4 Etkili E-ticaret Pazarlama İpucu

4 Etkili E-ticaret Pazarlama İpucu
4 Etkili E-ticaret Pazarlama İpucu

Bugün bildiğimiz online alışveriş 25 yıldan fazla bir süredir var. Philadelphia'da Phil adında bir adam 1994'te çevrimiçi olarak bir Sting CD'si satın aldı ve e-ticaret resmen başladı. 

Bugüne hızlı bir şekilde ilerleyin ve ürün veya hizmet tekliflerinizi dijital alanda pazarlamak, bugün çoğu işletme için pazarlık konusu değildir. Daha fazla potansiyel müşteriye ulaşırsınız, reklamlarla daha iyi hedeflenirsiniz ve alışveriş deneyimini iyileştirmek için verileri kullanabilirsiniz. 

Günümüzde çok sayıda e-ticaret mağazası, e-ticaret ortamının her zamankinden daha rekabetçi olduğu anlamına geliyor. Bu, e-ticaret pazarlamasının işletmelerin başarılı olmasına yardımcı olmada çok önemli bir rol oynadığı anlamına gelir.

Öyleyse, e-ticaret pazarlama stratejinizle mücadelenin önüne nasıl geçebilirsiniz? İster yeni başlıyor olun ister sektörün içinde olun, işte bazı yararlı ipuçları ve püf noktaları.

E-ticaret için Pazarlama Tasarımı En İyi Uygulamaları

Tüm e-ticaret mağazaları, web siteleri veya web sayfaları aynı amaçla oluşturulmaz. Bunları tasarlama şekliniz sektörünüze ve teklifinize göre öznel olmalıdır. İşte sağlam bir e-ticaret temeli oluşturmak için birkaç pazarlama tasarım önerisi:

 • Net, basit bir tasarım kullanın
 • Uygun SEO ürün etiketleri kullanın
 • Web sitenizi mobil uyumlu hale getirin
 • Bir arama kutusu ekleyin
 • Arama sonuçlarını daraltmak için filtreleri kullanın
 • Öne çıkan ürünleri öne ve ortaya koyun
 • Yalnızca yüksek kaliteli resimler kullanın
 • Ayrıntılı ürün açıklamaları ekleyin
 • Misafir olarak ödeme seçeneği sunun

E-ticaret kullanıcı deneyiminiz, kullanıcıları anlaşmayı imzalamak için istenen işlemlere yönlendirmede önemli bir rol oynar. Tasarımınız ne kadar iyi hazırlanmışsa, alışveriş deneyimi de o kadar sezgisel olacaktır. Ancak e-ticaret pazarlaması, dijital vitrinin ötesine uzanıyor.

1. İpucu: E-posta Pazarlamanızı Canlandırın

Yakın zamanda yapılan araştırmaya göre, güçlü e-posta pazarlama kampanyalarına sahip şirketler, harcanan her 1 TL için 42 TL tutarında bir yatırım getirisi görüyor. Bu %4,200'lük bir YG'dir!

E-posta ile pazarlama, çeşitli nedenlerle e-ticaret işletmeleri için çok başarılı bir stratejidir:

 • Yüksek YG
 • Nispeten düşük maliyet
 • Artan web sitesi trafiği
 • Potansiyel müşteri oluşturma

E-postaları otomatikleştirmek ve hedef pazarları bölümlere ayırmak gibi şeyler, e-ticaret başarısı için uzun bir yol kat edebilir.

2. İpucu: Tekliflerinizi Yükseltme

İşletmelerin mevcut müşterilere ürün ve hizmet satması için bir e-ticaret pazarlama fırsatına dönüşür. İnsanlara bir ürünün premium sürümünü veya daha kapsamlı bir hizmet paketi sunduğunuzu bildirmek, bir satın alma işlemini tetiklemek için yeterlidir. 

Üst düzey satış tekliflerinizi çekici bir e-posta pazarlama kampanyasıyla eşleştirin.

3. İpucu: Sosyal Medyayı Kullanın

Tüm işletmelerin sosyal medya varlığına ihtiyacı yoktur. Bazen bir Facebook sayfası veya Instagram hesabı markanız veya sektörünüz için anlamlı değildir. Bununla birlikte, tüm e-ticaret merkezli işletmeler, ürün ve hizmetlerin tanıtımına yardımcı olmak için sosyal medyadan yararlanmalıdır. 

Dahası, birçok sosyal medya hizmeti, işletmelerin platformlarında başarılı olma potansiyelinin farkındadır. Facebook ve Instagram gibi en popüler platformlardan bazıları, e-ticaret pazarlamanızı entegre etme yollarına sahiptir, bu da başlamanızı kolaylaştırır.

4. İpucu: Canlı Sohbet ile Ziyaretçilerin İlgisini Çekin

Müşteriler, canlı sohbetin çevrimiçi deneyimin bir parçası olmasını beklemeye başladı. 2013 yılında yapılan bir araştırmada, çevrimiçi müşterilerin %42'sinin e-posta veya sosyal medya yerine canlı sohbeti tercih ettiği keşfedildi . Sağladığı faydalar nedeniyle bu sayı zamanla arttı

 • Gelişmiş potansiyel müşteri oluşturma
 • Dönüşüm oranlarını iyileştirin
 • Üst satış potansiyelini artırın
 • Satış hunisi içinden iletişim kurun

Canlı sohbet, dönüşüm şansını artırmanın ve gerçek zamanlı müşteri desteği sağlamanın harika bir yoludur.

E-ticaret Pazarlamacılığı ile İşinizi Büyütün

Giyim ve aksesuar gibi ürünlerin çevrimiçi satın alımlarının 2021'de 5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor ve 2020'de dünya çapında iki milyar dan fazla dijital alıcı vardı. Bir e-ticaret pazarlamacısı olarak, o pastadan bir parça almak sizin işiniz. 

İşletmenizi çevrimiçi ortama taşımak ya da eski dijital mağazaya yeni bir değer vermek için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. Her ikisini de yapmanın en iyi yolu, en iyi UI / UX tasarım uygulamalarından en iyi şekilde yararlanmak ve e-ticaret pazarlamanızı yükseltmektir.

E-Ticaret Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 521 kelimedir.

Bu makale 2021-01-18 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: E-Ticaret

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.