Sizin İçin Doğru Web Tasarım Ajansını Nasıl Bulursunuz?

Sizin İçin Doğru Web Tasarım Ajansını Nasıl Bulursunuz?
Sizin İçin Doğru Web Tasarım Ajansını Nasıl Bulursunuz?

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmaya hazırsınız, ancak belki de daha önce hiç web sitesi oluşturmadınız. Kaliteli bir web sitesi, ziyaretçi çekmek ve onları müşteriye dönüştürmek için tasarlandığından emin olmak için zaman, beceri ve bilgi gerektirir.

Bir web sitesine gittiğinizde sitenin içeriği, tasarımı veya düzeni ilginizi çekmezse, orada takılıp kalamazsınız. Aynı şey sitenize gelen ziyaretçiler için de geçerlidir. Potansiyel müşterileri sitenizde tutmak için onlara dikkatlerini çekecek kaliteli bir web sitesi deneyimi sunmalısınız.

Bunlar, bir web tasarım ajansının profesyonel sitenizi planlarken, düzenlerken ve oluştururken size yardımcı olabileceği birkaç şeydir. Bugün, siteniz için bir web tasarım ajansı seçerken yapmanız gereken beş şeyden bahsedeceğiz.

1. Detaylı Araştırma Yapın

Doğru web tasarım ajansını ararken aşağıdaki soruların cevaplarına ihtiyacınız olacak:

  • Bu proje ne kadar kapsamlı olacak?
  • Sitenizin kaç sayfaya ihtiyacı olacak?
  • Web sitenizde istediğiniz belirli özellikler var mı?
  • SEO ve metin yazarlığı konusunda mı yoksa sadece sitenizin tasarımıyla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  • Bütçeniz nedir?
  • Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz bazı web sitesi örnekleri nelerdir? Hangi unsurları seviyorsunuz ve hangilerinden kaçınmak istiyorsunuz?

Şimdi seçeneklerinize bakmaya başlayabilirsiniz. Potansiyel web tasarım ajansılarını düşünürken bakmanız gereken ilk şey portföyleridir. Örnek olay incelemelerinde öne çıkardıkları gerçek siteleri ziyaret ettiğinizden emin olun, yalnızca öne çıkardıkları küçük resme veya ana görsele bakmayın.

Bu web sitelerine telefonunuzda olduğu kadar bir bilgisayarda da göz attığınızdan emin olun. Sayfaların ne kadar hızlı yüklendiğine dikkat edin (bu SEO için önemlidir). Sayfanın yüklenme hızı, web sitesinin kalitesi hakkında size fikir verecektir. Ayrıca gezinmenin ve ihtiyaç duyduğunuz bilgileri hızlı bir şekilde anlamanın kolay olduğundan emin olun. Deneyiminiz vasatın altındaysa, web sitenizinki de olabilir.

Portföyde göremediğiniz, istediğiniz bir şey varsa not alın ve tasarımcıya deneyim sahibi oldukları ve yapabilecekleri bir şey olup olmadığını sorun. Portfolyoları, yapabilecekleri ve yapamayacaklarının kapsamlı bir listesi olmayabilir, bu yüzden sormak her zaman işe yarar.

#2. İyi İletişim Kurabileceğiniz Bir Web Tasarım Ajansı Bulun

Hedeflerinizi, web sitenizin nasıl görünmesini istediğinizi tartışmak ve bütçenizi gözden geçirmek için bir başlangıç toplantısı yapmak standarttır. Ancak konuşma burada bitmemelidir. Web tasarım ajansınız sizi süreç boyunca güncel tutmalı ve projenin doğru yolda olduğundan emin olmak için tasarım sürecinde sizden geri bildirim istemelidir.

İşinizi sizden daha iyi kimse bilemez. Ne sattığınızı ve bunu hedef pazarınıza nasıl sunacağınızı biliyorsunuz. Dolayısıyla, bir web tasarım şirketi sizi dinlemiyorsa, doğru şirket değildir.

Web tasarım ajansınız, sizin fikirlerinize ek olarak kendi fikirlerini de sunmalıdır. Hayalinizdeki web sitesine sahip olmanız için bu bilgiyi size sunan, kendine güvenen ve bilgili biriyle çalışmak istersiniz.

#3. İhtiyacınız Olan Hizmetleri Sunduklarından Emin Olun

Eğer personelinizde metin yazarları, SEO uzmanları veya pazarlamacılar yoksa, bu hizmetleri sağlamak için bir tasarım ajansına ihtiyacınız olacaktır. Pek çok tam hizmet web tasarım şirketi, web sitesi içeriği oluşturma, SEO optimizasyonu, markalaşma konusunda size yardımcı olabilecek bir pazarlama ekibine sahiptir. Bu ihtiyacınız olan bir şeyse, görüşmeniz sırasında bunu sormayı unutmayın.

#4. Teknoloji Meraklısı Olduklarından Emin Olun

Teknolojiden anlayan bir web tasarım ajansına sahip olmak basit gibi görünse de, seçtiğiniz tasarımcının kullanıcı dostu web siteleri oluşturmak için en güncel ve en iyi uygulamaları bilmesi gerekir. Ayrıca becerilerini geliştirmeye kararlı olmalıdırlar.

Web tasarım ajansının portföyünde duyarlı site örnekleri olduğundan emin olun. Duyarlı bir site, web sitesinin herhangi bir cihazdan erişildiğinde optimize edildiği anlamına gelir. Duyarlı bir web sitesi yalnızca kullandıkları her cihazda kullanıcı deneyimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda Google web sitelerini duyarlı olup olmadıklarına göre sıralamaya başlar ve 2019'un ortalarından beri mobil öncelikli dizine eklemeyi kullanır.

Ayrıca, web tasarım ajansınızın sitenizi bir içerik yönetim sisteminde tasarladığından emin olun. Aksi takdirde, sitenizde her güncelleme yapmanız gerektiğinde muhtemelen onlara ulaşmanız gerekecektir. Tasarımcınızın sitenizi yönetmesini ve bakımını yapmasını istiyorsanız, bu sizin için daha az sorun olabilir. Ancak, her iki durumda da, gerekirse kendi başınıza değişiklik yapmanızı sağlayacak araçlara sahip olmak idealdir.

# 5. Onları Sevdiğinizden Emin Olun

Bütçeniz dahilinde kalmak çok önemlidir. Web tasarım ajansının portföyü önemlidir. Bilgili olmaları da önemlidir. Ancak en önemli faktör, onları gerçekten sevmenizdir!

Başlangıçta anlaşamayacağınız veya hoşlanmayacağınız birini işe alırsanız, onunla çalışmak istemeyeceksiniz. Ve uzun vadede web siteniz acı çekecek. Hedeflediğiniz şeyi elde eden, fikirleri ve geri bildirimleriyle açık ve net bir iletişim kurabilen, geri bildirimlerinizi dikkate alan ve sizi önceliklendirerek önemsediğinizi hissettiren bir web tasarım ajansı bulun.

Potansiyel Müşteriler Çekmeye Hazır mısınız? Web Tasarım Sistemleri'ni arayın.

Web Tasarım Sistemleri'nde, pozitif bir yatırım getirisi elde etmeniz için web sitesi ziyaretçilerini potansiyel müşterilere ve ödeme yapan müşterilere dönüştüren web siteleri ve dijital pazarlama kampanyaları tasarlıyoruz. Müşterilerimizle çalıştığımızda, web sitelerinde dramatik sonuçlar elde ediyoruz. Potansiyel müşteri sayısında, teklif taleplerinde, servis çağrılarında ve satışlarda artışlar görüyoruz. İşletmeler, büyümeye odaklandığımız için Web Tasarım Sistemleri ile çalışmayı tercih ediyor. Biz bir hizmet sağlayıcıdan daha fazlasıyız, büyümedeki ortağınız biziz.

Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 729 kelimedir.

Bu makale 2023-03-31 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.