Alt özellik: Görsel sıralaması için ipuçları

Alt özellik: Görsel sıralaması için ipuçları
Alt özellik: Görsel sıralaması için ipuçları

Web siteniz, işletmenizin veya markanızın ana vitrinidir. İyi sıralanmış bir web sitesi oluşturmak zorlu hale geldi.

Web siteniz, iş profesyonelliğinizi gösterir. Aynı zamanda, potansiyel ve mevcut müşterileriniz için bir dönüm noktasıdır.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, web sitenizin içeriğine dikkat etmek çok önemlidir. İnternet kullanıcılarının dikkatini çekmek için genellikle resimler veya görsel öğeler kullanılır.

Bir araştırma, internet kullanıcılarının en fazla 8 saniye odaklandıklarını göstermiştir. Görsellerle ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek iyi bir çözüm olabilir. İçeriğinizi ve SEO'nuzu daha da geliştirmek için, Google'ın resimlerinizi anlaması ve onları yüksek sıralaması için Alt niteliklerinizi doğru yazmanız gerekecektir.

Resimlerinizi sıralamak için en iyi ipuçlarını keşfedelim.

Alt etiketi nedir?

Alt etiketi, bir web sitesindeki resmin veya görsel öğenizin metnini ifade eder. Bu özellik, görüntünüzün içeriğini tanımlar.

Alt etiketi (Alt niteliği olarak da bilinir), görüntünüzü açıklamak için kullanılır. Arama motorlarının görselinizin veya görsel öğenizin içeriğini tanımlamasını sağladığı için doğal SEO için gereklidir. Etiketlerinizi optimize ederseniz, Google resmin alakalı olduğunu ve anahtar kelimelerinizin mantıklı bir sonucu olduğunu anlar.

Alt etiketinin SEO üzerindeki etkisi

Alt özelliği, doğal SEO için gereklidir. Ancak Alt etiketinin SEO'nuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması için onu doğru yazmanız ve birkaç ipucunu uygulamanız gerekir.

Arama motorları resim içeriğini okuyamaz. Ancak alternatif metindeki anahtar kelimeleri okuyacaklardır. Alternatif metin, görseli arama motorlarında konumlandıracak olan Alt etiketine karşılık gelir.

SEO'nuzu iyileştirmek için Alt etiketi birkaç hedefe ulaşır:

Daha fazla görünürlük: Alt etiketi, resminiz ve tüm web sitesi resimleriniz için daha fazla görünürlük sunar.

Daha iyi erişim: Görsellerimiz web sitenize daha fazla trafik getirebilir. Alt etiketlerini kullanırsanız, web sitenize daha iyi erişim sağlayabilirler.

Sıralama iyileştirmesi: Alt etiketi, Google sıralamanızı yükseltmenizi sağlar. Google, içeriği sayesinde bir sayfanın içeriğini anlayabilir. Ancak, Google bir resmi okuyamaz. Bu nedenle, resimlerinizin Google sıralamanızda dikkate alınması için Alt özelliğinizi yazmanız önemlidir.

Resimlerinizi sıralamak için en iyi ipuçları

Resim sıralamanızı iyileştiren en iyi Alt özelliğinin keyfini çıkarmak için, resimlerinizi sıralamak için 6 ipucu. Takip etmeleri kolaydır ve sıralamanız üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaklardır.

1. Resim dosyanızı adlandırın

Google, resimlerinizi sıralamak için dosyalarınızın adını kullanır. Bu yüzden dosyalarınızı doğru bir şekilde adlandırmalısınız. Dosyanızın adı, resminizle ilgili anahtar kelimelere sahip olmalıdır.

Dikkat

Boşluklardan, aksanlardan ve özel karakterlerden kaçının.

Dosyanızın adı için kısa bir açıklama seçin.

Böylece, dosyanızın adına anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Ancak, daha iyi anlamak için anahtar kelimeler arasına tire eklemeyi unutmayın.

2. Görüntü ağırlığı

Görüntü ağırlığı dikkate alınmalıdır. Özellikle web siteniz için resim formatı seçtiğinizde önemli bir rol oynar.

Çoğu durumda, şu iki biçim türü arasında seçim yapabilirsiniz: JPEG veya PNG.

Fotoğraflar için JPEG. Küçük bir dosya elde etmek için sıkıştırılabilir. Dosya boyutu, sayfalarınızın yüklenme hızı için çok önemlidir.

PNG, şeffaf bir arka plan tutmanıza olanak tanır. Logonuz veya bilgi grafikleriniz için mükemmel olacak.

3. Resimlerinizin yerleşimini optimize edin

Resminizi doğru şekilde yerleştirin. Resminiz ilgili metnin yanında olmalıdır. Ders verenlerin konunuzu görmesine ve anlamasına yardımcı olur.

Resimlerinizin yerleşimini optimize etmek, metninizi de kapsar ve öğretim görevlilerinin okumasını kolaylaştırır.

4. Resim kullanmak yerine metin yazın

Arama motorları görsel öğelerle yazılmış içerikleri göremez.

Bu nedenle, resimlere metin yazmaktan kaçının, ancak web sitenizin erişilebilirliğini artırmak için bunları doğrudan sayfaya yazın.

Resminizin metinlerinizi tamamlaması gerektiğini unutmayın.

5. Resminizi tanımlayın

Bir Alt etiketinin temel amacı, görüntünüzü tanımlamanızı sağlamaktır.

Amaç görüntüyü ve işlevini açıklamak olduğundan kesin bir açıklama yazın.

Resminiz Google'da üst sıralarda yer almalı ve görselinizi göremeyen internet kullanıcılarının onu hayal edebilmesini sağlamalıdır.

Uzun veya üzerinde çalışılmış bir açıklama yazmanıza gerek yok. Birkaç karakter yeterlidir.

6. Anahtar kelimenizi girin

Daha önce görüldüğü gibi, Alt etiketi görsel SEO'nuzda önemli bir rol oynar, ancak resimleriniz web sitenize de trafik getirebilir. Bu nedenle, sıralamak istediğiniz anahtar kelimeyi özelliğinize eklemeniz çok önemlidir.

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 559 kelimedir.

Bu makale 2023-03-16 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: SEO

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.