En İyi Web Tasarım Firmalarının 4 Özelliği

En İyi Web Tasarım Firmalarının 4 Özelliği
En İyi Web Tasarım Firmalarının 4 Özelliği

Bir web tasarım firması seçmek söz konusu olduğunda kelimenin tam anlamıyla yüzlerce seçenek vardır ve şirketiniz için doğru olanı bulmak zaman alıcı ve stresli olabilir. Pazarda çok fazla rekabet olduğu için, bir iş ortağı seçerken neye bakmanız gerektiğini bilmek zor olabilir.

Web siteniz, en değerli ve en görünür pazarlama varlıklarınızdan biridir. Yalnızca web sitenizi olabildiğince çabuk kurup çalıştırmayı önemsiyor olsanız da yanlış ortağı seçmek maliyetli bir hata olabilir. Web tasarım ajansları eşit oluşturulmaktan uzaktır. Bu yüzden, alanı daraltmanıza yardımcı olmak için, gerçekten harika bir web tasarım ajansı ile ortaklık kurduğunuzdan emin olmanız için aramanız gereken en önemli 4 özelliği burada bulabilirsiniz.

1. Deneyimli Çalışanlar

En iyi web tasarım firmaları, çalışanları sayesinde en iyisi olur. Ajanslar, ürünlerden çok hizmet sundukları için, yalnızca istihdam ettikleri insanlar kadar iyidirler.

En iyi web tasarım firmaları bunu anlar ve ekipleri için doğru tasarımcıları işe almayı bir noktaya koyarlar çünkü bu kadar hızlı tempolu bir ortamda hata yapmayı göze alamazlar.

Web tasarımında kullanıcı deneyiminin önemi, grafik tasarımcılara karşı web tasarımcılarını işe almak söz konusu olduğunda büyük bir faktördür. Sadece şablonlarla çalışma deneyimi olan tasarımcılarla uğraşmak da öyle.

Çoğu zaman, en iyi web tasarım ajanslarının tasarımda 7-15 yıllık deneyime sahip yetenekleri olduğunu ve her şeyi bir Yaratıcı Yönetmenin denetlediğini göreceksiniz.

2. İyi Tanımlanmış Bir Süreç

Birinci sınıf bir web tasarım şirketiyle çalıştığınızın en iyi göstergelerinden biri, zaman içinde test edilmiş ve iyileştirilmiş iyi tanımlanmış bir web tasarım sürecine sahip olup olmadıklarıdır. En iyi web tasarım firmaları, hedeflerin ve son tarihlerin karşılanmasını sağlamak ve nihayetinde müşterilerine daha iyi hizmet vermek için net bir süreç oluşturur.

Web Tasarım Sistemleri’nde tipik bir web tasarım süreci şu şekildedir:

Keşif Aşaması

Keşif aşamasının amacı, müşterinin amaçlarını, hedeflerini ve vizyonunu belirlemektir. Her şey bir başlangıç ​​toplantısıyla başlar, ardından müşterilerimizden yeni web sitesi için hedeflerini açıkça tanımlamalarını istediğimiz derinlemesine paydaş görüşmeleri ile başlar. Teknik gereksinimler, rakip siteler, estetik tercihler, içerik gereksinimleri, SEO, analitik ve daha pek çok şeyi kapsıyoruz.

Site Haritası, Çerçeveler ve Bilgi Mimarisi

Tasarım sürecimizin bir sonraki aşaması, web sitesinin sayfalarının genel mimarisini özetleyen bir site haritası oluşturmaktır. Site haritası, geliştirilecek sayfaların görsel ya da metin bir listesidir ve bu sayfaların web sitesinde nasıl gezileceğinin hiyerarşisidir. İyi organize edilmiş bir site haritasına sahip olmak, ürünün fiziksel gelişimi için zemin hazırlar.

Oradan çerçeveye geçiyoruz. Bir evin planına benzeyen çerçeveler, gerekli form işlevselliği, gezinme öğeleri, hangi içeriğin nereye yerleştirileceği ve diğer işlevsel UX konuları dahil olmak üzere sayfa düzeninin şemasıdır.

UI / UX Tasarım Stratejisi

Site haritası ve çerçevelerin oluşturulmasıyla sitenin planı tanımlandıktan sonra, bir sonraki aşama, web sitesinin görsel düzeninin şekillenmeye başladığı yerdir.

Ekibimiz, görsel deneyimin iyi bilgilendirilmiş bir görünümünü oluşturmak için tipik kullanıcılar hakkında önemli bilgiler toplayarak, benzersiz ortamları bağlamında kullanıcıları araştırır.

Derinlemesine araştırma, öngörüler geliştirir ve hafif ek stratejiler getirir. Bu, tasarımın kullanım kolaylığı sağlar ve geliştirmeye yatırım yapılmadan önce pahalı yeniden çalışma ihtiyacını azaltır. Sonuçta, yöntemler web tasarım ekibinin yenilik yapmasını ve kullanıcıya odaklanmasını sağlar. 

Tasarım

Tam bir tasarım incelemesi için özel tasarım kompozisyonları oluşturulur ve sunulur, 2-3 tur kapsamlı revizyonlar oldukça normaldir. "Sınırsız revizyon" sunanı görürseniz kaçının! Bu basitçe vizyona ulaşamayacakları, ancak hiç bitmeyen revizyonlar vaat ederek bunu telafi etmeye çalıştıkları anlamına geliyor. 

Geliştirme

Geliştirme, tasarımlar onaylandıktan sonra başlar ve programlama çalışmasının büyük bir kısmını ve içeriğin yüklenmesini içerir. Geliştirme, web sitesinin mobil ve tablet cihazlar için duyarlı hale getirilmesini de içerir. 

Test ve QA

Bu, proje boyunca yinelemeli bir süreç olması gerekirken, tasarım ve geliştirme ekibi tarafından tam incelemeyi içerir. Ayrıca, müşteri olarak, web sitesini yayınlamadan önce her şeyin harika göründüğünden ve çalıştığından emin olmak için test senaryolarından geçme olanağına sahip olduğunuz kullanıcı kabul testine olanak tanır. 

Yayınlama ve Eğitim

En iyi web tasarım firmalarının bir özelliği de barındırma hizmeti sağlayabilir olmalarıdır. Böylece onunla uğraşmanıza gerek kalmaz ve genellikle projenin sonunda içerik yönetim sistemi hakkında eğitim verirler, böylece yönetim anlamında her şeyi kendiniz yapabilirsiniz İhtiyaç duyduğunuzda metin ve fotoğrafları değiştirmeye alışın.

Amaç, web sitenizi değişiklik yaparken rehin almak DEĞİL, sürekli yedeklemeler sağlamak ve zamanınız olmayan her şeyle uğraşmaktır. 

3. Hizmetler ve Yetenekler

Bulabileceğiniz en iyi web tasarım firmasını seçerken, kararınız için önemli ve büyük bir faktör, tek faktör olmamalı. En iyi web tasarım firmasını bulmanın yanı sıra tam hizmet veren bir ajans ile çalışmanın birçok avantajı vardır. Mimar ve mühendis tartışmasına geri dönersek. Bir mimarın, tasarımlarının ve vizyonunun gerçekten amaçlandığı şekilde çalışıp çalışabileceğinden emin olmak için mühendise danışması gerekir.

Şirket içi SEO'ya sahip olmak, web sitenizi en iyi SEO uygulamaları ve göz önünde bulundurmanız gereken 301 yönlendirmeleri ile geliştirirken çok yardımcı olabilir. Son olarak, içerik düzenleme ihtiyaçları ne olacak? İçeriği yazarken, ajansınızın yeni web siteniz için içerik düzenleme ve sayfa içi SEO optimizasyonu konusunda yardım etmesini sağlamak faydalı olabilir. 

4. Satıcıya Karşı Ortak Olarak Harekete Geçme

Birçok müşteri, projelerini üstlenirken satıcıya karşı ortağı olacak bir web tasarım firması arıyor. Müşteriler genellikle günlük görevlerine ek olarak web sitesi yeniden tasarım projelerini üstlenirler ve zaten zamanları sınırlıdır.

Müşterilerden her detayı ile masaya gelmelerini istemek neredeyse imkansızdır ve bu alanda uzman olmadıkları için de mantıklı değildir. Harika bir web tasarım firması, müşterinin başarmaya çalıştığı belirli durumlara veya hedeflere yeni fikirler veya alternatifler bulmak için zaman ayıracaktır. 

Özetle, en iyi web tasarım firmalarının kendi adına konuşan ve müşterileri arasında çok çeşitli olan bir portföyü vardır. Gelecek projeniz üzerinde çalışacak ekip hakkında soru sormak için zaman ayırın. Harika web tasarım firmalarıyla, genellikle şirkette ilk konuştuğunuz kişiden harika bir his alırsınız ve ihtiyacınız olanı elde etmenize yardımcı olma konusunda oldukça danışmanlardır.

Profesyonel Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 815 kelimedir.

Bu makale 2021-01-12 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.