Web Sitesi Tasarımını Etkileyen Temel SEO Faktörleri

Web Sitesi Tasarımını Etkileyen Temel SEO Faktörleri
Web Sitesi Tasarımını Etkileyen Temel SEO Faktörleri

Her şeyden önce, SEO amaçlarına hizmet etmek için yapılmamış şık bir web sitesi olmadığı gibi, profesyonel web tasarım içermeyen güçlü bir SEO stratejisi diye bir şey de yoktur. Bu iki unsur o kadar iç içe geçmiş durumda ki, özellikle markalar ve web siteleriyle dolu olan günümüz piyasasında biri diğeri olmadan hiçbir anlam ifade etmiyor. Web siteniz tek belirleyici SEO faktörü olmasa da, kesinlikle Google ve diğer arama motorlarının sıralamanızı değerlendirmeden önce baktıkları en önemli faktörlerden biridir.

Bunu göz önünde bulundurarak, dijitalde başarı elde etmek istiyorsanız ve başarı için bazı ipuçlarına ihtiyacınız varsa, web tasarım sürecinizi büyük ölçüde etkileyecek aşağıdaki SEO temellerini göz önünde bulundurun.

Görselleriniz önemlidir

Görseller, sadece ziyaretçilerinizi şaşırtmak veya etkilemek için değil, aynı zamanda arama motorlarının sizi tanımasını, kullanıcıların incelemesini, anlamasını ve potansiyel müşterilerin etkilenmesini kolaylaştırmak için gereklidir. SEO için görsel boyutları önemlidir, bu nedenle seçtiğiniz görsellerin hızlı bir şekilde yüklenebilmeleri ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunabilmeleri için sıkıştırıldığından emin olun.

Günümüzde stok görseller bolca bulunuyor ve muhtemelen bir çoğu web sitenizdeki içeriğe karşılık geliyor, ama sadece size ait olan ve orijinalliğini göstermek için içeriğinize eşlik eden bazı özgün fotoğrafları eklediğinizden emin olmalısınız. Arama motorlarına görüntülerinize, içeriğinizi daha çekici hale getirmeye yardımcı olacak daha fazla "bilgi" vermek için alt etiketleri eklemeyi de unutmayın.

İçerik kral olmaya devam ediyor

Yükleme hızı ve görüntü kalitesi açısından ne kadar ilerlediğimiz önemli değil, web sitenizdeki dil ve ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için kullandığınız içerik türü de SEO çalışmalarınız için önemlidir. Bu nedenle Web Tasarım Sistemleri gibi profesyonel web tasarımı yapan şirketler sadece şık görünümü ve yanıt verme özelliğini birleştirmekle kalmaz, aynı zamanda her işletmenin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için içeriklerini nasıl kullanabileceğini de yansıtır.

Anahtar kelime kullanımınız, bloglar, infografikler, videolar ve makaleler gibi içerik formatları ve ayrıca bu içeriğin web sitenizde sunulma şekli, arama motorlarındaki sıralamanıza etki edecektir. Müşterileriniz içeriğinizle kolayca etkileşim kurabilir ve web sitenizde aradığını bulabilir mi? Konularınız doğru şekilde sınıflandırılmış mı? Tüm bunlar ve diğer birçok içerik sorunu sıralamanızı etkiler. Bu nedenle web sitesi tasarımınızın uzman ellerde olduğundan emin olmak en iyisidir.

Modern, ancak akıcı

Modern tasarım, web sitenizin çok sayıda biçimde görülebileceği ve deneyimlenebileceği anlamına gelir: masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletlerde. Bu duyarlılığın yalnızca bir tasarımcının moda kelimesi değil, web sitenizi SEO dostu yapmanın önemli bir yönü olduğu anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, Google mobil uyumlu olmayan sayfalardan hoşlanmaz ve en son algoritma değişikliklerinden biri tam olarak bu faktörü yansıtır: mobil kullanıcılar için uygun web siteleri daha üst sıralarda yer alır!

Ancak web sitenizin çeşitli cihazlarla erişilebilir olması da yeterli değil, aynı zamanda eşit derecede hızlı hale getirmek ve içeriğinizi bir mobil kullanıcının keyif alması için iyi bir şekilde yansıtmak gerekir. Bu, duyarlılık SEO sıralamanızı yükseltmenin yanı sıra duygusal bir bağlantı kurulmasını sağlar.

Gündemdeki sadelik

Hizmetlerinizi ve başarı öykülerinizi potansiyel müşterilerinize daha iyi açıklamak için web sitenize olabildiğince çok fotoğraf ve olabildiğince fazla içerik doldurmak isteyebilirsiniz. Bu durum, profesyonel ve etkili web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda daha azının daha çok olduğu gerçeğine uymaz. Hizmetlerinizi net bir şekilde tasvir etmek için ne kadar az kelime kullanırsanız, sizin için o kadar iyidir, çünkü hem kısa hem de spesifik olursunuz. Site menünüzde ne kadar az seçenek varsa, kullanıcılarınızın ihtiyaç duyduklarını bulmaları o kadar kolay olacaktır.

Tüm bu basit kararlar, web sitenizin gerçekte ne kadar kullanıcı dostu olduğunu etkiler ve ne kadar sade olursa o kadar iyidir, en azından Google politikaları bu şekilde olduğu sürece. Hızlı ve tempolu bir dünyada yaşıyoruz ve çok fazla menü veya kafa karıştırıcı servis menüleri arasında arama yapmak için harcayacak vaktimiz yok - bu nedenle kullanıcılarınıza herhangi bir baskı olmadan takdir edebilecekleri basit bir deneyim sunun.

Modern Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 575 kelimedir.

Bu makale 2020-12-15 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.