Web Site Bakımı Nedir? Web Sitenizin İzlenimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Web Site Bakımı Nedir? Web Sitenizin İzlenimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
Web Site Bakımı Nedir? Web Sitenizin İzlenimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Web siteniz, işletmenizin internetteki görünen yüzüdür. Günümüzde insanlar, şirketiniz hakkında bilgi edinmek, iletişim bilgilerinizi bulmak ve ürünlerinizi satın almak için genellikle web sitenizi ziyaret eder.

Web siteniz düzgün çalışmıyorsa veya güncel değilse, yeni potansiyel müşteriler ve satışlar gibi önemli olanaklardan mahrum kalabilirsiniz.

Ziyaretçilerin ilk izlenimlerinin %93'ü web sitenizin tasarımıyla ilgili olduğundan, siteniz güncel ve işlevsel değilse insanlar işletmeniz hakkında kötü bir ilk izlenim edinebilir. Ek olarak, bir e-ticaret işletmesiyseniz ve e-ticaret işlevselliğiniz başarısız olursa, insanlar ürünlerinizi satın alamaz, ve edindikleri bu olumsuz deneyim sebebiyle web sitenizi bir daha ziyaret etmez.

Düzenli web sitesi bakımı, bu sorunları önlemeye yardımcı olur. Bu paylaşımda, web sitesi bakımının ne olduğunu, neleri içerdiğini ve işletmeniz için neden bu kadar önemli olduğunu inceleyeceğiz.

Web sitesi bakımı ve diğer dijital pazarlama konuları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Web Tasarım Sistemleri ile iletişime geçebilir veya daha iyi bir web sitesine sahip olmak için Kurumsal Web Sitesi hizmetimizi inceleyebilirsiniz.


Web Sitesi Bakımı Nedir?

Web sitesi bakımı, web sitenizin düzgün ve güncel çalışmasını sağlamak için yapılması gereken işlemleri ifade eder. Web sitenizi oluşabilecek sorunlar için düzenli olarak kontrol etmeyi, sorunları gidermeyi ve güncellemeler yapmayı içerir.


Web Sitesi Bakımı Neden Önemlidir?

Web sitenizin düzenli bakımlarının yapılmasının işletmeniz için neden çok önemli olduğuna dair bazı nedenleri aşağıya listeledik.

1. Müşterilerin Çoğu Online Araştırma Yapıyor.

İnternetten alışveriş yapmadan önce, insanların %87'si çevrimiçi araştırma yapıyor. Sizden bir ürün satın almayı düşünen insanlar muhtemelen web sitenize gelecektir.

Web siteniz onlara şirketiniz hakkında olumsuz bir izlenim veriyorsa, muhtemelen bir rakibin sitesinde araştırmalarına devam edecekler ve siz potansiyel bir satışı kaçıracaksınız.

2. Web Siteniz Kullanıcıların İlk İzlenimini Belirler

Web siteniz düzgün çalışmıyorsa veya eski görünüyorsa, müşteriler genellikle sitenizi terk eder ve işletmeniz hakkında olumsuz bir ilk izlenim oluşur. Web siteniz profesyonel görünmüyorsa, müşteriler işletmenizin de öyle olduğunu düşünebilir.

3. Web Siteniz Satışlarınızı Arttırmada En Büyük Yardımcınızdır

Web siteniz, ziyaretçileri satın alma işlemine yönlendirmede çok önemli bir rol oynar. Özellikle E-ticaret siteleri söz konusu olduğunda, web siteniz satın alma işlemlerinin merkezidir. Siteniz düzgün çalışmıyorsa, potansiyel satışları kaçıracaksınız.

4. Web Site Ziyaretçileri, Kullanıcı Deneyimine Önem Verir

Zayıf bir kullanıcı deneyimine sahip web sitelerinin ziyaretçilerinin %89'u rakip web siteler aracılığıyla alışveriş yapmayı tercih eder. Düzenli bakım, bu kötü kullanıcı deneyimlerini önler ve potansiyel müşterileri sitenizde kalmaya teşvik ederek satış yapma şansınızı artırır.

5. Web Sitesi Bakımı Güvenliği Artırır

Siber saldırılar şirketlere yılda çok büyük maddi kayıplara mal oluyor. Siber saldırıların neden olduğu hasarı onarmak ise genellikle ayrıca maliyetlidir. Diğer yandan kişisel bilgilerini korumayı başaramadığınız müşterilerinizi kaybetmeniz de işin cabası.

Düzenli bakım, güvenlik sistemlerinizi güncel tutarak sitenizi siber tehditlerden korumaya yardımcı olur. Güvenlik korumalarınızı sürdürdüğünüzde, müşteriler sitenizde alışveriş yaparken kendilerini daha rahat hissedeceklerdir.

6. Web Sitesi Bakımı SEO Stratejinizi Destekler

Kullanıcılar web sitenize girdikten kısa bir süre sonra sitenizden ayrılırsa, Google bunun web sitenizin alakasız ve kalitesiz bir site olduğuna dair bir işareti olarak görebilir. Hemen çıkma oranındaki bu artış, arama sonuçlarında daha düşük sıralamalara yol açabilir, bu da sitenize daha az trafik çekeceğiniz anlamına gelir.

Kalıcı teknik sorunlar, güvenlik sorunları ve eski web sitesi tasarımı, yapısı veya içeriğinin tümü, arama motoru sıralamanızı düşürmeye katkıda bulunur.

Sonuç Olarak

Web Tasarım Sistemleri oluşturduğu Kurumsal Web Tasarım ve E-Ticaret Siteleri dahil tüm web projelerinin düzenli olarak sistemsel ve güvenlik bakımlarını yürütmektedir. Üstelik web sitenizin ücretine ek bir ücret talep etmeden.


Bu makalenin uzunluğu 513 kelimedir.

Bu makale 2020-11-25 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.