Evergreen İçerik Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Evergreen İçerik Nedir ve Nasıl Oluşturulur?
Evergreen İçerik Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Sektör ne olursa olsun, her zaman yeşil içerik web siteniz ve blogunuz için sahip olunması gereken bir şeydir. Aslında, pazarlamacılar ne kadar eskimeyen içeriğe sahipseniz o kadar iyi olduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyor! Hatta ne olduğunu bilmeden de yeşil içerik oluşturmuş olabilirsiniz. Her mevsim yeşil kalan çam ağaçları gibi, yaprak dökmeyen içerik de aynı amacı taşır. Hem şimdi hem de uzun bir süre için faydalı olduğu için esasen zamansız olan içeriktir. Her zaman yeşil içerik oluşturarak ve sürdürerek, işiniz gelişmeye devam edecektir. 

Evergreen İçerik Nedir?

İlk başta göz korkutucu gelse de her zaman yeşil içerik oluşturmak, sanıldığı kadar karmaşık değildir. İlk olarak, tam olarak hangi tür içeriğin her zaman yeşil olarak kabul edilip edilmediğini inceleyelim. 

Her zaman yeşil içerik öncelikle:

·     Faydalı ipuçları

·     Nasıl yapılır veya öğreticiler 

·     Videolar

·     Ürün veya hizmet incelemeleri

·     Görüşler 

·     Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

·     Sözlük veya ansiklopedi biçimi içeriği

Bunların markanıza göre belirli konulara uygulanması gereken, eskimeyen içeriğin temel çerçeveleri olduğunu unutmayın. 

Her zaman yeşil içerik şu değildir:

·     Haberler

·     İstatistikler veya sayısal veriler

·     Popüler kültürle ilgili makaleler

·     Son trendler

·     Mevsimsel içerik

Her zaman yeşil içerik oluştururken, içeriği belirli bir zaman bağlamına yerleştiren ifadelerden kaçınmalısınız. Örneğin, "bu ay", "geçen yıl", "son zamanlarda" vb. Bu tür sözcükler kullanmak, içeriğinizin zamana duyarlı olduğuna ve birkaç ay sonra okuyucularla alakalı olmayabileceğine işaret eder. 

Evergreen İçerik Nasıl Oluşturulur?

Artık eskimeyen içerik türlerini daralttığımıza göre, oluşturma süreci çok daha kolay hale gelecektir. Buradaki önemli adım, bu içerik çerçevelerini işletmeniz için sektöre özel hale getirmek için nasıl uygulayacağınızı belirlemektir. Başlamak için harika bir yer, hedef kitlenizin işinizle ilgili her zaman alakalı olacak soru veya endişelerine bakmaktır. 

·     Başlamak için, tüketicilerinizden aldığınız en yaygın 10 soruyu düşünün ve toplayın.

·     Bu soruların yanıtlarını alarak, belirli bir ürün veya hizmeti kullanmak için soruların etrafında toplanan bir dizi kılavuz veya öğretici oluşturun.

·     Sizinkinin yanı sıra diğer ürünler için de geçerli olabilecek daha genel örnekler ekleyerek bunu bir dizi bilgilendirici makale ve blog gönderisine genişletin.

·     Bu içeriğin web sitenizde görünür ve kolayca erişilebilen bir yerde yayınlandığından emin olun, böylece görüntüleyenlerin soruları olduğunda ilk görecekleri şey bu olsun. 

Bu konuda kendinizi hâlâ eksik mi hissediyorsunuz? Peki o zaman başka bir duruma bakalım. Örneğin bu blog gönderisini ele alalım. Evet, okuduğunuz tam da bu. Her zaman yeşil olan içeriğin tanımı ve nasıl oluşturulacağı, kullanıcıları hem şimdi hem de gelecekte ilgilendiren bir sorudur. Bu nedenle, her zaman yeşil olan içerik hakkında bilgi edinmek isteyen herkes bu makaleyi yararlı bulacaktır çünkü kavram statik kalmıştır. Amacınız, mümkün olan en uzun süre için zaman testini geçen içerikler oluşturmaktır. 

Öyleyse, içerik pazarlama stratejinize tam olarak ne kadar eskimeyen içerik eklemelisiniz? Aslında bunun tek bir doğru cevabı yok. Bazı pazarlamacılar size %80 yaprak dökmeyen ve %20 modaya uygun içerik yapmanızı tavsiye ederken, diğerleri size 50/50 yapmanızı söyleyebilir. İşletmeniz için en uygun olan birkaç faktöre bağlıdır:

·     Etkili bir makale uzun vadede size hizmet edeceğinden, her zaman yeşil içerik daha az zaman alır, ancak aynı zamanda, anında bir görünüm akışını fark etmeyebilirsiniz.

·     Aynı zamanda nişinizin içeriğinin türüne ve kısa vadeli bilgilere daha bağlı olup olmadığına da bağlıdır. Örneğin, haber veya popüler kültür endüstrisindeyseniz, zamanında yapılan gönderiler işletmeniz için daha fazla değere sahiptir. 

Evergreen İçerikte Bakım Çok Önemlidir

Her zaman yeşil olan içeriğinizi korumak, onu oluşturmak kadar değerlidir. Bu, bozuk bağlantıları veya görsel içeriği aramak için içeriğinizi düzenli olarak (en az yılda bir kez) incelemeyi içerir. Bununla birlikte, artık geçerli olmayan bilgileri eklemek, kaldırmak veya ayarlamak için içeriğin kendi bölümlerini yenilemek isteyebilirsiniz. Bakımın önemli bir parçası da her zaman yeşil olan içeriğinizin diğer makalelerinizin okyanusunda kaybolmasına izin vermemektir. Zaman geçtikçe web sitenize sürekli olarak daha fazla içerik eklediğiniz için bu bazen kaçınılmazdır. Her zaman yeşil olan içeriğinizi vurgulamanın en iyi yolu, onu zaman zaman sosyal medya kanallarınızda yeniden paylaşmak ve yeni içeriğinize veya diğer sayfalarınıza dahili bağlantılar olarak eklemektir. 

Evergreen İçerik Sizin İçin Her Zaman İyi Bir Değer 

Sürekli başvurulması gereken zamansız içerik olmanın yanı sıra, her zaman yeşil içeriğin işletmeniz için ne gibi bir değeri olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

·     Doğru yapılmış yeşil içerik her zaman, şirketinizin arama motorlarındaki sıralaması için harikalar yaratabilir. İçeriğiniz cazip, bilgilendirici ve SEO optimize edilmişse, yıllar boyunca tutarlı trafik fark edeceksiniz ve bu da sayfanızın arama motorlarında cömert bir sıralama elde etmesini sağlayacaktır.

·     Her zaman yeşil içerikle yüksek bir sıralama elde etmek, web sitenizdeki diğer sayfalara bağlantı kurmak ve çevrimiçi varlığınızı güçlendirmek için bir bilettir .

·     Ek olarak, öğreticiler veya SSS'ler gibi içerikler, düzenli ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin kendilerini en çok ilgilendiren sorular arasında gezinmelerini çok daha kolaylaştırır. Bu durum, kolayca yönetilebilir sorulara çözüm sağlamak için harcanan zamandan ve kaynaklardan tasarruf sağlayacaktır. 

Özet

Muhtemelen farkında olmadan eskimeyen içerikler oluşturmuşsunuzdur, ancak geri dönüp daha fazla optimize etmek veya daha büyük ve daha iyi içerik oluşturmak için asla geç değildir. Evergreen içeriği, web sitenizin uzun bir süre boyunca trafik toplamasına ve sonuçta arama motoru sıralamanızı ve çevrimiçi görünürlüğünüzü artırabilecek bir varlıktır. Ne kadar yaprak dökmeyen içeriğiniz varsa o kadar iyidir! Ancak, daha kısa ömürlü olabilecek, ancak yine de daha güncel haberleri ve eğilimleri yakalayan, alakalı ve zamanında içerik oluşturmayı da unutmayın. 

Web Tasarım Sistemleri, işletmeniz için hem eskimeyen hem de zamanında içerik oluşturarak her iki dünyanın en iyisine sahip olmanıza yardımcı olabilir.

İçerik Yönetimi hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 778 kelimedir.

Bu makale 2021-01-26 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.