2023'te Kaçınılması Gereken 6 Açılış Sayfası Hatası

2023'te Kaçınılması Gereken 6 Açılış Sayfası Hatası
2023'te Kaçınılması Gereken 6 Açılış Sayfası Hatası

İlk izlenimlerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Dijital pazarlama alanında açılış sayfaları harika bir ilk izlenim bırakma şansınızı sunar. Ancak birçok pazarlamacı, açılış sayfalarını yeterince düşünmüyor veya tamamen kaçınıyor.

Açılış sayfaları, potansiyel müşterilerin bir bağlantıya tıkladıklarında geldikleri bir yerden daha fazlası olmalıdır. Çekici olmalılar ve dönüşüm oranınızı artırmak istiyorsanız, kullanıcılara sizinle çalışarak neler kazanabileceklerini göstermelidirler.

Ancak açılış sayfalarının önemli olduğunu bilmek yeterli değildir. Bazı yaygın hataların ne olduğunu ve bunları nasıl çözebileceğinizi anlamalısınız. Bu makale, pazarlamacıların açılış sayfalarıyla ilgili yaptığı altı yaygın hatayı ve bunlardan kaçınmak için neler yapabileceğinizi ele alacaktır.

#1. Mesajınız Konuya Ulaşmadı

Açılış sayfası oluştururken belirli bir hedefiniz olmalıdır. Ziyaretçinizin dikkatini çekecek bir mesajı bulmalısınız ve bunu neredeyse anında gerçekleştirmelisiniz. Tam olarak elli milisaniyede! Mesajınız açık ve net değilse, ziyaretçileriniz bir sonraki web sitesine geçebilirler.

Pazarlama mesajınızı teklifinizin kalbine yerleştirerek bu hatayı önleyebilirsiniz. Müşterileriniz için hangi sorunu çözebileceğinizi ve hayatlarını, işlerini vb. nasıl iyileştirebileceğinizi netleştirin.

#2. Sayfa Kötü Tasarlanmış

Eğer sayfanız kötü tasarlanmışsa veya ziyaretçiler gezinmekte zorlanırsa, muhtemelen başka bir yere bakacaklardır. Aksine, sayfanız iyi tasarlandığında hoş görünür ve ziyaretçiler aradıklarını kolayca bulabilirler.

Bu hatadan kaçınmak için sayfanızı basitleştirin. İlgili bilgileri vurgulayan şık ve temiz bir tasarım kullanmak, ziyaretçilerin daha fazlasını öğrenmek istemesine neden olacaktır. Ek olarak, formunuz yalnızca hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi sağlamak için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz bilgileri talep etmelidir.

#3. Mobil Dostu Değil

Web sitesi trafiğinin %60'ından fazlası mobil cihazlar üzerinden gerçekleşir. Mobil uyumlu bir açılış sayfası tasarlamamak ziyaretçilerinizin yarısından fazlasını kaybetmenize neden olabilir!

Açılış sayfası oluşturucu kullanarak mobil uyumlu açılış sayfaları oluşturabilirsiniz. Bu, optimizasyonu sağlayabilir ve maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Yükleme sürelerini iyileştirir ve sayfanızın çeşitli cihazlarla uyumlu olmasını sağlar.

Formları, mobil cihaz kullanıcıları için optimize etmek de avantajlıdır. Bunu, resim kullanmaktan kaçınarak, açılır menüleri kullanarak, yalnızca gerekli bilgileri ekleyerek, sayfayı dikey olarak hizalayarak ve metin girişi kısıtlamalarından kaçınarak yapabilirsiniz.

#4. Net Olmayan CTA

Açılış sayfasının amacı, potansiyel müşteriler oluşturmak ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürmektir. Bu nedenle, CTA'nızın (harekete geçirici mesaj) net olması, ziyaretçilerin dikkatini çekmesi ve reddetmelerini zorlaştırması önemlidir.

Ziyaretçilerin tam olarak hangi eylemi gerçekleştirmeleri gerektiğini anlamalarını sağlamak için CTA'nızı açık bir şekilde belirtin. Ayrıca, sayfanın geri kalanından öne çıktığından emin olun ve kullanıcıları harekete geçmeleri gerektiğine ikna edin. Yerleşim, yazı tipi stilleri ve düğme renkleri de önemlidir, ancak küçük değişiklikler sonuçlarınızı önemli ölçüde değiştirmez.

#5. Güven Oluşturmakta Başarısızsınız

En iyi tekliflere ve en iyi açılış sayfalarına sahip olabilirsiniz, ancak insanlar yine de markanızı satın almaya tereddüt edebilirler. Basitçe, sunduğunuz faydaları ortaya koymak yeterli değildir. Dijital dünyamızda insanların güvensizlik duygusunu gidermek sizin görevinizdir.

Ziyaretçilerinize müşterilerinizin sizinle çalışırken edindiği deneyimleri göstermenin bir yolu, müşteri yorumlarını ve referanslarını sergilemektir. İstatistikler, insanların %78'inin çevrimiçi incelemelere, aile ve arkadaşlardan gelen tavsiyelere güveniyor gibi güvendiğini gösteriyor.

#6. Yavaş Yükleme Süreleri

İnsanlar sayfanız yüklenmeden önce terk ederse, açılış sayfanızı oluşturmak için harcadığınız emekler boşa gitmiş olur. Digital.com tarafından yapılan bir araştırma, yüklenmesi altı saniyeden uzun süren bir web sitesini ziyaret edenlerin %50'sinin web sitesini terk ettiğini gösteriyor.

Sadece tüketiciler değil, hızlı yüklenen açılış sayfalarını arayanlar da var. Yavaş yükleme süreleri, Google'daki sıralamanızı da etkileyebilir.

Yavaş yükleme sürelerinden kaçınmanın bazı yolları şunlardır:

  • Hızlı bir barındırma sağlayıcısı kullanın.
  • Web kodunuzu temiz tutun.
  • Site dosyalarınızı kısaltın.
  • Bir CDN (içerik dağıtım ağı) ile çalışın.
  • Web önbelleğini kullanın.
  • Düzenli olarak hız testleri yapın.
  • Resimlerinizi optimize edin.
  • Sayfa yönlendirmelerini azaltın.

Web Tasarım Sistemleri'nin Açılış Sayfalarınızdan Tahminleri Çıkarmasına İzin Verin

Açılış sayfalarınızda hatalardan kaçınmak, dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Kitlenizin ihtiyaçlarının sürekli değiştiğini unutmayın, bu nedenle veri toplarken açılış sayfalarınızı yeniden değerlendirmeniz önemlidir. Eğer açılış sayfalarınızdan en iyi şekilde yararlanamıyorsanız, Web Tasarım Sistemleri yardımcı olabilir.

Web Tasarım Sistemleri, büyüme ortağınız olarak kendini görüyor. İşletmelerin para harcamalarının boşa gitmesine neden olan web siteleri dönüşüm sağlayamadığı için sık sık karşılaşıyoruz. Bu nedenle, web sitenize gelen ziyaretçileri potansiyel müşterilere ve ödeme yapan müşterilere dönüştüren dijital pazarlama kampanyaları ve web siteleri tasarlıyoruz. Web Tasarım Sistemleri, işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğinizi görmek için bugün ücretsiz danışmanlık randevusu almanızı öneriyor.

Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 621 kelimedir.

Bu makale 2023-04-01 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.