Kullanıcı deneyimini geliştirmek için 6 Basit Adım

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için 6 Basit Adım
Kullanıcı deneyimini geliştirmek için 6 Basit Adım

Kullanıcı deneyimi bir web site için kolay kullanım adına çok önemli faydaları olan bir faktördür. Kullanıcı deneyimi sayesinde tasarımlar daha fazla kullanıcı odaklı bir hale gelmektedir. Bu süreçte yapılan çalışmalar kullanıcıların daha kolay kullanım kazanmaları içindir.

Görüntülerin Hızlı Yüklenmesi

Web sitenize ait görüntülerin yapı ile optimize olması gerekmektedir. Hızlı bir şekilde resimler yüklenerek daha kaliteli bir yapı elde edilebilir. Düşük internet hızı olan kullanıcı görüntüleri hızlı bir şekilde elde etmelidir. Bunun için yapılacak çalışmalardan birisi ise görüntülerin küçük boyutlu bir hale getirilmesidir. Yardımcı platformlar ve formatlar sayesinde bu düzenleme işlemleri kolay bir şekilde yapılacaktır.

Performanslı Bir Yapı

Bir diğer kullanıcı deneyimi için önemli öğe ise performans olmaktadır. Sitenin her yönden performanslı bir yapıda olup hızlı bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu süreçte yapılacak olan çalışmalar sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşmak mümkündür. Sitenin host problemleri varsa çözülmeli bunun yanında sitenin hızını düşüren gereksiz öğelerden de kurtulmak gerekmektedir. Sitede donmalar ve kasılmaların olması kullanıcılar tarafından hoş karşılanmaz.

Görsel Öğeler

Sitede görsel öğe kullanımın en ideal bir biçimde yapmanız gerekmektedir. En ideal bir biçimden kasıt ise iyi bir resmi iyi bir yerde kullanmalısınız. Gereksiz görsel öğe kullanımından kaçınarak taşı gediğine koyacak resimleri kullanmalısınız. Bunun yanında sadece resim değil diğer görsel öğelerde aynı şekilde olmalıdır. Bu şekilde daha iyi bir sürece sahip olarak kullanıcılarınız için daha şık ve estetik bir yapı sağlayabilirsiniz.

Markanızı Koruyun

Marka değerinizi imajınız korumak için akılcı ve mantıksal adımlar atmanız gerekmektedir. Yaptığınız hatalar karşısında kısa sürelerde çözümler geliştirin. Müşteri ilişkilerinizi iyi bir şekilde kurarak onlara kısa sürelerde çözümler bulun. Marka imajınız ve prestijinizin gerektirdiklerini en ideal yöntemler ile yapın. Müşterileriniz güvenini kazandığınız da ise sürekli müşteri kitleniz genişleyecektir. Buda gayet olumlu bir durum olacaktır.

Açık ve Net Bir Yapı

Öncelikle kullanıcı deneyimi için bir şey söylemek gerekmektedir. Kullanıcı deneyimlerinde zaten kolaylık ön planda olduğunda açık ve net olmakta aynı şekilde ön planda olmalıdır. Açık ve net bir yapı sayesinde kullanıcılar zorlanmadan karmaşık yapılar görmeden işlemlerini daha verimli bir şekilde yapacaklardır. İçeriğinizden tasarıma kadar her şey aynı çizgide olmalıdır. Açık ve net bir yapı kullanıcılara doğrudan bilgilendirmeler yapacaktır.

Eylem Çağrıları

Sitenizde ki butonlar vs. gibi yapılarda aynı şekilde kullanışlı bir yapıda olmalıdır. Gerek tasarım yönünden gerek işleve yönünden beklentileri üst düzeyde karşılamalıdır. Kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatmak için bu ve bunun gibi öğelerinde aynı şekilde uyumlu bir yapıda olması çok büyük bir önem düzeyine sahip olmaktadır.


Bu makalenin uzunluğu 385 kelimedir.

Bu makale 2020-09-21 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.