Web Sitenizin Dönüşüm Oranını Artıran 6 İpucu

Web Sitenizin Dönüşüm Oranını Artıran 6 İpucu
Web Sitenizin Dönüşüm Oranını Artıran 6 İpucu

Tüketicilerin yüzde 70'inden fazlasının, ürünlerini / hizmetlerini satın almadan önce bir işletmeyi İnternet'te araştırdığını fark ettiniz mi? İşletmeniz için harika bir çevrimiçi varlığa sahip olmak, aldığınız potansiyel müşteri sayısını artırmanın tek yoludur. Bu varlığı kurmanın hayati bir parçası, işlevsel ve bilgilendirici bir web sitesi kurmaktır.

Web sitenizle ilgili sahip olmanız gereken temel hedef, sitenize trafik çekmektir. Web sitesine ne kadar fazla trafik çekerseniz, geliri artırmak o kadar kolay olacaktır. Web sitenizin dönüşüm oranını iyileştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse, bu yararlı ipuçlarına göz atın.

Web Sitesi Dönüşüm Oranınızı Artırmanın 6 Yolu:

Chatbot Teknolojisini Kullanmak Faydalıdır

Web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, potansiyel bir müşterinin sunduğunuz ürünler / hizmetler hakkında birkaç sorusu olabilir. Bu ziyaret normal çalışma saatlerinden sonra gerçekleşirse, bilgi eksikliği nedeniyle bu satış fırsatını kaybedebilirsiniz. Bu sorunu tamamen önlemenin en iyi yolu, chatbot teknolojisinin gücünü kullanmaktır.

Chatbot'lar, bir tüketicinin sahip olabileceği soruları yanıtlamak için yapay zekanın gücünü kullanır. Bu chatbot'u çalıştırmak için yapmanız gereken tek şey, sık sorulan soruların cevaplarını veritabanına koymaktır. Bu teknoloji ile potansiyel müşterileri bilgilendirebilir ve dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz. BT uzmanlarının bu teknolojinin seçilmesine ve uygulanmasına yardımcı olmalarına izin vermek önemlidir. İhtiyaçlarınız için hangisinin işe yaradığını görmek canlı sohbet yazılımı çözümlerine göz atın.

Basit Bir Web Sitesi Düzeni

Bazı işletme sahiplerinin web sitelerini aşırı karmaşık hale getirme alışkanlığı vardır. Web sitenizde modern tasarım öğeleri bulundurmak iyi bir fikir olsa da çok fazla dağınıklık kafa karışıklığına neden olabilir. Bu nedenle, web sitenizi basit ve ilgi çekici hale getirmeye odaklanmanız gerekir.

Web tasarım sürecini kendi başınıza halletmeye çalışmak yerine, yardım etmesi için deneyimli uzmanları işe alın. Deneyimli bir web tasarımcısı, yeni web siteniz için en iyi görünümü seçmeniz için gereken rehberliği size sağlayabilir. Ayrıca yeni web sitesinin hem işlevsel hem de güvenli olduğundan emin olabilirler. Bu profesyonellere ödenen para, sağlayabilecekleri sonuçlar düşünüldüğünde buna değer olacaktır.

Sosyal Kanıt Sağlayın

Çevrimiçi incelemeler, çoğu tüketicinin bir işletmeyi incelemeye çalışırken bakacağı şeylerdir. Web sitenizde sosyal kanıt sağlamak, potansiyel bir müşteriye anında güven oluşturmanıza yardımcı olabilir. Potansiyel bir müşteri söylediklerinize güvenirse, sunduğunuz ürünlere / hizmetlere yatırım yapma olasılığı daha yüksektir.

Mevcut müşterilerin yazdığı olumlu yorumları sergilemek, dönüşüm oranlarını kısa sürede artırmanıza yardımcı olabilir. Bu incelemeler için sadık müşterilere ulaşmak ilk başta zor olacaktır. Bununla birlikte, çoğu insan, kendilerine mükemmel müşteri hizmeti sağlayan bir işletme için olumlu bir değerlendirme yazmakta sorun yaşamayacaktır.

Videolar Zorunludur

Web sitenizin ana sayfasını düzenlemeye başladığınızda, potansiyel müşterilere ulaşmak için farklı medya türleri kullanmayı düşünmeniz gerekir. Web sitenizin ziyaretçilerini bilgilendirmek ve eğlendirmek için videoları kullanmak bir zorunluluktur. Tüketicilerin çoğu videoları uzun metin sayfalarına tercih ediyor. Bu videolar, YouTube'da ürün ve hizmetlerinizin reklamını yapmak için de kullanılabilir. Biraz profesyonel yardımla, harika görünen bir video oluşturmak çok kolay olacaktır.

Isı Haritalarını Kullanmak Zorunludur

Bir girişimci olarak, ideal müşteriniz ve ne istedikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için teknolojiyi kullanmanız gerekir. Bu bilgiler olmadan, web sitenizin sahip olduğu dönüşüm oranını arttırmakta zorlanacaksınız. Web sitenizin ziyaretçilerinin nereye çekildiğini anlamaya çalışırken, ısı haritalarını kullanmak harika bir fikirdir. Bu teknoloji, web sitenizde en çok ziyaret edilen sayfaların bir dökümünü size sağlar.

Bu bilgi size sadece nerede iyileştirmeler yapılması gerektiğini göstermekle kalmaz, aynı zamanda modern tüketicilerin zihnine de bir bakış sağlayabilir. Belirli bir sayfanın tutarlı bir şekilde düşük performans gösterdiğini görürseniz, onu değiştirmek çok önemlidir. Bu bilgileri göz ardı etmek, yalnızca gelecekte dönüştürme sorunlarına yol açacaktır. Kötü performans gösteren bir web sayfasını nasıl değiştireceğinizi anlamaya çalışırken bir web tasarım uzmanı yardımı almak çok önemlidir.

İletişim Formları ve Harekete Geçirici Mesajlar

Web sitenizin ziyaretçilerinden bilgi toplamak, başarılı bir pazarlama stratejisinin çok önemli bir bileşenidir. Ziyaretçilerin e-posta adreslerini ve diğer iletişim bilgilerini sağlamalarını kolaylaştırmak, en önemli endişelerinizden biri olmalıdır. Bu nedenle, gerekirse iletişim formlarınızı düzenli olarak denetlemeniz ve değiştirmeniz gerekir.

Etkili harekete geçirici mesajlar olduğundan emin olmak için web sitenizin içeriğine de bir göz atmanız gerekecektir. Her sayfaya bir eylem çağrısı ekleyerek, tüketiciye bir sonraki adımda hangi eylemi gerçekleştirmesi gerektiği konusunda fikir verebilirsiniz. Hangi tür eylem çağrısının çekirdek demografinize hitap ettiğini anlamak için birkaç deneme ve bazı A / B testleri gerekebilir. Bir içerik pazarlama uzmanı, konu bu harekete geçirici mesajlar olduğunda size biraz rehberlik sağlayabilir.

Size Yardımcı Olacak Profesyonelleri İşe Alın

Web sitenizin potansiyel müşteri dönüşümü başarısı için tamamen optimize edilmesini sağlamanın en iyi yolu, pazarlama uzmanlarını işe almaktır. Bu profesyoneller, web sitenizi denetlemek ve buldukları sorunları çözmek konusunda hiçbir sorun yaşamayacaklar.

Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 661 kelimedir.

Bu makale 2021-01-28 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.