Her İşletmenin Uyması Gereken Web Tasarım Standartları

Her İşletmenin Uyması Gereken Web Tasarım Standartları
Her İşletmenin Uyması Gereken Web Tasarım Standartları

Dijital pazarlamanın dinamikleri neredeyse her gün gelişiyor, bu nedenle sadece iyi bir web sitesine sahip olmak yeterli değil. Ziyaretçileri cezbetme yeteneği ile birlikte işlevsel, duyarlı ve yüksek oranda ölçeklenebilir olan son derece optimize edilmiş bir web sitesi tüm işletmelerin ihtiyacıdır.

İnternetin bugün üzücü hali, belirsiz bilgilerle dolu olması ve bunun da tasarımdan, temalar, eklentiler ve içerik gibi teknik unsurlardan yoksun, verimsiz web sitelerinin yapılması yüzünden olmasıdır. Bu gerçeğin en kötü yanı, müşterilerin ve geliştiricilerin projelerini tamamlama peşinde olmalarıdır. Bu nedenle, web sitesi tasarımı ve geliştirmesi ile ilgili mevcut yanlış bilgiler bu kötü duruma eşit ölçüde katkıda bulunur.

Web sitesi tasarımı standartları hakkında bu makaleyi dikkatlice incelemenizi öneriyoruz.

Hızlı Yükleme

Hayat hızlı bir şekilde ilerliyor, web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürüyorsa kimse web sitenizde gezinmek istemez.

Tüm cihaz türlerinde ve işletim sistemlerinde anında yüklenen bir web sitesi tasarlamak önemlidir. Yavaş internet bağlantısından bağımsız olarak, bir web sitesi çok hızlı bir şekilde açılmalıdır.

Web sitenizin yükleme hızını ve nasıl iyileştirmeniz gerektiğini söyleyen çeşitli araçlar vardır. Bu araçlardan en çok tercih edileni Google PageSpeed Insights ücretsiz ve çok tutarlı bir araçtır.

Mobil uyum

Teknoloji anlamında etkileyici bir on yılın sonunda herkesin elinde bir akıllı telefon var. Bu durum, herhangi bir hizmetin veya ihtiyacın mobil cihazlar tarafından hızlıca ve kolayca tüketilebildiği anlamına gelir. Bu nedenle, her ekran çözünürlüğü için mobil duyarlı web siteleri hazırlamak çok önemlidir.

İzleme Özelliğini Etkinleştirme

Google Analytics, web sitelerinin performansı hakkında iyi bilgiler verir. Web sitesinin nasıl çalıştığına ve odaklanmanızı gerektiren zayıf bölgelerin nerede olduğuna dair fikir edinebilirsiniz. Trafiği, değerleri, dönüşümleri doğru bir şekilde belirlemeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

SEO uyumlu Web Sitesi Tasarımı 

Arama motoru optimizasyonu, okunması kolay ve anlaşılır içerikle başlar. Web sitesi içeriği de Google dostu olmalıdır. Takipçileriniz için sürükleyici, ilgi çekici ve ikna edici bir içerik oluşturun. Sayfa içi SEO etiketleri eklemeyi unutmayın.

İçerik Yönetim Sistemini

Yeni ve ilgi çekici içeriğin yayınlanmasında tutarlı olun. Orijinal ve benzersiz içerik, markanıza hedef kitlenizi büyüleyen bir dijital pazarlama ivmesi kazandırır. Son teknoloji ürünü CMS paneller, müşterilerin içeriği kolaylıkla göndermelerine, düzenlemelerine ve gözden geçirmelerine yardımcı olur.

Dönüşüm İçin Optimizasyon

Her müşterinin kendi talepleri vardır. Birçok müşteri dönüşüm odaklı bir web sitesi talep etmektedir. Taleplerini ana odak noktanız olarak tutun ve kampanya odaklı açılış sayfalarına sahip bir web sitesi oluşturun.

Kampanyalar, ziyaretçileri web sitesine getirmede etkilidir ve hızlı bir satın alma yapmalarını sağlayarak potansiyel alıcılara dönüştürür.

Eposta pazarlama

E-postalar, müşterilerin ve işletmelerin takvimlerini gelecekteki toplantılarla ve her iki uçtaki sürükleyici bağlantıyla sorunsuz bir şekilde senkronize etmelerine yardımcı olur. Güncel olmayan bir yöntem olduğunu varsayarak bu tekniği göz ardı etmeyin. Kullanıcıyla bağlantı kurmak için her yöntemin kendine özgü cazibesi vardır.

Sosyal medya

Web sitenizi ilgili ve popüler olan sosyal medya platformlarına entegre ederek sosyal medyanın cazibesinden yararlanın. Kullanıcılar, sosyal medyada sizinle bağlantı kurabilmeli ve markanızdaki en son gelişmelerden haberdar olabilmeliler. Sosyal medya etkileşimleri, iletişim yaklaşımını genişletmenize yardımcı olarak daha yüksek görünürlük ve trafik sağlayacaktır.

Progresif Web Uygulamaları

Web tasarımcıları, uygulamaların değerini ve mobil medya platformları üzerindeki etkisini bilmelidir. PWA'lar, hibrit bir deneyim sunan web ve mobil uygulamaların mükemmel bir karışımıdır. 

İşletmeniz Web Sitesi Tasarım Standartlarına Hazır mı?

Derin bir nefes alın ve öncelikle işlevsel ve duyarlı web tasarımına odaklanan bu temel özellikleri değerlendirin. Bu unsurların sorunsuz entegrasyonu, müşterilerinizin gelecekteki taleplerini ve dijital pazarlama dinamiklerini de karşılayabilecek ölçeklenebilir bir web sitesi tasarımı sağlayabilir.

Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 510 kelimedir.

Bu makale 2020-12-12 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.