakımı kapsamına girmezler. Bu yönler genellikle dijital pazarlama şemsiyesi altındadır, web bakımı ise web geliştirme aşamasındadır.

Düzenli incelemeler planlayın

En azından siteniz yıllık olarak ve herhangi bir güncellemeden sonra gözden geçirilmeli ve test edilmelidir. Test edilen her unsur ile sitenin tamamına dikkatlice bakılmalıdır. İçerik hataları, bozuk bağlantılar, düzgün yüklenmeyen özellikler, yükleme süresiyle ilgili sorunlar, yazım hataları ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Her bir sayfa gözden geçirilmelidir. Bu incelemeler sırasında, siteyi kullanıcıların gözünden gördüğünüzden emin olmak için bir müşteriymişsiniz gibi davranarak kullanıcı deneyimine odaklanılmalıdır. Sitenin engelli kişiler için erişilebilirlik standartlarını karşıladığından emin olmayı da unutmayın.

Cihaz uyumluluğunu altı ayda bir test edin

Zamanla hem cihazlarda hem de tarayıcılarda değişiklikler olur. Bu, web siteleriyle uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, sitenizi Google Chrome , Internet Explorer, Firefox ve Apple Safari ile birlikte en yeni mobil cihazlarda ve tabletlerde test etmek iyi bir fikirdir .

Tüm kritik temas noktalarını üç ayda bir test edin

Her temas noktası, üç ayda bir ve bir güncellemeden sonra dikkatlice test edilmelidir. Bu, ödeme sürecinin (varsa) tüm formlarının, CTA'larının ve öğelerinin doğrulanması gerektiği anlamına gelir. Bilgileri yanlış girmek için zaman ayırın ve uygun takip eylemlerinin gerçekleştiğini onaylamak için kullanıcı hataları oluşturun.

Web sitesi yedeklemelerini üç ayda bir kontrol edin

Bazıları yedeklemeleri yıllık olarak kontrol etmeyi önerebilirken, çoğu site kısa sürede oldukça değişebilir ve bu nedenle üç aylık yedeklemeler çok daha iyi bir fikirdir. Bu, yıkıcı bir olay durumunda olası veri kaybını en aza indirecektir.

Analizleri aylık olarak gözden geçirin

Analizlere aylık bir programda bakılmasının nedeni, uygun performans incelemesidir. Temel performans göstergelerini (KPI'lar) ölçmek, SEO sıralamalarına bakmak ve raporları analiz etmek yalnızca bir sitenin etkinliğini göstermekle kalmaz, aynı zamanda sorunları veya olası sorunları tespit etmeye de yardımcı olur. Aylık olarak yapıldığında, olası hatalar daha hızlı doğrulanabilir ve gelecekteki değişiklikler için daha iyi kıyaslamalarla birlikte çözülebilir.

Aylık olarak bir güvenlik kontrolü gerçekleştirin 

Yazılım, güvenlik yamaları, hata düzeltmeleri ve web sunucusu, veritabanı, işletim sistemi, CMS ve bağlı uygulamalarla ilgili diğer güncellemeler dahil olmak üzere güncellenmeli ve yüklenmelidir. Yayımlandığında yamaları yüklemek her zaman en iyisi olsa da, en azından gözden kaçanlar her ay tam bir kontrol gerçekleştirirken yakalanacaktır. Bu ipucu, sitenizi saldırılardan korumak için önemlidir.

Kişi bilgilerini aylık olarak gözden geçirin 

Şaşırtıcı bir şekilde, birçok web sitesinde eski telefon numaraları, eski fiziksel konumlar veya güncel olmayan ekip bilgileri gibi güncel olmayan iletişim bilgileri bulunur. Web siteniz bir bilgi portalıdır ve doğru olmalıdır, böylece bir müşteri veya potansiyel müşteri sizinle iletişim kurmak isterse, kolayca yapabilirler.

Telif hakkı bildirimlerini yıllık olarak güncelleyin 

Genellikle siteler, sitenin tamamına bir telif hakkı tarihi gönderir. Bu, o sayfadaki ve sitedeki içeriğin telif hakkı yasalarıyla korunduğunu açıklığa kavuşturmak için yapılır. Genellikle, telif hakkı simgesi oluşturma tarihiyle birlikte eklenir, ancak web siteleri düzenli olarak güncellendiğinden, telif hakkı tarihini de güncellemek mantıklıdır.

Yasal sorumluluk politikasını yıllık olarak gözden geçiri

Her yıl web sitesinin gizlilik politikası, site şartları, kullanım koşulları, hükümler veya satış ve diğer sorumluluk reddi beyanları. Bunun nedeni, çevrimiçi etkinliklerinizi korumak için mevcut politikalar ve yasalarla uyumlu olmalarını sağlamaktır.

Sonuç

İşletme web sitesi bir araçtır ve bu nedenle her zaman mümkün olan en iyi durumda olmalıdır. Bunun olmasını sağlamanın yolu, her işletmenin bilmesi gereken bu web sitesi bakım ipuçlarını izlemektir. Düzenli web sitesi bakımı işletmenizin etkin bir şekilde çalışmasını sağlar.

Web Site Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 616 kelimedir.

Bu makale 2020-12-22 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.