Harekete Geçirici Mesajda Ustalaşmak

Harekete Geçirici Mesajda Ustalaşmak
Harekete Geçirici Mesajda Ustalaşmak

Pazarlama, en basit haliyle, bir ürün veya hizmetin satın alınmasını ve/veya satılmasını teşvik eder.

Bir işletme sahibi olarak, her zaman hangi kitleye ulaştığınızı ve yayınladığınız pazarlama içeriğinin arkasındaki mesajı nasıl aldıklarını/anladıklarını anlamaya çalışırsınız.

Hedef kitleniz içeriğinizin tamamını okuyor mu? Ürün ve hizmetleriniz ilginç mi geliyor? Yoksa bilmeden potansiyel müşterilerinizi kaçırıyor musunuz?

İşletmeler, içeriklerini/web sitelerini/sosyal sayfalarını görüntüleyen ziyaretçileri nasıl elinde tutuyor?

Potansiyel müşterilerinize doğru yönde biraz destek vermek, işletmenizin geleceğini güvence altına almanın ilk adımıdır. Onlara bir tıklama, okuma, satın alma veya arama hakkında karar vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamak, harekete geçirici mesaj veya CTA şeklinde gelir.

Elbette, "Şimdi buraya tıklayın!" yazan bir şeye sahip olabilirsiniz. Ancak bu gerçekten müşteriyi bağlayacak mı? (İpucu: muhtemelen değil)

İşletme tanıtımınızın en önemli parçası olabilecek, ister bir içerik gönderisi şeklinde olsun isterse bir bağlantının basit bir şekilde tıklanması şeklinde olsun, yalnızca doğru CTA'ya (harekete geçirici mesaj) değil, aynı zamanda güçlü bir CTA'ya sahip olmak gerekmektedir.

1. Komut Dili

Bir işletmenin sorumluluğunu üstlenebilmek için ne istediğinizi bilmeniz ve onu almaya gitmeniz gerekiyor. Bu, işletmenizin sunduklarından harekete geçirici mesajınızı nasıl oluşturduğunuza kadar doğrudan olmak anlamına gelir.

Harekete geçirici mesajınızda basit ve özlü bir dil kullanmak önemlidir. Hedef kitlenizin nasıl harekete geçeceğini bilmesini sağlayın.

İşletmeniz veya görüntüledikleri içerik açısından ne yapmalarını istiyorsunuz?

Tıklama, arama, kitap vb. gibi güçlü fiillerin kullanılması, kullanıcıyı daha fazla işlem yapmaya teşvik edecektir.

Örneğin, şirketiniz için her Çarşamba çıkan aylık bir bülteniniz varsa, bunu sosyal medyada tanıttığınızı varsayalım. Bir izleyici, bu haftaki haber bülteninin bağlantısını tıklar ve onu okur.

İzleyicinin/potansiyel müşterinin nasıl ilerleyeceğine dair kesin bir fikir, buradaki CTA'nıza bağlıdır. "Bültenimiz her çarşamba öğlen çıkıyor" diyebilir veya doğrudan kullanıcıya ne yapması gerektiğini söyleyebilirsiniz. "Haftalık bültenimize abone olmak için burayı tıklayın ve daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz." Bu, okuyucuyu pasif veya taahhütsüz bir pazarlama yaklaşımından daha fazla zorlayacaktır.

2. Duygusal Bağlantı

Harekete geçirici bir mesaj geliştirirken, direkt, özlü ve biraz buyurgan bir dil kullanmak önemlidir. Ancak, potansiyel müşterinizi en iyi şekilde etkileyecek kanca türünü de CTA'da düşünmelisiniz.

Bültene abone olan birine bir tür teşvik sunuyor musunuz? Tıklama veya yeni müşteri olma ile ilgili bir indirim var mı? Müşterileriniz sizden ne bekleyebilir? Hangi teşvik potansiyel müşterilerinizin heyecanlanmasına ve cezbedilmesine yardımcı olacak?

Potansiyel müşterilerinize, harekete geçirici mesajınıza tepki vermeleri için heyecan verici bir motivasyon kaynağı sunun ve olumlu duygularla sarmalayın.

Basit bir ünlem işareti bile CTA'nıza heyecan katar ve potansiyel müşterilerinizi heyecanlandırır. Dil komiktir - duyguları kışkırtmak için kullanmak bazen bu kadar basittir!

3. Müşteri Faydaları

Potansiyel müşterileriniz, herhangi bir şey yapmadan önce, harekete geçirici mesajınızın kendilerine nasıl fayda sağlayacağını merak edecektir.

Sattığınız ürün ilgilendirebilir mi veya düzenli olarak kullanabilecekleri bir ürün mü? Sunduğunuz şey sektöre özgü mü? Ürününüzde veya hizmetinizde müşteriler rahatlık bulacak mı? Sunduğunuz şey, müşterinin bir sorununu çözebilir mi?

Bu soruları dikkate almak, müşterinin yerinde olmanıza yardımcı olacaktır. Eğer bir müşteri olsaydınız, hangi faydaları/etkiyi görmek isterdiniz?

Potansiyel müşteriye "burayı tıklayın" dediğinizde, bu tıklamada ne beklemeleri gerekiyor? Ayrıca neden tıklasınlar? Bu tıklamanın sonucunda ne elde edecekler?

Bu faydaları/satış noktalarınızı kullanın. Eğer potansiyel müşterinin yararlanabileceği bir şey varsa, harekete geçirici mesajınızı takip etme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Müşterileri Size Çekecek Nitelikli İçerik Oluşturmada Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Potansiyel müşterilerinize net bir dizi talimat vermek her zaman yeterli olmayabilir. CTA'nızı çivilemek, tek başınıza gittiğinizde bir mücadele olabilir.

Ancak hedef kitlenizi tanımlamak ve onların yararına olacak şekilde harekete geçirici mesajı uyarlamak, işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

Birçok işletme, dönüşüm sağlamayan web sitelerine trafik göndererek pazarlama ve reklamcılık için para harcıyor. Web Tasarım Sistemleri'nde, web sitesi ziyaretçilerini potansiyel müşterilere ve ödeme yapan müşterilere dönüştüren web siteleri ve dijital pazarlama kampanyaları tasarlıyoruz, böylece olumlu bir yatırım getirisi elde edebilirsiniz.

Bizimle çalışan müşteriler genellikle web sitelerinde dramatik sonuçlar görürler, örneğin potansiyel müşterilerde, teklif taleplerinde, servis çağrılarında ve satışlarda artış. İşletmeler, işlerini büyütmeye odaklandığımız için Web Tasarım Sistemleri ile çalışmayı tercih ediyorlar. Biz bir hizmet sağlayıcısı değiliz, büyümedeki ortağınızız.

Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 612 kelimedir.

Bu makale 2023-04-09 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.