Hemen Yararlanmanız Gereken Mobil Web Teknolojileri

Hemen Yararlanmanız Gereken Mobil Web Teknolojileri
Hemen Yararlanmanız Gereken Mobil Web Teknolojileri

Günümüzde, her zamankinden daha fazla, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir İnternete doğru büyük bir ilerleme var.

2015 yılında Google, mobil uyumlu web sitelerine öncelik vereceğini Dünya'ya duyurdu. Duyarlı(responsive) bir web sitesinin ne olduğundan hala emin değilseniz, temelde İnternet'i görüntülemek için kullanılan cihaz türüne bağlı olarak otomatik olarak optimize edilmiş bir sürüm sunan bir web sitedir. 

Dolayısıyla, bir masaüstü cihazda duyarlı bir siteyi görüntüleyen bir kullanıcı, tablet veya akıllı telefon kullanan bir siteden farklı bir düzen görecektir. Ayrıca, bir mobil cihazda temel bir navigasyona sahip olmak ve bir masaüstü cihaz için eksiksiz bir navigasyon menüleri setine sahip olmak çok daha kolay olduğundan, web sitesinde gezinmenin farklı yollarını da üretir.

Henüz web sitenizi duyarlı hale getirmediyseniz, web sitesi tasarımcılarımızdan biri size yardımcı olabilir.

Ancak, duyarlı bir siteye sahip olmak, yine de önemli bir adım olsa da yeterli olmayabilir. Google ve Facebook, içeriğin çok daha hızlı teslim edilebileceği ve tüketilebileceği anlamına gelen daha yeni, mobil dostu teknolojilere yatırım yaptı.

Google AMP

Google, Accelerated Mobile Pages(Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) adlı açık kaynaklı bir projeyi geliştirdi ve hizmeti 2015 Ekim ayında başlattı. Vurguladığı örnek olaylar, büyük gazeteler gibi editoryal içerikli sitelerdir. Bununla birlikte, ilginç olan şey, yalnızca sayfaların yüklenmesi ve daha hızlı çalışması değil, aynı zamanda Google'ın bu sayfalardan bazılarını Arama motoru sıralamasında daha üst sıralarda sıralamasıdır ki bu durum, pazarlamacıların ve işletme sahiplerinin ilgisini çeken bir şeydir.  

AMP sayfalarına sahip olduğunuzda, Google'ın size daha fazla trafik gönderebileceği veya en azından içeriğinizin daha fazla potansiyel müşterinin önünde görüntülenmesini sağlayabileceği anlaşılıyor.

Sizde hemen bir AMP web sitesine sahip olmak isterseniz, AMP Web Tasarım sayfamızı inceleyebilir ve hızlıca bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hizmetleri aracılığıyla daha fazla mobil tabanlı trafik çekmeye çalışan tabiki yalnızca Google değil.

Facebook Anında Makaleler

Anında makaleler, Facebook'un  içeriği mobil kullanıcılarına daha hızlı sunabilmesinin cevabıdır . Aslında 10 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyorlar. Günümüzde anında makale kullanımına ilişkin örnek çalışmalar, National Geographic, Cosmo, DailyMail gibi siteler ve Instant Articles kullanan daha pek çok site ile editoryal alanda bir çok site mevcut. Şu anda, sistemi test etmek için belirli sayıda büyük yayıncı tarafından kullanılıyor ve faydaları gün geçtikçe daha belirginleşiyor.

Özet

Gördüğünüz gibi, Google ve Facebook, kullanıcıları için mobil deneyimi çok daha hızlı hale getirmenin yollarını araştırıyorsa, sizin ve işletmenizin bu yeni gelişmelerden nasıl yararlanabileceğini gerçekten düşünmeniz gerekir.

Web Tasarım Geliştirme hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 362 kelimedir.

Bu makale 2021-01-05 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.