E-Ticaret Web Sitenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

E-Ticaret Web Sitenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?
E-Ticaret Web Sitenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

Son birkaç ayda COVID-19 nedeniyle e-ticarette önemli bir büyüme görüldü. Nitekim, Ağustos 2020 için çevrimiçi satışlar Ağustos 2019'a göre ortalama %7 yükseldi ancak belirli sektörler çok iyi iş çıkardı; oyun, çevrimiçi eğitim, kendin yap ve bahçe ürünleri ekstra artış gösterdi.

Bu makale, şirketlerin müşterileri ikna etmek ve elde tutmak için uygulayabilecekleri taktiklere özel olarak odaklanarak, işletmelerin nasıl daha güçlü bir e-ticaret varlığı oluşturabileceklerini inceleyecektir.

Gelişen Tüketici Davranışı

İş dünyası, tüketici davranışındaki değişikliklere uyum sağlamak zorunda kaldı. Müşterilerin davranışları ve alışkanlıkları, teknolojik gelişmeler, dijital-yerli nüfus ve sağladığı kolaylık sayesinde uzun süredir kademeli olarak e-ticarete geçiyor.

Covid-19 bunu yalnızca hızlandırdı ve 2021'de bir aşı uygulansa bile, genel davranış geri dönülmez bir şekilde değişmiş olabilir, böylece tüketici davranışını ve insanların uzun vadede alışveriş yapma şeklini etkileyebilir. Aslında, bazı müşteriler `` yalnızca dijital '' bir yaklaşıma geçtiler ve perakende satışların bir yüzdesi olarak e-ticaret mevcut seviyelerden biraz geri çekilebilirken, bazı insanlar yüksek seviyelere dönmek için biraz ikna edici olabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, yüksek kaliteli bir e-ticaret web sitesi oluşturmak, şirketinizin en önemli pazarlama önceliklerinden biri olmalıdır.

E-Ticarette Önemli Faktörler

Açıkça görülen ticari ve operasyonel faktörlerin (stok, fiyatlandırma vb.) Dışında, bir kullanıcının sitenizde satın alma kararını etkileyebilecek web sitesiyle ilgili birden çok öğe vardır.

Tasarım kullanılabilirlik açısından önemli bir etkendir Kendinizi bir kullanıcının yerine koyun Eğer 'ucuz' izlenimi veren ve kötü tasarlanmış bir siteyle karşılaşırsanız, şirket ve ürün / hizmet hakkındaki algınız değişebilir. Güveninizi hızla düşürür ve hızlıca siteden çıkmak ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, dikkatlice düşünülmüş kullanıcı ara yüzüne sahip yüksek kaliteli bir tasarım, muhtemelen dönüşüm oranlarını artıracak en büyük faktörlerden biridir.

Ürün / hizmet listeleme sayfalarınızın, müşterilerin aradıklarını bulmalarını son derece kolaylaştıracak şekilde tasarlandığından emin olun; burada filtreleme ve arama işlevleri kullanışlı olabilir.

Ürün / hizmet açılış sayfalarının, aşırı karmaşık olmadan müşterilerin karar verebilmesi için yeterli ayrıntı sağlaması gerekir.

Bir diğer bariz ancak sıklıkla gözden kaçan faktör, kullanıcı yolculuğu, yani bir kullanıcının A noktasından B noktasına nasıl gittiğidir. Bir kullanıcının yapacağı en önemli yolculuk bir ürün satın almaktır. En temel görevleri tamamlamanız için karmaşık yolculukları takip etmenizi sağlayan bazı web sitelerinin kafa karıştırıcı doğasını düşünün.

Diğer hayal kırıklıkları arasında ürün bilgisi eksikliği, yalnızca sepet aşamasında ortaya çıkan 'gizli' maliyetler, ödeme sırasında etkinleşmeyen özel teklifler, yanıt vermeyen ve yavaş sayfalar ve sizi ilgisiz bir sayfaya götüren bağlantılar yer alır.

Müşteri kaybedebilecek gereksiz yol engelleyicileri temizlediğinizden emin olun.

İyi yürütülen bir UX denetimi, kapsamlı uçtan uca testleri, kullanıcı senaryo testlerini ve davranış analizlerini içermelidir. Ayrıca aşağıda listelenen tüm testleri de içermelidir. Bu, web sitenizi ve dönüşüm oranınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için kanıta dayalı bilgiler sağlayacaktır.

·        İşlevsel Test - kayıt, oturum açma, e-postalar, sepet, afişler ve dahili bağlantılar dahil tüm işlevlerin çalışıp çalışmadığını kontrol edin

·        Performans Testi - herhangi bir hız veya yükleme sorununu izleyin

·        Cihaz ve Tarayıcı Testi - herhangi bir cihaz veya tarayıcıyla ilgili hataları ve HTML sorunlarını test edin. Elde taşınan cihazlarda tamamlanan işlemlerin artan payı göz önüne alındığında bu özellikle önemlidir.

Web Tasarım Sistemleri’nde UX ekibimiz, kullanıcı davranışını analiz etmek için en son araçlarla çalışır. Tüketici psikolojisindeki geçmişimiz bize profesyonel önerilerde bulunmamıza yardımcı olur.

UX denetiminizi gerçekleştirme konusunda yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Temiz E-Ticaret Özellikleri

Paket fiyatlandırma (belirli ürünleri bir indirim için bir araya toplama), promosyonlar (örneğin, iki satın alın, bir ücretsiz alın) ve indirim kodları oluşturma becerisini içeren standart e-ticaret özelliklerini uygulamayı düşünün. Örneğin, marjlarınıza bağlı olarak, 150 TL üzerindeki tüm siparişler için% 10 indirim sunabilir veya tüm yeni müşteriler için ücretsiz teslimat sunabilirsiniz (yapılan bir ankete göre, ücretsiz teslimat, özellikle 55 yaş ve üzeri müşteriler için en büyük teşviklerden biridir).

Ancak e-ticaret dünyası, Büyük Veri ve AI'nin büyümesiyle daha da akıllı hale geliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, marka sadakati, potansiyel olarak ürün bulunabilirliği ve müşterilerin daralan ev bütçeleri ile yoğunlaştırılan en iyi fırsatları arama niyetleri nedeniyle Covid döneminde düştü. Bu nedenle, saklama stratejileri her zamankinden daha önemlidir.

Web siteniz, yapay zeka tahmine dayalı analitiği içeren web sitesi kişiselleştirme teknolojisiyle müşteriyi elde tutmayı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir  Bu kullanımlar tarihsel veriler için buna uygun bir kullanıcı deneyimi müşteri davranışını tahmin eder.

Sadakat programları, puan tabanlı sistemler ve özel teklifler aracılığıyla tekrarlanan özel ödüllerle müşteriyi elde tutmaya da yardımcı olabilir. Sadakat programlarının psikolojik avantajları da vardır - 'üye' olmak müşterilerin kendilerini özel ve markaya daha yakın hissetmelerini sağlarken, müşterileri puanlarla ödüllendirmek bir tür operant şartlandırmadır.

Son olarak, e-ticaret web sitelerine özel olmamakla birlikte, blog ve haber makaleleri, sürükleyici ve 'bağlantılı' bir çevrimiçi deneyim oluşturmaya yardımcı olur. Bu nedenle, bir üründen en iyi şekilde nasıl yararlanılacağına dair ipuçları, hediyeler için fikirler veya karar verme sürecine yardımcı olan daha fazla bilgi temelli makale olsun, yeni blog ve haber makaleleri yazmak ve yayınlamak için zaman ayırmanızı öneririz. (Bloglar, organik sıralamaları desteklemeye yardımcı olmak adına SEO için harikadır.)

E-Ticaret Platformları

Web Tasarım Sistemleri  olarak Sitecore, Umbraco, Drupal ve Magento dahil sektördeki önde gelen CMS platformlarından bazılarıyla çalışıyoruz.

Dördü de yoğun işlem hacmine sahip web siteleri için uygun gelişmiş platformlardır.

Magento ve Sitecore, gelişmiş pazarlama ve analiz araçlarıyla dolu kapsamlı bir özellik listesi ile özellikle e-ticaret için çok uygundur. Yılda milyonlarca lira işlem yapan daha büyük işletmeler için, bu platformlar için yıllık lisans ücreti yatırıma değer.

Umbraco ve Drupal ayrıca güçlü e-ticaret deneyimleri sağlar ve her ikisi de açık kaynaklı platformlardır (yani lisans yok)!

Tüm bu CMS platformlarında tutarlı olan bir özellik, size - Pazarlama Yöneticisi veya İçerik Düzenleyicisi - markalı içerik bloklarını istediğiniz sırayla yerleştirmenize olanak tanıyan bir 'Sayfa Oluşturucu' aracıdır. Bu özellikle hizmetlerin açılış sayfaları ve blog / haber makaleleri için kullanışlıdır! Temelde, bu CMS platformlarının her biri size web siteniz üzerinde yüksek düzeyde özerklik sağlar.

E-Ticaret Web Siteniz

E-ticaret web sitenizi optimize etmek, büyük olasılıkla zaman ve para açısından önemli bir yatırım gerektirecektir ve yeni veya yenilenmiş tasarım ve geliştirme unsurları hakkında tavsiyelerde bulunmak ve bunları dahil etmek için deneyimli bir web geliştirme ajansına ihtiyacınız olacaktır.

Ancak, pazarlama çabalarınızla birlikte, sonuçları ve sağlıklı bir yatırım getirisi görmeye başlamalısınız.

E-ticaret web sitenizi optimize etmeye, hatta tamamen yeni bir web sitesi geliştirmeye odaklanmak için hiç bu kadar uygun bir zaman olmamıştı. İhtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin.

E-Ticaret Web Sitesi hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 936 kelimedir.

Bu makale 2021-01-09 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: E-Ticaret

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.