E-ticaret Açılış Sayfası Tasarımı Hakkında İpuçları

E-ticaret Açılış Sayfası Tasarımı Hakkında İpuçları
E-ticaret Açılış Sayfası Tasarımı Hakkında İpuçları

Çevrimiçi bir satıcıysanız, e-ticaret açılış sayfalarınız web sitesi geliştirme bulmacanızın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, e-ticaret açılış sayfalarını ziyaretçilerde yankı uyandıracak ve dönüşümleri teşvik edecek kadar nasıl geliştirip tasarlayacağınızı anlamanız çok önemlidir. 

Neyse ki, açılış sayfaları denenmiş ve test edilmiş bir dönüşüm taktiğidir ve açılış sayfalarınızı e-ticaret hedeflerine ulaşmak için uyarlamak oldukça basittir. 

E-ticaret açılış sayfaları, reklam ve pazarlama kampanyalarınız için dönüşüm hunisinin ana kirişi olarak hizmet eder. Kampanyalarınız potansiyel müşterileri iyi tasarlanmış açılış sayfalarınıza yönlendirir ve bu açılış sayfaları anlaşmayı imzalar. 

Dönüştürmek için açılış sayfası tasarım öğelerini yükseltmek sizin işiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, birkaç e-ticaret açılış sayfası ipuçlarından en iyi şekilde yararlanmaktır. 

E-ticaret Açılış Sayfaları Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama kampanyalarının , tüketicileri bir anlaşma veya indirim vaadiyle cezbetmesi ve bu olasılıkları bir şirketin web sitesi ana sayfasına göndermesi yaygındır. Bu durum, yalnızca marka bilinirliğini ve web sitesi trafiğini artırmaya çalışıyorsanız işe yarar. 

Akıllı pazarlamacılar, iyi bir açılış sayfasının değerini anlar. Açılış sayfaları, doğrudan eyleme giden bir yol oluşturmaya yardımcı olur. Bu anlamda, bir şirketin ana sayfası, amaçlanan eylem farkındalık ve trafik ise bir açılış sayfası biçimidir. 

E-ticaret açılış sayfaları daha hedefli ve doğrudandır, odağı genellikle bir ürün satın alma veya bir hizmeti yükseltme gibi tek ve ilgi çekici bir eyleme daraltır. Aşağıda, bir e-ticaret açılış sayfası oluşturmanın bazı nedenleri verilmiştir:

  • Bir ürün veya kategori satışını detaylandırın
  • Doğrudan satın alma sağlayın
  • Ücretsiz içerik sağlayın (e-kitap veya tanıtım belgesi gibi)
  • Tam sayfa, zengin içerikli bir reklam oluşturun
  • İyileştirilmiş veya yükseltilmiş ürünler ve hizmetler sunun

E-ticaret açılış sayfaları, tüketicileri nihai bir hedefe yönlendiren çoğunlukla tıklama sonrası, son adım merkezleridir.

E-ticaret Açılış Sayfası Tasarımı İçin  5 İpucu

Bazı markalar açılış sayfalarında biraz çıldırıyor, içeriği aşırı derecede uyarlıyor ve düzeltiyor. Büyük markaların ve perakendecilerin, aktif olan ve tüketici trafiğini yönlendiren yüzlerce farklı açılış sayfasının olmasa da onlarca olması yaygındır.

Bir dizi hedef kitle için belirli açılış sayfaları oluşturmak üzere ayak işlerini yaptığınızda belirli bir eylemi sağlamak daha kolaydır. Genellikle, aynı kampanya için iki veya daha fazla açılış sayfası, A / B testinde faydalı olabilir.

Önemli olan, e-ticaret açılış sayfalarının tüm şekil ve boyutlarda gelmesidir. İçerik, tasarım ve amaç değişiklik gösterir. Bunu akılda tutarak, başarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak beş e-ticaret açılış sayfası tasarımıyla ilgili en iyi uygulamayı inceleyelim.

1. Tutarlı Markalaşma

Pazarlama ortamı ne olursa olsun markalaşma önemlidir. Güçlü bir markaya sahip değilse, şirketiniz benzer şirketler denizinde yüzüyor. Aynı şey e-ticaret açılış sayfalarınız için de söylenebilir. 

İşletme markanız güçlü bir renk düzeni veya yazı tipi biçimlendirmesi kullanıyor mu? Bu marka estetiğini açılış sayfalarınıza uygulamaktan çekinmeyin. Renk, marka tanınırlığını %80 artırır, bu nedenle bu renkleri özgürce kullanın.

Renk şemasının ötesinde, tutarlı marka bilinci oluşturma, açılış sayfası boyunca markanızın sesine ve içerik stiline bağlı kalmak anlamına gelir. Benzersiz bir kampanya gerektirmedikçe, sizi marka yapan şeylerden uzaklaşmayın. Aksi takdirde, açılış sayfanız boyunca markanızla tutarlı kalın.

2. Sitede Gezinmeyi Önleyin

E-ticaret açılış sayfalarınızın amacı, tekil bir işlem veya dönüşüm sağlamaktır. Bu, ziyaretçilere açılış sayfasından uzaklaşmaları için tam olarak niyet ettiğiniz şeyi yapmak dışında herhangi bir neden vermek istemediğiniz anlamına gelir. 

Bir açılış sayfasındaki dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmanın iyi bir yolu, web sitenizin gezinme menüsünden tamamen kurtulmaktır. Sayfaya ne kadar çok bağlantı eklerseniz, insanların dönüşüm sağlamadan ayrılmaları için o kadar çok fırsat olur. Gezinme menüsünden kurtulun ve olası gezinme cazibesinden kurtulun.

3. Yararlı Ürün veya Hizmet Açıklamaları Yazın

Tüm iyi açılış sayfaları, bir mesaj iletmeye yetecek kadar metin içerir ve karşılama süresini aşmaz. İdeal olarak, e-ticaret açılış sayfanız değerli bir ürün veya hizmet açıklaması içermelidir.

Ne satıyorsun? Müşteriler neden satın almalı? Müşterileri dönüştürmek istiyorsanız sunduğunuz şeyi tanıtmak için ilgi çekici içerik kullanın. Bir rakibin ürün sayfasında bulabileceğiniz genel içerikleri kopyalamaktan kaçının ve bunun yerine, ikna edici ürün veya hizmet ayrıntılarına lazerle odaklanın.

4. Aktif Sesli Satış içeriği Kullanın

İkna edici ürün veya hizmet ayrıntıları genellikle satış içeriği şeklinde gelir. Etkileyici satış metni yazmak basit görünebilir, ancak aslında alıcı personeliniz hakkında derinlemesine bilgi ve geleneksel web sitesi içeriğinden perspektif değişikliği gerektirir.

Satış metni bir sorun noktası ve çözüm dinamiği kullanılarak yazılmalıdır. Potansiyel müşterilerinizin sattıklarınızla çözülebilecek ne gibi sorunları var? E-ticaret açılış sayfası içeriğinizi, tekliflerinizi belirli zorluklara yönelik nihai çözümler olarak konumlandıracak şekilde tasarlayın ve dönüşüm olasılığı daha yüksek olacaktır.

5. Birden Fazla Harekete Geçirici Mesaj Kullanın

Harekete geçirici mesajlar, izleyicileri dönüşüme sevk etmeye devam eden içerik tasarımınızın dostça dürtüleridir. Mükemmel bir eylem çağrısı nasıl oluşturulur, başlı başına bir pazarlama bilimidir ve harika bir eylem çağrısı, işletmeniz için harikalar yaratabilir.

İyi bir harekete geçirici mesajın püf noktası, mümkün olduğunca kişisel olmaktır. Farklı hedef kitleleri hedefleyen birden çok açılış sayfasının iyi çalıştığı yer burasıdır. Aslında, Hubspot'a göre, kişiselleştirilmiş harekete geçirici mesajlar, temel muadillerinden % 202 daha iyi dönüşüm sağlıyor . 

Denize düşmemeye çalışın, ancak e-ticaret açılış sayfanızı tek bir harekete geçirici mesajla da sınırlamayın. En iyi sonuçlar için içeriğinize ikna edici eylem çağrıları serpmenin yollarını bulun.

Bu web tasarım ipuçları yalnızca yüzeyi belirliyor, ancak üzerine çekici e-ticaret açılış sayfaları oluşturabileceğiniz sağlam bir temel.

E-ticaret Açılış Sayfalarınızdan En İyi Şekilde Yararlanın

E-ticaret açılış sayfalarınızı nasıl tasarladığınız, işinize ve sektörünüze göre öznel olmalıdır. Kısa açılış sayfaları düşük riskli, düşük yatırımlı ürünler için idealdir. Daha uzun, daha kapsamlı açılış sayfaları, açıklamak için daha fazla ayrıntıya ihtiyaç duyan karmaşık ürünler veya hizmetler için daha uygundur.

MarketingExperiments, daha uzun açılış sayfalarının, ekranın üst kısmındaki harekete geçirici mesajlardan % 220 daha fazla potansiyel müşteri elde ettiğini iddia ediyor. Açılış sayfalarınızı buna göre oluşturun. 

Boyuttan bağımsız olarak, dönüşümleri artırmak için yukarıdaki ipuçlarını izleyerek e-ticaret açılış sayfalarınızdan en iyi şekilde yararlanın.

E-Ticaret Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0850 403 9833 numaralı telefondan bizi arayın 

Bu makalenin uzunluğu 812 kelimedir.

Bu makale 2021-01-19 tarihinde yayınlanmıştır.

Kategori: E-Ticaret

Görüş ve Önerileriniz için Bize Yazın

Görüş, öneri ve taleplerinizi almak, Aklınıza takılanları veya sormak istediklerinizi cevaplamak bizim için en önemli değerdir. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Projeleriniz için Hızlı Fiyat Teklifi Alın

Aklınızdan geçen projeyi veya yapılmasını istediğiniz işi aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize anlatırsanız, sürecin nasıl işleyeceği ve projenizin net fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. Bilmenizi isteriz ki, yürüttüğümüz projelerde üstün tasarım ve profesyonelliği her zaman birinci planda tutmaktayız.