İşletmelerin Mobil Uygulamaya İhtiyacı Var mı?

İşletmelerin Mobil Uygulamaya İhtiyacı Var mı?
İşletmelerin Mobil Uygulamaya İhtiyacı Var mı?

İşletmeler, tescilli bir mobil uygulamanın doğru bir iş kararı olup olmadığı konusunda hala mücadele ediyor. İşletmeniz bir mobil uygulamaya mı ihtiyaç duyuyor yoksa bir web sitesi yeterli mi? 

Karar vermenize yardımcı olmak için, profesyonelce tasarlanmış bir web sitesine karşı bir mobil uygulamanın artılarını ve eksilerini değerlendireceğiz.

Mobil Uygulamanın Yararları

Yeterli bütçeniz varsa ve doğru kitleye sahipseniz, bir uygulama geliştirmek işletmeniz için faydalı olabilir. Kendi özel uygulamanıza sahip olmanın avantajlarından bazıları.

1. Marka Tanıma

Tek başına marka tanınırlığı, bazı iş liderlerinin logosunu yeni ve modern bir gelir akışına çevirme fırsatına dönüştürmeleri için yeterlidir.

2. Artan Görünürlük

Marka bilinirliği ile el ele, daha fazla görünürlük sağlar. Mobil uygulamanız, popüler uygulama mağazaları için incelendikten ve onaylandıktan sonra binlerce kişiye ulaşır. Uygulamanız başarılı olursa, öne çıkarak size daha da fazla görünürlük sağlayabilir.

3. Doğrudan Pazarlama Kanalı

Yalnızca uygulama mağazaları aracılığıyla daha fazla görünürlük, işletmenizin daha fazla görülmesi anlamına gelmez, aynı zamanda insanlar uygulamanızı indirdikten sonra, push bildirimleri aracılığıyla doğrudan bir pazarlama kanalınız olur. Doğrudan etkileşim ve artan dönüşümler için uygulama kullanıcılarına yönelik mesajlaşma ve satış fırsatlarını özelleştirebilirsiniz.

4. Bağlılık Teşvikleri

Bağlılık programları ve sürekli uygulama kullanımı teşvikleri, marka bağlılığı oluştururken işlerin tekrarlanmasını sağlamanın kanıtlanmış bir yoludur. 

5. Özelleştirilmiş Kullanıcı Deneyimi 

Kendi mobil uygulamanızı geliştirdiğinizde özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi oluşturmak daha kolaydır. Düğmeler ve harekete geçirme çağrıları gibi estetik tasarım öğeleri ve kullanıcı deneyimi hakkındaki her şey, beğeninize göre özelleştirilebilir.

6. Karları Artırın

"Özel bir mobil uygulama, değerli bir yatırım getirisi olacak mı?" Perakendeciler "evet" diyor, mobil uygulamalar satışları birçok düzeyde artırıyor. Mobil uygulamanızı başlatır başlatmaz zirveye zıplayacağınız garanti değil, ancak birçok işletmenin denemeye istekli olduğu bir kazı kazan. Artan görünürlük, vaat edilen kârlar ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi, bazı işletmeler için yatırımı garanti edecek kadar çekici. 

Mobil Uygulamanın Eksileri

Mobil uygulamaların ihtiyaç duyduğu geliştirme maliyetleri ve sürekli bakım da işletmenizin tahmin ettiğinden daha fazla olabilir. Özel bir mobil uygulamanın bazı işletmeler için avantajlarından daha ağır basabilecek bazı dezavantajları.

1. Önemli Yatırım

Özel mobil uygulama maliyetleri 2021'de on bin liradan bir milyon liraya kadar değişiyor. Bu doğru. Daha büyük şirketler, işlevselliğe ve sektöre bağlı olarak özel bir mobil uygulama için bir milyon lira veya daha fazla harcayabilir. 10.000 TL bile bir mobil uygulama önemli bir yatırım olabilir.

2. Sürekli Bakım Gerekli

Mobil uygulamanızı yayınladıktan sonra kesinlikle her şey bitmez. Sürekli bakım, hata düzeltmeleri ve yazılım güncellemeleri para ve zamana mal olur.

3. Karmaşık Geliştirme Süreci

Her şeyi şirket içinde yapmaya karar verirseniz, mobil uygulama geliştirme süreci karmaşık ve sancılı olabilir. Müşteriye yönelik özelliklerin düzgün çalışması için hataların tanıtımdan önce düzeltilmesi, tasarım öğelerinin tutarlı olması ve perde arkasındaki her şeyin çalışması gerekir. Yönetilecek çok şey var.

4. Artan Pazarlama Çıktısı

Pazarlama ekibinizin doğal olarak mesajlaşmayı ve içeriği bir mobil platforma genişletmesi gerekecek. Bu, pazarlama için daha fazla çalışma anlamına gelir, aynı zamanda yeni mobil uygulamanızı doğrudan desteklemek için benzersiz içeriğe ihtiyaç duyulması anlamına gelir.

5. Kullanıcı Hatası

Muhtemelen, bir kullanıcı uygulamanızı durduk yere bozacaktır. Kullanıcı hatasını en aza indirmek için her şeyin kusursuz çalışmasını sağlamak (imkânsız gibi bir şey) sizin görevinizdir. Geliştirme sırasında maliyeti azaltmak için profesyonellikten taviz verirseniz, yayınlandıktan sonra bedelini ağır ödersiniz.

6. Veri İzleme ve Analizi

Daha fazla indirme, daha fazla veri anlamına gelir, bu da daha fazla izleme ve analiz anlamına gelir. Mobil uygulamalar heyecan verici yeni bir satış yolu olabilir, ancak uygulamanız aracılığıyla toplayacağınız tüm verileri analiz etmeniz ve kullanmanız gerekir.

Sürekli bakım ve artan kullanıcı incelemesi ile geliştirme maliyeti, bazı iş liderlerini korkutmak için yeterlidir.

Web Sitesi Yeterli mi?

Profesyonel web tasarımı ve web sitesi geliştirme , mobil uygulama edinmek istemeyen işletmeler için hala geçerli bir seçenektir. Yeni başlayanlar için, bir web sitesi, sınırlı görünürlüğe sahip küçük işletmelerin büyümesine yardımcı olmak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Profesyonelce tasarlanmış bir web sitesi, işletmenizi bir gecede yerelden küresele taşıyabilir.  

  • Küçük işletmelerin % 50'sinden fazlasının bir web sitesi yok
  • Ziyaretçiler içerik bulamadığında çevrimiçi satışların % 50'si kaybedilir

Bir web sitesi, bir şirketin gelişiminde doğal bir adımdır ve web sitenizi oluşturmak ve güncellemek her zamankinden daha kolaydır. Orta ve kurumsal düzeydeki işletmeler için profesyonel web sitesi, eski markalaşmayı yeniden canlandırır ve modern zorluklara yönelik modern çözümlerinizi sergiler.

Günümüzde neredeyse tüm web siteleri mobil beklentileri yönetmekte ve bir mobil cihaza uyum sağlamaktadır. Veriye dayalı bir gerekçe yoksa, özel bir uygulama gereğinden fazla olabilir. Çoğu şirket için bir web sitesi, çevrimiçi varlığını sürdürmek, satışları kolaylaştırmak ve önemli bilgileri paylaşmak için fazlasıyla yeterlidir.

Mobil Uygulama İşletmeniz İçin Uygun mu?

Cevap "belki" dir. 

Özel bir mobil uygulama, müşterilerle daha fazla iletişim kurarken artan sıkıntıların üstesinden gelmek ve yeni bir gelir akışına erişmek için ihtiyaç duyduğunuz çözüm olabilir. Tersine, bir mobil uygulama çok pahalıya mal olabilir, düşük performans gösterebilir ve kötü bir şekilde başarısız olabilir. 

Mobil bir uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığı, hedeflerinize ve kaynaklarınıza bağlıdır. 

Bazı şirketler bir mobil uygulama ister, ancak bunu şirket içinde oluşturmayı göze alamazlar, bu nedenle uygulama geliştirme için dış kaynak kullanmayı seçerler. Diğerleri, kurumsal düzeyde fiyat etiketi olmadan mobil uygulama tasarımı sunan " profesyonel yazılım" şirketlerinden yararlanıyor.

Ya da belki de özel bir mobil uygulama, kulağa ne kadar havalı geliyorsa ya da ne kadar isterseniz, işletmeniz için doğru olmayabilir. Web siteleri, marka bilinci oluşturma ve kurumsal kimlik için hala en önemli dijital gayrimenkullerdir. Özel bir mobil uygulamaya yatırım yapmadan önce seçeneklerinizi tartın ve araştırmanızı yapın, yoksa uzun vadede pişman olabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 802 kelimedir.

Bu makale 2021-01-15 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.