Nöro Pazarlama Nedir? Web Tasarımında Nöro Pazarlama

Nöro Pazarlama Nedir? Web Tasarımında Nöro Pazarlama
Nöro Pazarlama Nedir? Web Tasarımında Nöro Pazarlama

İnsanlar neden satın alırlar, müşteriler nasıl karar verirler, izleyicinin neden bir marka veya ürünle belirli bir duygusal bağı vardır? Nedenini merak etmiyor musunuz?

Nöro Pazarlama Nedir?

Nöro pazarlama, müşterilerin beyin işleyişinin analizine dayanarak bilinçaltı karar verme sürecini ortaya çıkarmaya odaklanan bir sinirbilim alanıdır.

10 yıl boyunca yapılan, sinirbilim araştırmaları bize kararlarımızın yaklaşık yüzde 95'inin bilinçsizce verildiğini kanıtladı. Etkisi ne olabilir? Örnekler nöro pazarlamanın gücünü kendi başlarına anlatsın ve göstersin.

Google, gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için nöro pazarlama tekniklerini nasıl kullandı.

Bu makaleyi okuyorsanız, Google'ı da hayatınızda en az bir kez kullanmış olma ihtimaliniz yüksektir, bu da mavi renkli bağlantılarla karşılaştığınız anlamına gelir. Bu bağlantılardan birine her tıkladığınızda, Google bundan para kazanır. Doğal olarak, Google daha fazla para kazanmak için bunları daha sık tıklamamızı isterdi. Oldukça yalındır, değil mi?

Aynı zamanda, rengin bir şeyleri algılama şeklimizi etkilediğini bilebilir ve dahil olan pazarlama yönündeki kararlarımızı verebiliriz. Ancak Google'ın sorduğu soru, renk tonundaki küçük bir değişikliğin gerçek bir fark yaratıp yaratmayacağı ve kullanıcıların tıklama davranışını değiştirip değiştirmeyeceğiydi.

Sonuç olarak Google, bir gölgenin diğerlerine kıyasla daha fazla tıklama oluşturup oluşturmayacağını bulmak için 47 farklı mavi tonunu test etti. Bir gölge yaptı. Ve bu rengi benimseyerek Google, yıllık gelirini 200 milyon dolardan az olmamak üzere artırdı.

Bu, bir renk tonu gibi basit bilginin, şeyleri algılama şeklimizi ve buna bağlı olarak buna göre nasıl davrandığımızı nasıl değiştirebileceğinin mükemmel bir örneğidir. Ve bu, NÖRO PAZARLAMANIN tüm gücüdür.

Tüm bunları web sitenizin tasarımında veya diğer pazarlama amaçlarında nasıl kullanabileceğinize değinecek olursak

Reklamcılık, pazarlama ve buna bağlı olarak tasarım ve içerik oluşturmada kullanılan en etkili reklam taktiklerinden biri nedir?

KORKU!

1.  Müşterilerin sahip olduklarını bilmedikleri bir sorunu tespit edin

2.  Problem üzerinde endişe yaratmak

3.  Kesin satmak

İlginç bir şekilde, korku tacizleri sayesinde, alarm satışları, suç oranlarının gerçekten düştüğü güvenli bir yıl içinde %10'a kadar artabilir.

Kıtlık Sezgisel

Genellikle, psikolojik düzeyde, bir maddenin algılanan değeri, onu elde etmenin zorluğuna bağlıdır. Bu, sınırlı kullanılabilirliğe sahip bir öğenin daha cazip olduğu bilişsel bir önyargı olan Kıtlık Buluşsal Yönteminin ilkelerini izler. Web tasarımcıları, sundukları hizmetlerin sınırlı doğasını vurgulamak için uyarı mekanizmaları kullanarak bu psikolojik yönü kullanabilirler. Bu tür bir tasarımın işyerinde iyi örnekleri, bir sayfanın başlığındaki geri sayım sayaçları ve parlak renkli envanter sayaçları olabilir.

Resim Üstünlük Etkisi

Basit bir "bir resim bin kelimeye bedeldir" ifadesi aşağıdaki nöro pazarlama eğilimini tanımlayabilir. Bu ortak söz, resim üstünlüğü etkisi adı verilen fenomen üzerine inşa edilmiştir; bu, basitçe resimlerin kelimelerden daha fazla hatırlanacağı anlamına gelir.

Web 2.0 standartları üzerine inşa edilen tüm web siteleri bu etkiyi bir dereceye kadar kullanır. Geçmiş yıllarda, bir web sayfası oluştururken görüntülerin kullanılması, ziyaretçilerin artık yalnızca 7-8 saniye gibi daha kısa ilgi sürelerine sahip olması nedeniyle bir zorunluluk haline geldi. Şu anda, modern web siteleri bilgileri yoğunlaştırma sorunuyla karşı karşıyadır ve bunu yapmanın en iyi yolu resimlerdir.

Ek İpuçları

Olumlu bir mesaj iletmek istiyorsanız yüzdeleri değil gerçek sayıları kullanın. Ürününüzün veya hizmetinizin bir faydasını açıklıyorsanız, bunu mutlak sayılarla açıklamak etkisini maksimize edecektir.

İyi: Müşterilerimizin yüzde 90'ı hizmetlerimize "mükemmel" olarak değer veriyor

Daha iyi: 10 müşteriden 9'u hizmetlerimize "mükemmel" olarak değer veriyor.

Dijital Pazarlama hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 466 kelimedir.

Bu makale 2021-01-27 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.