Satışları Artırmak için Web Tasarımını İyi Kullanmak

Satışları Artırmak için Web Tasarımını İyi Kullanmak
Satışları Artırmak için Web Tasarımını İyi Kullanmak

Web siteniz, emrinizde olan en güçlü dijital pazarlama aracı olabilir. İnternetin her köşesinden potansiyel müşterileri çekebilir, onları eğlendirebilir ve bilgilendirebilir, satış hunisinin aşağısına doğru yönlendirebilir ve ardından doğru şekilde yapıldığı sürece sizi hedeflerinize emin adımlarla ulaştırabilir ama Yalnızca bir web sitesine sahip olmak, kesin etkili olacağı anlamına gelmez.

Satışları artırmak için web sitesi tasarımından yararlanmak zordur. Arama motorlarını memnun etmek için tüm yapboz parçalarını bir araya getirirken aynı zamanda içeriği gerçek insanların okumak isteyeceği kadar ilgi çekici hale getirmeyi gerektirir.

Uygun Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Tekniklerini Kullanın

Satışların ilk kısmı, potansiyel müşterileri çekmektir. Arama motoru optimizasyonunu (SEO), web sitenizin dışında asılı duran ve herkesi ziyarete davet eden bir işaret olarak düşünün. Web siteniz en iyi SEO tekniklerini kullanıyorsa, bu, kimsenin gözden kaçırmayacağı devasa parlak bir tabelaya sahip olmak gibidir. Her seferinde arama sonuçlarının en üstünde görüneceksiniz.

En iyi SEO tekniklerini kullanmak , web sitenizin organik aramada daha yükseğe ulaşmasına yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerin, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilişkili anahtar kelimeler girdiklerinde ilk önce sizin web sitenizi görmelerini istersiniz. Ayrıca, insanlar zaten hizmetinizi aradıklarından, web sitenize gelmeden önce satış hunisinin bir parçası olabilirler, bu da daha kolay dönüşüm sağlar. En iyi durum senaryosu da zaten budur.

 Müşterilerinizin Sorunlarını Çözmek İçin İçerik Oluşturun

En iyi teknikleri takip etmenin yanı sıra , sitenizin SEO'sunu artırmanın en iyi yolu müşterilerinizin sorunlarını çözen içerik oluşturmaktır. Sonuçta, aradıkları şey bu. Müşterilerinizin yaşadığı sorunları ve bu sorunları Google'a nasıl yazabileceklerini düşünün. Bir sorun listesine sahip olduğunuzda, bunları çözmek için web sitesi içeriği yazın. İçerik pazarlamasının özü budur.

Web sitenizdeki güçlü bir içerik deposu ile, kendinizi alanınızda bir uzman olarak kabul edecek ve müşteri güvenini kazanacaksınız. Ayrıca, her blog için kullandığınız anahtar kelimeler ve meta verilerle SEO puanları kazanacaksınız. Ayrıca, ziyaretçilerinizin artık ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında sahip olduğu tüm bilgiler, onları satış sürecinde bir sonraki adımı atmaya daha hazır hale getirir.

Müşterileri Alakalı İçeriğe Yönlendirme

Web sitenizin içeriğini oluştururken, Potansiyel müşterileri hemen sayılar ve sözleşme şartlarıyla boğmayın. Bunun yerine, bu noktaya giden bir dizi adım var. Web sitenizin içeriğinin aynı şekilde çalışması gerekir.

Müşterileri satış hunisinde aşağı doğru yönlendirmeye yardımcı olmak için alıcı yolculuğunun her aşaması için içerik oluşturun .

İçerik oluştururken alıcının yolculuğunun her aşamasını düşünün. Simgeler ve örnek içerik türleri kullanılarak üç aşama gösterilir. Bir mesajlaşma simgesi kullanan farkındalık, blogları / makaleleri, teknik incelemeleri, e-Kitapları, örnek olay incelemelerini, ürün özelliklerini, web seminerlerini ve SSS'leri içerir. Karar verdiren, oynatma düğmesi olan bir videodur ve ücretsiz denemeler, canlı demolar ve danışmanlıklar içerir.

Örneğin, müşterilerinizin karşılaştığı büyük bir sorun hakkında bir blog yazabilirsiniz. Ardından, bu ihtiyacı çözebilecek ürün sayfalarına bağlantılar ekleyin. Oradan, ürün açıklamaları, fiyatları ve referansları içeren diğer makalelere bağlantı verin. Bu makalenin altına, onları anlaşmayı imzalamaya teşvik eden büyük, parlak bir harekete geçirici mesaj (CTA) ekleyin .

CTA'ları Stratejik Olarak Yerleştirin

Potansiyel müşterilerin içeriğinizi nasıl sindirdiğini düşünün. Hızlı bir satış mı arıyorlar? O zaman belki de ilk veya iki sayfanın üstüne bir CTA koymalısınız. Müşterilerinizin biraz ikna edilmeye ihtiyacı olabileceğini düşünüyorsanız, CTA'yı aşağıya veya içeriğin yarısına yerleştirmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da web siteniz en az birkaçını içermelidir. Elbette bu, denize dalmak anlamına gelmez. Kimse saldırgan bir satıcıyı sevmez. En etkili olacağını düşündüğünüz yere CTA'ları sitenizin etrafına stratejik olarak yerleştirin. Zorladığınız her teklif için en etkili CTA konumlarını bulmak için analitik ve deneme yanılma kombinasyonunu kullanın.

Popüler Tasarım Trendlerini Kullanın

Artık en iyi SEO tekniklerini izleyen bir içerik kitaplığınız olduğuna göre, muhtemelen daha fazla trafik görmeye başlayacaksınız. Sonra, estetik açıdan hoşa giden bir şeye sahip olduklarından emin olmalısınız. Web sitenizin, ortalama internet kullanıcısı üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için 50 milisaniye süresi vardır . Gördüklerini beğenmezlerse, devam ederler ve bir satışı kaçırırsınız.

İnternet kullanıcılarının kısa ilgi alanlarını yakalamak için popüler web sitesi tasarım trendlerinden yararlanın . Trendler sık ​​sık değişir, bu nedenle herhangi bir zamanda neyin popüler olduğunu takip etmek önemlidir. Tasarım size göre değilse, web sitenizin 0,05 saniye içinde parlamasını sağlayacak bir web tasarım ajansıyla anlaşabilirsiniz.

Bol Resim ve Video Kullanın

Herkes okumayı sevmez ve genellikle metnin büyük bölümlerini okumayı sevmeyenler. Metni bölmek ve insanların içeriğinizi tüketmesi için alternatif yollar sunmak için web sitenizin tasarımına bol miktarda resim ve video ekleyin.

Sadece resimler ve videolar metnin monotonluğunu bozmakla kalmaz, aynı zamanda araştırmalar, insanların bir videoyla bir web sitesinde yalnızca metin içeren bir web sitesine kıyasla ortalama 2,6 kat daha fazla zaman harcadığını göstermiştir. Birisi web sitenizde ne kadar uzun süre harcarsa, satış yapmak için o kadar çok fırsatınız olur.

Mobil'i Unutmayın!

Çevrimiçi trafiğin neredeyse yüzde 70’i mobil cihazlardan geliyor. Web siteniz mobil tarama için optimize edilmemişse, müşteri tabanınızın yarısından fazlasını hariç tutarsınız.  Ek olarak, sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek SEO'nuzu güçlendirir ve daha fazla organik trafik çeker.

Prospects ile Takip

CTA'lar, formlar, haber bültenleri ve indirilebilir içerik ile web siteniz bir iletişim toplama makinesidir. Size iletişim bilgilerini veren herkes popüler bir olasılık olmasa da en azından organiktir. Tüm bu iletişim bilgilerinin sadece müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımınızda veri toplamasına izin vermeyin; potansiyel müşterilerle takip edin ve alıcının yolculuğu boyunca onlara yardımcı olmak için onlara düzenli olarak bilgi gönderin.

Müşterileri satışa yönlendirmek için tasarlanmış bir web sitesinde, çoğu zaman yapmanız gereken tek şey potansiyel müşterilere bağlantılar göndermektir. Ve potansiyel müşteriler hemen devreye girmezse, pes etmeyin. Devre dışı bırakmadıkları sürece, onlara değerli içerik göndermeye ve satış hunisine doğru itmeye devam edin. En azından, bir karar vermeye karar verdiklerinde markanızın daha fazla farkına varacaklar.

Etkili Web Sitesi Tasarımı ile Satışlarınızı Arttırın

Satışları artırmak için tasarlanmış bir web sitesi oluşturmak basit bir iş değildir, ancak buna değer bir iştir. Bu ipuçlarını takip ederek, web sitenizi en iyi satıcı yapma yolunda geliştirebilirsiniz.

Etkili Web Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın !

Bu makalenin uzunluğu 896 kelimedir.

Bu makale 2020-12-27 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: Web Tasarım

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.