İlgi Çekici Bir Web Sitesi Yapmak İçin İpuçları

İlgi Çekici Bir Web Sitesi Yapmak İçin İpuçları
İlgi Çekici Bir Web Sitesi Yapmak İçin İpuçları

İnsanların büyük bir çoğunluğu iş, eğitim veya boş zamanlarında gün boyunca birçok web sitesini ziyaret ediyor. Web sitenizin başarılı olması için diğer sitelerden farklılaşması ve bir amaca hizmet etmesi gerekir. İster bir şirket web sitesi, ister kişisel web siteniz, ister bir blog, çevrimiçi topluluk veya başka bir site türü olsun, olabileceğinin en iyisi olduğundan ve ziyaret edenlerin memnun kalacağından emin olmak için çalışmanız çok önemlidir. Ziyaretçileriniz sitenizde bolca zaman geçirsin. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Akılda Kalıcı Bir Alan Adı Seçin

Alan adı her zaman hatırlanması kolay, kısa, mümkünse alakalı ve yazımı kolay olmalıdır. İşletmeler genellikle şirket adlarını alan adı olarak kullanır ve bu akıllıca bir harekettir. Alanı adı kullanılabilirliğini çevrimiçi olarak kontrol edebilir ve en iyi adres ve uzantının ne olması gerektiğini planlamak için biraz zaman harcayabilirsiniz - .com mevcutsa en iyisi olacaktır.

Ana Sayfa Etkileşimini Arttırın

3 saniye kuralı, araştırmalar bir kullanıcıyı sayfada kalmaya ikna etmek için yalnızca 3 saniyeniz olduğunu belir. Bunun anlamı, ziyaretçi üzerinde anında bir etki yaratmanız gerektiğidir ve bunu şu yollarla başarabilirsiniz:

·        İlgi çekici üslup

·        Bir eylem çağrısı

·        Bir animasyon

·        Kalın tipografi

·        Pastel renkler

·        Özgün görseller

·        Net bir altbilgi

Bunlarla birlikte, ziyaretçilere kim olduğunuz ve neler sunabileceğiniz konusunda bilgi veren cazip bir ana sayfa oluşturmalıdır. Ziyaretçiler, ne yaptığınızı hızlı bir şekilde belirleyebilmeli, okuduklarından ilham almalı ve bu konuda harekete geçmeliler.

Görseller ve infografikler sitenizi anında kişiselleştirecek ve yalnızca metnin aksine onu akılda kalıcı ve ilgi çekici hale getirecektir. Web sitesinin altındaki bir altbilgi, dahili bağlantılar içermeli ve ana sayfanıza daha temiz, daha gösterişli bir görünüm kazandırmalıdır.

Etkileyici Tasarım Yapın

Sitenizi insanların aktif olarak kullanmasını istiyorsanız, bir web sitesinin görsel olarak hoş olması gerekir. Kaba veya zıt renkler olmadan çekici bir renk şemasına ve basit, temiz ve düzenli bir görünüme sahip olması gerekir. Web site sahipleri genellikle bir web sayfasına çok fazla metin ve resim sığdırmaya çalışmakla hata yaparlar. Sitenizdeki beyaz boşluklardan korkmayın, çünkü bu, çok fazla içeriğe sahip aşırı yoğun, sıkışık bir web sitesinden daha iyidir.

Tutarlılık marka kimliğinizi tasvir etmeye yardımcı olduğundan, kullandığınız renk şeması web sitesinin tüm sayfalarında yer almalıdır. Kötü web tasarımı şirketinize ve bir bütün olarak itibarınıza kötü bir şekilde yansır; Bir işletme web sitesi genellikle herhangi bir potansiyel müşteri için ilk çağrı noktası olduğundan, işletmeyi en iyi şekilde lanse etmelidir.

Basit Gezinmeye Olanak Sağlayın

Web sitesini ayrı sayfalara bölmek akıllıca bir fikirdir, böylece ziyaretçinin aradıkları bilgileri bulması kolay olur, aynı zamanda gezinme de akıllı ve anlaşılır olmalıdır. Web sitesinin neresinde olursanız olun, her sayfaya tek bir tıklama ile erişebilmek kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Güvenilirlik söz konusu olduğunda mutlu müşterilerden gelen incelemeler harika etkiler yapabileceğinden, faydalı eklentileri düşünün ve bir geri bildirim ve yorumlar bölümü oluşturun. Unutmayın, siteniz ne kadar kullanıcı dostu ve tüketici odaklı olursa o kadar çekici olur.

Farklı Cihazlar İçin Optimize Edin

Günümüzde insanlar internette gezinmek için çeşitli cihazlar kullanıyor, bu da web sitesinin farklı cihazlar için optimize edilmesi gerektiği anlamına geliyor . Optimize edilmemiş bir web sitesini telefonda kullanmak inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Bağlantılara tıklamayı ve ayrı sayfalara gitmeyi zorlaştırabilir, ancak optimize edilmiş bir site, ister telefon, tablet, bilgisayar veya başka bir cihaz ile kullanılıyor olsun, sitenin kullanımını basit ve kolay hale getirecektir.

Çoğu kullanıcı artık akıllı telefonlar ile çalıştığı için, web sitenizi mobil cihazlar için optimize edemezseniz, kendinizi önemli ölçüde geriletiyor olabilirsiniz. Farkında bile olmadan büyük potansiyel müşterileri kaçırıyor olabilirsiniz. Her zaman kendinizi bilgisayarlar için yalnızca bir web tarayıcısıyla sınırlamak kötü bir fikir.

Bu konular, bir web sitesini harika hale getirmek için odaklanmanız gereken temel konulardır. Web sitesinin amacı ne olursa olsun, ziyaretçilere iyi bir deneyim sunmak ve web sitesini tekrar tekrar ziyaret etmeleri için onları teşvik etmelisiniz. Bu zor olabilir, ancak dikkatlice düşünerek ve planlayarak rakiplerinizden sıyrılıp değer katacak bir web sitesi tasarlayabilirsiniz.

Web Sitesi Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 576 kelimedir.

Bu makale 2020-12-16 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.